Reklama:

Jakub Bielesz obsadil na ME juniorů v zápase řeckořímském osmé místo

Ronnie.cz > Powerlifting > Bojové sporty

[Tisková zpráva] Od pondělí 26. června až do neděle 2. července 2017 probíhalo v německém Dortmundu juniorské mistrovství Evropy v zápase řeckořímském a volném stylu. Česká republika zde měla zastoupení v ženském zápase a v řeckořímském stylu. Juniorská reprezentantka Yvette Dohnalová (55 kg) měla svou premiéru na šampionátu už ve čtvrtek 29. června, vstup do turnaje se jí ale nepovedl a po úvodní prohře s finskou soupeřkou na mistrovství skončila. Stejně si bohužel vedli také čeští reprezentanti v řeckořímském stylu Ondřej Dadák (96 kg) a Martin Herman (84 kg), kteří rovněž skončili po prvním prohraném utkání. Reputaci české reprezentace tak nakonec úspěšně zachraňoval Jakub Bielesz ve váhové kategorii do 66 kilogramů, který včera, tedy v neděli 2. července, obsadil výborné osmé místo z celkem 22 zápasníků.

Cestu za velmi dobrým umístěním zahájil devatenáctiletý chomutovský odchovanec povedeným výkonem v osmifinále. Zápas proti Izraelci Shamilu Alaevovi měl od začátku pod kontrolou a postupně navyšoval svůj náskok, aniž by přitom sám chyboval. Pouhé tři sekundy před koncem utkání pak upravil skóre na 9:0, což díky osmibodovému rozdílu znamenalo předčasné ukončení zápasu pro technickou převahu a postup do čtvrtfinále. V něm Bielesz narazil na pozdějšího vicemistra Evropy z Gruzie Giorgiho Kurtanidzeho. V prvním kole tohoto duelu šlo o vyrovnané střetnutí, po přestávce ale Gruzínec převzal iniciativu a postup do semifinále si zajistil také výhrou na technickou převahu.

Díky tomu, že Kurtanidze v následném semifinále zvítězil a večer jej čekalo finále o titul, postoupil Jakub Bielesz do tzv. repasáží. Zde v prvním kole změřil síly s Němcem Arturem Tatarinovem, zápasilo se o postup do boje o bronzovou medaili. Souboj byl od prvních chvil velmi vyrovnaný, což platilo i ve chvíli, kdy do konce zápasu zbývala přibližně minuta a půl. Stav byl 1:1 a díky poslednímu bodu by v ten moment zvítězil český zápasník. Pak bohužel přišlo napomínání pro pasivitu, přísně, ale správně posouzený faul a neúspěšný protest trenéra Ladislava Šnellyho. Bodový stav se tak proměnil na 1:5 z pohledu Jakuba Bielesze, kterému už se ve zbytku zápasu nepodařilo srovnat či korigovat. Do boje o bronz tak postoupil německý reprezentant.

I díky vysoké výhře z osmifinále a vyrovnanému průběhu posledního duelu si Bielesz připsal poměrně dost bodů do celkové tabulky, ve které mu nakonec připadlo velmi slušné osmé místo.


Fotografie:
Jörg Richter


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 7 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra