Reklama:

Výsledky UFC: Prozatímním šampiónem střední váhy se stal Whittaker

Ronnie.cz > Powerlifting > Bojové sporty

Víkend je za námi a s ním i dva galavečery UFC, které se konaly v Las Vegas. Důležitější byl ten druhý, nicméně začneme pěkně od začátku. The Ultimate Fighter 25 Finale se konalo v noci z pátku na sobotu. Bojovali zde především borci z nižších pater tabulky, našlo se ale i pár výjimek.

The Ultimate Fighter 25 Finale: Johnson vs. Gaethje


Jesse Taylor vs. Dhiego Lima
Hlavní zápas obstarali Justin "The Highlight" Gaethje, šampión WSOF, který ve svém UFC debutu vyzval stálici z top 10 Michaela Johnsona (9-7 UFC). Nováček se uvedl parádně. Na začátku sice vyinkasoval pecku, že se mu podlomila kolena, ale přes všechny rány postupoval vpřed zabalený ve dvojitém krytu a soupeři pořádně zatápěl. Johnsonovi ale patřil závěr kola a nebýt zvonku, možná by bylo hotovo. Také ve druhém kole Gaethjemu pořádně naložil, ale debutant se odmítl vzdát a minutu a půl před koncem trefil Johnsona ostrým zvedákem. Oba borci už byli vyčerpaní a dobití, ale Gaethje někde sebral sílu a Johnsona kolenem a zvedáky zakončil! Neskutečný souboj, pro mě osobně kandidát na zápas roku. Oba borci si připsali bonus za zápas večera a Justin Gaethje také bonus za výkon večera. Údajně jej teď čeká souboj s Alvarezem, tak uvidíme. Johnson má čtyři prohry z posledních pěti zápasů a dál se tak propadá žebříčkem.

Ve finále The Ultimate Fighter měl jednoznačně navrch Jesse Taylor, který nepřipustil komplikace a Dhiega Limu porazil ve druhém kole submission. Prémii za výkon večera si odnesla Tecia Torres, která odškrtila Julianu Limu. Příště by si přála Michelle Waterson.

Kompletní výsledky vypadají takto:

Main Card (Fox Sports 1)

Lightweight: Justin Gaethje def. Michael Johnson TKO (punches and knees) R2 4:48
Welterweight: Jesse Taylor def. Dhiego Lima Submission (rear-naked choke) R2 0:43
Lightweight: Drakkar Klose def. Marc Diakiese Decision (split 29-28, 28-29, 29-28) R3 5:00
Light Heavyweight: Jared Cannonier def. Nick Roehrick TKO (elbows) R3 2:08
Middleweight: Brad Tavares def. Elias Theodorou Decision (unanimous)
Light Heavyweight: Jordan Johnson def. Marcel Fortuna Decision (unanimous)

Preliminary Card (Fox Sports 1)

Women's Strawweight: Angela Hill def. Ashley Yoder Decision (unanimous)
Welterweight: James Krause def. Tom Gallicchio Decision (unanimous)
Light Heavyweight: C.B. Dollaway def. Ed Herman Decision (unanimous)
Women's Strawweight: Tecia Torres def. Juliana Lima Submission (rear-naked choke) R2 0:53

Preliminary Card (UFC Fight Pass)

Featherweight: Gray Maynard def. Teruto Ishihara Decision (unanimous)

Jesse Taylor vs. Dhiego Lima


UFC 213: Romero vs. Whittaker

O den později se na stejném místě odehrál galavečer UFC 213. Tomu smolně vypadl hlavní zápas, protože Amanda Nunes byla nemocná. Podle Dany White ale doktoři nic nenašli a prezident UFC zuřil, že je to naposledy, kdy Amanda dostala hlavní zápas na startovce. Nunes po zápase uvedla, že trpí na chronickou sinusitidu (zánět vedlejších dýchacích cest), během vážení nemohla dýchat a zápas si zkrátka "nelajzla".


Alexey Oleynik
Do čela se tak dostalo utkání ve střední váze mezi Yoelem Romerem (8-0 UFC) a Robertem Whittakerem (9-2 UFC). Novozélanďan Whittaker do klece nastoupil s načatým kolenem, které považoval za uzdravené, ale první Romerův kop jej z této iluze vyléčil. První dvě kola se Whittaker vyloženě trápil a vypadalo to, že Kubánec má zápas ve své režii. Jenže "The Reaper" ukázal, že se nevzdává. Ve třetím kole trefil několik bomb a Romero začal zpomalovat a šetřit si síly. Ve čtvrtém Kubánec vypálil takedown, ale Whittaker vstal, zabodoval několik dobrých zásahů, ale nenechal se strhnout k přestřelce. V pátém hodil pro změnu na zem soupeře sám a tím definitivně zpečetil své vítězství. Vítězem na body se stal Robert Whittaker, ale titul mu pěkně zhořkl, když si za ním do klece přišel popovídat šampión Michael Bisping. "Fakt, že tady stojíš se svým zku*veným páskem jako šampión, mi zvedá žaludek. Měl by ses stydět," prohlásil britský trash talker. Vzápětí hodil na zem svůj pásek a prohlásil, že se brzy setkají. Toho dne by se ale podle mého názoru měl Bisping spíš bát, jeho poslední zápas nebyl právě přesvědčivý a Whittaker je úplně jiná liga než těsně před důchodem stojící Dan Henderson. Whittaker se v klidu může doléčit, lépe mu to jistě půjde i díky padesátitisícovému bonusu, který dostal spolu s Romerem za zápas večera.


Rob Font
Ve druhém utkání nastoupili Alistair Overeem (7-4 UFC) a Fabricio Werdum (9-3 UFC). Šlo o jejich již třetí vzájemný zápas, oba borci předtím vyhráli po jednom. Overeem se v posledních zápasech od změny gymu prezentuje opatrnějším stylem (patrně proto, aby nedojel na svoji skleněnou bradu) a Werduma od začátku trápil countery. První dvě kola vypadal o něco lepší a Werdum musel změnit taktiku. Podařilo se mu trefit nějaká kolena i pár ran, otřesený Overeem se zmohl pouze na obranu a Werdum jej hodil na zem. Overeem se ale konce zápasu dočkal a na řadu přišli bodoví rozhodčí, kteří vítězem uznali Alistaira Overeema! Tohle rozhodnutí se setkalo s jistou kritikou, ale systém je jasně daný, Werdum měl šanci soupeře dodělat a výhru ukrást. Teď by si "The Reem" přál remač s Miocicem, tak uvidíme.

Dalším zajímavým výsledkem v těžké váze byla výhra posledního přemožitele Viktora Pešty Alexeye Oleynika nad devítkou žebříčku Travisem Brownem. Ukazuje se tak, že Peštovi soupeři nebyli žádní nezdárci a mít víc štěstí při matchmakingu, možná by ještě působil v UFC.

Prémie za výkony večera získali Rob Font za uškrcení Douglase Silvy de Andrade a Chad Laprise za knokaut Briana Camozziho.

Kompletní výsledky pak vypadají takto:

Main Card

Middleweight: Robert Whittaker def. Yoel Romero Decision (unanimous)
Heavyweight: Alistair Overeem def. Fabrício Werdum Decision (majority 28-28, 29-28, 29-28)
Heavyweight: Curtis Blaydes def. Daniel Omielańczuk Decision (unanimous)
Lightweight: Anthony Pettis def. Jim Miller Decision (unanimous)
Bantamweight: Rob Font def. Douglas Silva de Andrade Submission (guillotine choke) R2 4:36

Preliminary Card (Fox Sports 1)

Heavyweight: Alexey Oleynik def. Travis Browne Submission (rear-naked choke) R2 3:44
Welterweight: Chad Laprise def. Brian Camozzi TKO (punches) R3 1:27
Middleweight: Thiago Santos def. Gerald Meerschaert TKO (punches) R2 2:04
Welterweight: Belal Muhammad def. Jordan Mein Decision (unanimous)

Preliminary Card (UFC Fight Pass)

Featherweight: Cody Stamann def. Terrion Ware Decision (unanimous)
Light Heavyweight: Trevin Giles def. James Bochnovic KO (punches) R2 2:54

Alistair Overeem vs. Fabrício Werdum


Justin Gaethje Highlights

Robert Whittaker Highlights


Foto:
www.mmajunkie.com
www.mmafighting.com
www.sherdog.com
www.mmamania.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra