Reklama:
Akce prodloužena: Protein Extrifit 2270 g + 1000 g ZDARMA
Čas doplnit zásoby proteinů! Vyberte si ze 12 různých příchutí! Více zde.

Jiří Tkadlčík se
stal mistrem Evropy!

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Snad neexistuje český fanoušek strongmanů, který by neznal Jiřího Tkadlčíka, v průměru 105kg borce, který v roce 2014 po výhře v České strongman lize přestoupil mezi české profesionální strongmany a od té doby neustále navyšuje své výkony, počty výher a namotivovaných lidí po celé ČR. Z letošního mistrovství světa strongmanů do 105 kg Arnold Amateur Strongman World Championships 2017 si po vydřeném boji přivezl stříbro a dva týdny později bral na AC Australia Strongman Championships 2017 také stříbro.

Tento kov mu letos byl asi předurčen, pořídil ho i na domácím závodu České profesionální strongman ligy ve Šternberku. V současné době se věnuje zařizování vlastní posilovny v rodném Přerově, kam se po několika letech přesunul z Prahy. 1. července se v Melitopolu, ve druhém největším městě Záporožské oblasti na jižní Ukrajině, konalo mistrovství Evropy strongmanů do 105 kg a našeho reprezentanta tam čekalo kromě několika drtivých disciplín i extrémní vedro. Všichni borci měli ale podmínky stejné. V první disciplíně ho čekal mrtvý tah s činkou o hmotnosti 280 kg. Jako jeden z nejlepších českých deadlifterů s ní dokázal udělat 10 opakování a vyhrál první disciplínu.

Druhá disciplína prověřila jeho tlakové schopnosti, neboť se jednalo o tradiční zdvih klády, zvaný Log Lift. Na kládě bylo naloženo 130 kg a šest opakování zaručilo vítězství i v této disciplíně. Přesně tyto dvě disciplíny se 22. srpna objeví na jedinečné soutěži Static Monster, kterou Vám již brzy představíme blíže. Přenášení 140kg kufrů na 30 metrů bylo testem Jirkova "pověstného" úchopu. Trasu zdolal za necelých 34 vteřin a v běhavé disciplíně obsadil čtvrté místo.

Předposlední náročnou disciplínou byl zdvih 90kg jednoručky na počet opakování v jedné minutě. Náš strongman zvládl 3 opakování, ale nejvyšší počet dokázali s obří jednoručkou zvládnout Ukrajinci. 5 opakování dal s přehledem Valerii Gazaiev, stejně jako jeho krajan Roman Grekov. Na většině závodů se dává zdvih Atlasových kamenů jako poslední disciplína a jinak tomu nebylo ani na mistrovství Evropy. Na dvanáct závodníků čekala 160kg betonová koule, kterou museli co nejvíckrát přehodit přes laťku. Jirkovi se v minutovém limitu podařilo zdolat Atlas celkem pětkrát, stejně jako Polákovi Marczewskému a Ukrajinci Grekovi.

50 bodů měl na konci závodu jen jeden člověk, nejznámější český strongman Jiří Tkadlčík, nový mistr Evropy v kategorii do 105 kilogramů! Toho společně s jeho přítelkyní a podporou Valerií zaplavila po výhře vlna emocí. K tak obrovskému úspěchu určitě přispělo i báječné zázemí a servis, který poskytli tamní pořadatelé všem závodníkům, a podpora jeho fanoušků z ČR.

Po závodě jej společně s dalšími vzali pořadatelé do tamního aquaparku, kde si borci mohli zaplavat s delfíny. Delfíni na Ukrajině? Opravdu Vás nešálí zrak, oblast, kde se konal závod, se považuje za evropskou "Floridu". Kromě toho si náš strongman vyzkoušel parasailing. O co přesně jde, se můžete podívat níže na videu. Jirka má před sebou stále jasný cíl, chce se stát nejsilnějším mužem světa ve střední váze a krůček po krůčku se k tomu blíží. V současné době plánuje účast na výše zmíněné soutěži Static Monster, k tomu se chce ukázat na zářijových soutěžích Arnold Classic Europe a EVLS Survival Strongman Cup, který se bude konat na největším kulturistickém expu v Evropě.


Europe's Strongest Man do 105 kg
- Jiří Tkadlčík


Jiří Tkadlčík - plavání s delfíny a parasailing


Foto:
www.mego.org.ua.com
Valerie Miričová


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 106 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra