Reklama:

Slovenský pohár silných mužů #5 (Duchonka) 2017 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] V sobotu 15. července se na Duchonce odehrálo v pořadí páté kolo Slovenského poháru silných mužů. Ten nese letos název generálního partnera, kterým je společnost Allnutrition, jejíž doplňky výživy dostávají závodníci jako ceny v každém kole.

Na Duchonce se na hrázi siláci střetli už potřetí. Na start se jich postavilo sedm. Rozhodoval Pavol Guga s organizátorem Braněm Golierem, moderoval Milan Gabrhel a o správnost výsledků se starala Mária Golierová. Rodina Golierových tak ve spolupráci se Slovenskou asociací silných mužů zorganizovala perfektně připravený závod.

Úvod patřil tahání dvou dodávek za sebou. Nerovnost terénu se projevila hlavně na začátku, kde byl mírný problém obě auta rozpohybovat. Po rozpačitém startu to ale potom šlo zlehka. Od úvodního hvizdu píšťalkou diktoval tempo aktuální lídr bodování Maroš Štefaňák. Ten se ujal vedení po prvním testu síly před nováčkem Viktorem Suchým a Palim Horňákem.

Po tahání dodávek následovaly čtyři přetočení 400kg pneumatiky. Opět se z vítězné disciplíny radoval Štefaňák před Jurkovičem a Horňákem. Překvapeném byl na dané disciplíně právě Jurkovič, který patřil mezi nejlehčí závodníky v závodním poli (patří k účastníkům soutěží do 90 kg). Druhé místo ve druhé disciplíně mu určitě dodá sebevědomí do dalších kol.

Prostřední část vydařených závodů tvořilo zvedání 115kg klády. Tady se tlačil do popředí mladší z bratrů Pirosových. Tomáš zlehka nasázel pět opakování a danou disciplínu vyhrál. Se čtyřmi pokusy se dělili o druhé místo Horňák a Štefaňák, dva platné pokusy a třetí místo si vybojoval Hanák. Zbývající trio závodníků Kollár, Suchý a Jurkovič nepředvedli ani jeden platný pokus.

Předposlední zkouškou našich závodníků bylo přenášení kufrů o váze 120 kg na vzdálenost 20 metrů. Už třetí vyhranou disciplínu si připsal Štefaňák a mířil tak za dalším vítězstvím ve Slovenském poháru. Za ním skončil Horňák a třetí místo vybojoval Tomáš Piros.

Závěr patřil mrtvým tahům s osobním automobilem. Dva borci - Suchý a Jurkovič - nedokázali automobil usazený na konstrukci zvednout ani jednou. Třetí místo v tomto testu síly si se čtyřmi zdvihy vybojoval Kollár. Trio Horňák, Hanák a Piros skončilo na druhém místě s pěti opakováními a prvenství získal se sedmi pokusy Štefaňák.

Čtyři vítězné disciplíny a jedno druhé místo tak určilo jako vítěze pátého kola Slovenského poháru silných mužů Maroše Štefaňáka. Jeho impozantní výkony po dobu celého závodu jen potvrdily, že pohár má správného lídra bodování strongman ligy. Hlavně při přetáčení 400kg pneumatiky za pomocí kolene připomněl výkony hodné Braňa Goliera v jeho nejlepší formě. Odnáší si tak další cenné vítězství.

Druhý skončil Pavol Horňák. Ten se vrátil posilněný zkušenostmi z mezinárodní soutěže, které se zúčastnil na Ukrajině. Jeho vyrovnaný výkon v průběhu celého závodu a hlavně žádná nula v kolonce disciplín mu zaručily doposud nejlepší umístění v probíhajícím ročníku.

Třetí místo si odnesl z Duchonky Tomáš Piros. Ten po nervózním začátku nastolil neskutečné tempo, a kdyby měl závod o jednu, nebo možná o dvě disciplíně více, z bronzu by bylo možná stříbro. I tak je jeho třetí místo skvělým výsledkem, také podotýkám, že bez nuly v kolonce výkonů, což zdůrazňuji především u mrtvých tahů, které on i Pali Horňák značně zlepšili.

Šesté kolo Slovenského poháru silných mužů bude v Martině u obchodního centra Tulip. Závodníci podávají ke konci ročníku skvělé výkony a budeme sledovat, kdo se bude radovat z vítězství v předposledním kole Slovenského poháru. Děkujeme všem zúčastněným a strongmanům za předvedené výkony. Rodina Golierových se na Vás těší na finále v Bánovcích nad Bebravou.


Slovenský pohár silných mužů - výsledky 5. kola (Duchonka)
pořadíjménobodové hodnocení
1.Maroš Štefaňák33,5
2.Pavol Horňák26,5
3.Tomáš Piros21,5
4.Denis Hanák 20,5
5.Viktor Suchý11,5
6.Tomáš Jurkovič11,0
7.Radovan Kollár5,5Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazín10 důvodů, proč (ne)konzumovat kokoso...
Strong86 (11:55) • tady to hezky vysvětlil :) https://www.youtube.com/watch?v=I_j-tBJ3Kss
magazínZávodníci v kulturistice - rozhovory...
Geolupos (06:51) • Diamond Cupy jsou ale prostě jen větší pohárovky, tak to není nic proti ničemu.
magazínBehind the Pump - Branch Warren a Joh...
jr.e (22:39) • Nevím teda,ale technika Cviků u Branche a Johnniho je otřesná.,(hlavně co největší váhu...
magazínZávodníci v kulturistice - rozhovory...
Valasekjakub123 (22:13) • To je jedna fotka podívej se zepředu málo hmoty zality břicho atd...... na mezinárodní...
magazínZávodníci v kulturistice - rozhovory...
Geolupos (16:21) • Vždyť vypadá dobře.... https://kulturistika.ronnie.cz/img/data/clanky/galerie_2011/29...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údaje
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra