Reklama:

Slovenský pohár silných mužů #4 (Banská Bystrica) 2017 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Slovenský pohár silných mužů, který od letošního roku nese označení po dodavateli věcných cen pro závodníky Allnutrition Cup, se nám posunul do druhé poloviny. Letos silní muži absolvují dohromady sedm kol strongman ligy a 17. června se v Banské Bystrici odehrálo již čtvrté kolo.

Do roka a do dne se tak strongmani ocitli na náměstí SNP v Banské Bystrici. Závod byl zařazen do euroligy, a tak se na startu objevili dva čeští závodníci Sukovatý a Košťál. Dva Maďaři se bohužel zranili. Celkově se tak na startu objevilo patnáct siláků. Nad akcí převzal záštitu starosta Banské Bystrice Ján Nosko a moderoval ji viceprezident SASIMu Milan Gabrhel.

I protože se v Banské Bystrici nachází známý pivovar Urpiner, patřil úvod celého závodu nošení pivních sudů na vzdálenost 30 m. Rychlé nohy na prvním z pěti testů síly ukázal Štefaňák před navrátilcem Kotianem a Pirosem.

O druhé disciplíně, kterou bylo zvedání těžké 90 kg vážící činky není třeba ani psát. Nikdo ze zúčastněných ji nedokázal zvednout regulérně dle pravidel, na která dohlížel mezinárodní rozhodčí Pavol Guga. Nejblíže tomu byl Horňák, který kdyby ustál minimálně sekundu s nataženou rukou, tak se mohl radovat z plného bodového zisku.

V polovině závodu siláci zvedali tlustou osu čili nápravu. Následoval mrtvý tah, jehož váha byla 245 kg. Trhačky nebyly povoleny, ale to nevadilo Štefaňákovi, který zlehka předvedl šest platných zdvihů. Druhý skončil Zlatner (5 zdvihů) a třetí místo si dělili Hanák a Kovácz (shodně 4 zdvihy). Nešťastně skončil závod pro navrátilce Kotiana. Ten si při třetím zdvihu poranil biceps a rozhodl se odstoupit ze soutěže.

Předposledním testem bylo zvedání klády vážící 115 kg. Co diváci neviděli u jednoručky, si vynahradili u klády. Ta je našim závodníkům dobře známá a nejvíc zdvihů předvedla trojice Piros, Fuska a Dzivjak (4x). Za nimi skončilo opět trio Štefaňák, Horňák a Kovácz (3x) a třetí místo patřilo už jen dvojici Zlatner a Očovay (2x). Půltucet soutěžících nepředvedl ani jeden zdvih.

Závěr vydařeného čtvrtého kola patřil čtyřem otočením 400kg pneumatiky. Vítězstvím v disciplíně si upevnil první místo v celém závodu Maroš Štefaňák. Ten absolvoval před rokem svou první siláckou soutěž právě tady v Banské Bystrici a stejně jako vloni zvítězil. Letos má zatím skvělou bilanci, a to tři první a jedno druhé místo. Druhý v závěru skončil Horňák před třetím Dzivjakem.

Po sečtení bodů se tak z vítězství radoval již zmíněný Štefaňák, druhé místo si připsal Mário Fuska, aktuální mistr Slovenska ve zdvihání klády. Přijel skvěle připravený a po prvních dvou nezdarech (Prešov a Kajal) si tak odnesl stříbrnou medaili z Bystrice.

Třetí skončil účastník mistrovství Slovenska silných mužů v Púchově Zsolt Zlatner. V tomto chlapci vidíme velký potenciál do budoucna, a jakmile vylepší techniku na strongman náčiních a odstraní slabiny, které ještě má, tak bude velmi těžké jej porazit.

Slovenský pohár silných mužů - výsledky 4. kola
pořadíjménobodové hodnocení
1.Maroš Štefaňák56,0
2.Mário Fuska41,0
3.Zsolt Zlatner39,5
4.Laci Kovácz 39,5
5.Tomáš Piros39,0
6.Michal Dzivjak38,5
7.Pavol Horňák37,0
8.Peter Očovay30,5
9.Denis Hanák29,5
10.Peter Supák27,0
11.Richard Kotian (zranil se po 3. disciplíně)25,0
12.Filip Sukovatý (Česká republika)12,5
13.Pavel Košťál (Česká republika)12,0
14.Michal Póša8,0
15.Radovan Kollár5,0

Děkujeme všem partnerům, hlavně primátoru Banské Bystrice Jánu Noskovi, který převzal záštitu nad celým závodem a podpořil siláckou akci. Díky patří i Miloši Ursínimu, který jako generální partner závodu zabezpečil vše potřebné. V neposlední řadě patří poděkování i našemu celoročnímu partneru Allnutrition, který opět připravil skvělé ceny pro naše závodníky. Další, páté kolo Slovenského poháru se bude konat 15. července na Duchonce!


Slovenský pohár silných mužů #4 (Banská Bystrica) 2017 - fotogalerie


Foto:
Miroslava Chabadová


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJan Kareš - kulturistika na hrazdách
Turakam (21:27) • Kareša mám rád, ale na videe skôr len vypočuť, lebo sa naň dívalo veľmi ťažko, kmital t...
magazínJan Kareš - kulturistika na hrazdách
th.0th (14:18) • Asi první video na tomto webu, které jsem skouknul celé bez přeskakování...*79*
magazínJak to bude s letošním EVLS Prague Pr...
hary97 (00:16) • Já bych v tom neviděl problém. Stačí, když budou závodníci v rouškách a dodržovat 2m ro...
magazínTréninkový videolog: Věra Mikulcová (...
reveira (18:30) • Zdravím Věrku a přeji ať se daří ve všem co dělá,a že toho není málo,jinak nohy pěkný,i...
magazínTréninkový videolog: Věra Mikulcová (...
Paulie02 (14:51) • Je to dříč!!! ...jen se narodila ve špatném těle...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra