Reklama:

Slovenský pohár silných mužů #3 (Varín) 2017 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Nedaleko Žiliny ve Varíně, odkud pochází momentálně druhá nejsilnější žena Slovenska Majka Kubičková, právě skončilo třetí kolo Slovenského poháru silných mužů - Allnutrition Cupu. Společnost Allnutrition dodává věcné ceny v celém seriálu Slovenského poháru, za což jsme velmi vděčni. Majka tedy společně s Robem Kreanem, někdejším účastníkem strongman ligy, připravili skvělý celodenní závod s podporou Slovenské asociace silných mužů a žen. V dopoledních hodinách proběhl souboj nováčků. Přijelo mnoho skvěle připravených závodníků i závodnic, kteří určitě budou přínosem těchto soutěží v kalendáři SASIMu.

Po obědě následovala soutěž open žen a již zmiňované třetí kolo Allnutrition Cupu. Doposud měl pohár dva vítěze, a to Štefaňáka (Prešov) a Pirose (Kajal). O vítězství ve třetím kole přijelo bojovat patnáct borců.

Úvod patřil netradičně přehazování koule přes horizontální příčku. Prašný terén nepřál čtveřici závodníků, kteří si zapsali nulu. Prvenství vybojoval Štefaňák s 8 přehozeními. Piros, Tóth a Zlatner se dělili o druhou příčku (shodně 6 přehození) a dvojice Vrtal a Nagy získala na úvod bronz (5 přehození).

Následoval 300kg Super Yoke. Již v několika kolech potvrdil dominanci v této disciplíně Supák, který zvítězil i ve Varíně. Následoval ho Vrtal a třetí skončil Štefaňák. V polovině závodu ale na borce čekal mnohem těžší úkol. Tím bylo zdvihání 120 kg vážící nápravy. Neuvěřitelných deset borců ze startovního pole si připsalo nulu do tabulky! Překvapivým vítězem se stal Nagy (4 zdvihy), který přišel na své vůbec první kolo Slovenského poháru a nepočínal si vůbec špatně! Skvělou techniku předvedl Piros, který vybojoval v nápravě stříbro (3 zdvihy), a třetí skončil Štefaňák (2 zdvihy).

Předposledním testem byla lehčí 240kg ohrada. Rozhodovaly sekundy a setiny. Nejrychlejší byl Horňák (aktuální mistr Slovenska do 105 kg) před Vrtalem, který po Púchově a Kajali předváděl jeden z nejlepších výkonů na závodech. Třetí v předposlední disciplíně skončil opět Štefaňák.

Závěr patřil tahání hasičského auta. Vítězstvím v disciplíně si vybojoval celkové prvenství v celém závodu Štefaňák. Ten tak dal zapomenout na druhé místo z Kajali a opět pocítil chuť vítězství. Jeho bilance je vskutku obdivuhodná. Čtyřikrát se zúčastnil Slovenského poháru, třikrát vyhrál a jednou byl druhý. Letos má zatím v bodování Allnutrition Cupu nejvyšší bodový zisk.

V závěru skončil druhý a celkově třetí Jožka Vrtal. Jeho vyrovnanost výkonů mu přinesla první medaili ze série Slovenského poháru. Pokud se bude účastnit i následujících kol, bude ještě zajímavé sledovat konečné výsledky bodování.

Třetí místo ze závěru závodu přineslo skvělé celkově druhé místo Pirosovi. Ten po domácím vítězství přišel namotivovaný a jeho odhodlání mu zabezpečilo stříbro. Pokud bude nadále pokračovat v předvedených výkonech, můžeme očekávat útok na první tři místa konečného bodování!

Slovenský pohár silných mužů - výsledky 2. kola (Varín)
pořadíjménobodové hodnocení
1.Maroš Štefaňák69,0
2.Tomáš Piros53,0
3.Jožka Vrtal52,5
4.Norbert Nagy 52,5
5.Pavol Horňák50,5
6.Peter Supák46,0
7.Zsolt Zlatner44,0
8.Peter Očovay35,5
9.Gabriel Tóth33,0
10.Denis Hanák32,0
11.Peter Kováč18,0
12.Tomáš Mašlonka17,0
13.Ladislav Kovácz17,0
14.Radovan Kollár13,0
15.Viktor Suchý6,0

Ve Varíně se sešlo mnoho skvělých závodníků, viděli jsme spoustu impozantních výkonů. Skvělá organizace Roba Kreana a Majky Kubičkové potěšila přítomné diváky, kteří mohli vidět jedno z kol Allnutrition Cupu. Jsme velmi rádi, že chtěli soutěž zařadit do kalendáře Slovenského poháru, a děkujeme jim za odvedenou práci. Nejbližší zastávka Slovenského poháru - Allnutrition Cupu se bude konat 17. června v Banské Bystrici!

Mnoho sil, přátelé!


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZemřela několikanásobná účastnice Ms....
Zodiak411 (12:26) • Se mi líbí ten tvůj alibismus a neochota pochopit, proč jsi tu blokován. Blokován jsi t...
magazínZemřela několikanásobná účastnice Ms....
Jogtness (09:16) • Mna zas udivuje ze si nepochopil jednu prostu vec... Dovod mojich XY nickov je ten, ze...
magazínZemřela několikanásobná účastnice Ms....
Zodiak411 (22:27) • Udivuje mne, že má furt potřebu se to objevovat pod různými jmény. Asi je velmi frustro...
magazínNeskutečná Natalia Kuznetsova - jak v...
peto123 (22:10) • Kde urobili soudrozi chemici v Rusku chybu...? *37* ...neako sa im to vymklo z ruk....č...
magazínZemřela několikanásobná účastnice Ms....
Ronnie (21:54) • Ano, je. *1*Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra