Reklama:

Výsledky UFC 212: Holloway je novým králem pérové váhy

Ronnie.cz > Powerlifting > Bojové sporty

O víkendu se v brazilském Riu de Janeiru odehrál další galavečer UFC 212. Tomu odpovídala i startovní listina plná Brazilců - tentokrát nastupoval domácí zápasník v každém zápase! Až na hlavní kartu šlo nicméně o souboje ze středu či spíše dolní části tabulek. Fanoušků přesto přišlo více než 15 000.


Brian Kelleher vs. Iuri Alcântara
V hlavním zápase večera se o titul v pérové váze utkali prozatímní šampión Max Holloway (16-3 UFC) a šampión Jose Aldo (8-1 UFC). Holloway začal opatrně a v prvních chvílích zápasu byl dlužen své pověsti neortodoxního strikera. Naopak Aldo hnaný domácím publikem postupoval směrem vpřed a některé jeho kombinace Hollowaye až nepříjemně zasahovaly, několikrát se Max dokonce zapotácel. Ve druhém kole se ale začal budit, lépe hýbat a provokovat Alda. Ve třetím už vypadal rozjetý, trefil Alda dvěma kombinacemi přední - zadní, přičemž se šampión svalil na zem. Holloway ještě zkusil submission, nakonec ale utkání ukončil zuřivým gnp. Vítězem a jednoznačným šampiónem se tak stal Max Holloway! Na utkání ale nezchudne ani jeden z borců, oba dostali bonus za zápas večera. Holloway po utkání prohlásil, že by chtěl UFC na Havaji, což je zajímavý nápad, borců z tohoto ostrova v UFC jen přibývá. Bude ale muset dát pozor, aby také vzhledem ke svému mladému věku nepodlehl šampiónské kocovině. Před tím jej ostatně už varovala jeho babička, které se v minulosti vůbec nelíbil Hollowayův trash talk. V současné době to ale vypadá, že výhru zvládl se ctí, protože vydal na sociálních sítích prohlášení o Aldovi, které bylo plné obdivu a respektu.


Paulo Borrachinha
V ženské slámové váze na sebe nastoupily dvě nejvýše postavené vyzývatelky - domácí Claudia Gadelha (3-2 UFC) a Polka Karolina Kowalkiewicz (3-1 UFC). Šlo o klasický grappler vs. striker match. Ze začátku se dařilo spíše Karolině, která v postoji dobrým pohybem mátla soupeřku, jenže pak Claudia skočila po takedownu a dotáhla jej do konce, což byl pro Karolinu umíráček. Na zemi se nemohla brazilské bojovnici rovnat, Gadelha neměla větší potíže si ji naštelovat do rear-naked choke a dotáhnout. Vítězkou se stala Claudia Gadelha, připisuje si bonus za výkon večera a vypadá to, že za ní a šampiónkou je v divizi zkrátka pořádná mezera. Kdyby šla znovu o titul, dávalo by to jistě smysl.

Z hlediska dlouhodobého fanouška byl zajímavý také třetí zápas mezi veterány Vitorem Belfortem a Natem Marquardtem. Ani ne tak svým průběhem, utkání skončilo na body a těsně se radoval Vitor Belfort, zajímavé spíš je, co se s ním bude dít teď. Tvrdil, že je s UFC nespokojený, ale že chce dál zápasit - možná tedy nastoupí pod jinou organizací. Ideální by podle něj bylo založit v UFC divizi legend, kde by proti sobě bojovali veteráni. Objevují se ale i názory, že tak staří borci by raději měli jít do důchodu, dokud si ještě pamatují jména svých dětí.

Poslední bonus za výkon večera získal neznámý americký borec Brian "Boom" Kelleher, jehož zápas s Iurim Alcantarou trval minutu a půl, než se mu podařilo sevřít soupeře do gilotiny. Kelleher tak porazil soupeře z top 15 a je možné, že příště ho uvidíme se utkat s někým opravdu zajímavým.

Výsledky celého galavečera vypadají takto:

Main Card

Featherweight: Max Holloway def. José Aldo TKO (punches) R3 4:13
Women's Strawweight: Cláudia Gadelha def. Karolina Kowalkiewicz Submission (rear-naked choke) R1 3:03
Middleweight: Vitor Belfort def. Nate Marquardt Decision (unanimous)
Middleweight: Paulo Borrachinha def. Oluwale Bamgbose TKO (punches) R2 1:06
Welterweight: Yancy Medeiros def. Erick Silva TKO (punches) R2 2:01

Preliminary Card (Fox Sports 1)

Bantamweight: Raphael Assunção def. Marlon Moraes Decision (split 28-29, 29-28, 30-27)
Middleweight: Antônio Carlos Júnior def. Eric Spicely Submission (rear-naked choke) R2 3:49
Bantamweight: Matthew Lopez def. Johnny Eduardo TKO (punches) R1 2:57
Bantamweight: Brian Kelleher def. Iuri Alcântara Submission (guillotine choke) R1 1:48

Preliminary Card (UFC Fight Pass)

Women's Strawweight: Viviane Pereira def. Jamie Moyle Decision (unanimous)
Welterweight: Luan Chagas def. Jim Wallhead Submission (rear-naked choke) R2 4:48
Flyweight: Deiveson Figueiredo def. Marco Beltrán TKO (punches) R2 5:00

Cláudia Gadelha vs. Karolina Kowalkiewicz


Max Holloway Highlights


Foto:
www.mmajunkie.com
http://www.mg.superesportes.com.br
www.sherdog.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra