Reklama:

Ohlédnutí Jiřího Tkadlčíka za Pražským silákem 2017

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Kalendář soutěží strongman pro rok 2017

17. května se u pražských vysokoškolských kolejí na Jižním Městě konala neobvyklá akce, která zahrnovala strongman závod pro borce do 80 kg, do 100 kg a nad 100 kg. Celkem se jí zúčastnilo neuvěřitelných 77 závodníků!

Akci měl na starost český profesionální strongman Jiří Tkadlčík a jeho tým. Ten den vyšlo opravdu horké počasí, takže se na travnatém plácku připekl nejeden závodník. Nabitého dne se také zúčastnil další profesionální strongman Jiří Vytiska, který předvedl exhibičně tlak 150kg klády s takovou lehkostí, jako by snad nic nevážila. Po něm si druhý, hubenější Jirka potáhl 375kg osu na vysokých Apollónových kotoučích. Níže si můžete přečíst ohlédnutí Jirky Tkadlčíka za celou akcí a podívat se na pár fotografií a výsledky.


[Text: Jiří Tkadlčík] Dámy a pánové, bylo to velké! Pražský silák 2017 & 4Students, dosud největší pořádaný český strongman závod o 77 závodnících, je za námi a dopadl skvěle! I přesto, že jsme měli na přípravu pouze 3 týdny, jsme dokázali udělat tímto dnem radost, troufám si říci, stovkám lidem, kteří se na nás přišli podívat, zazávodit si a užít si den na akci 4Students. Já bych za to chtěl poděkovat a trošku to rozebrat.

Na začátku přišel nápad využít akce Sport4Students, kde jsem měl mít odpolední exhibici, a uspořádat takový "menší" závod. Řekl jsem si, proč ne, dvacet závodníků, pár disciplín, pohoda. Netrvalo ani 2 dny a závodníků bylo dvaapůlkrát tolik, během 10 dní pak potvrdilo závazně účast 77 lidí. Bylo nás na organizaci doslova 5 a já už tušil, že tohle bude "trošku větší".

Hlavní organizaci akce si vzala na starost moje Valerie Miričová a Adam Gemrot, kteří trávili veškerý volný čas zajišťováním, obvoláváním, domlouváním, vymýšlením. Protože už jsem "pár" závodů viděl a pár jich i organizoval, vím přesně, co to je za "mordor" - 3 týdny práce, práce v den závodu a práce i po něm. Velké díky patří tedy jim!

Závod byl tedy o čtyřech disciplínách. Během plánování jsme se potýkali s x problémy, o kterých nemá smysl psát, nicméně mezi ty hlavní patřil třeba nedostatek vybavení, nedostatek lidí, nedostatek všeho... kromě elánu! Ať už jsme některé problémy vyřešili úspěšně, či nikoliv, celý den pro mě byl jedním slovem perfektní. Bylo neskutečné vidět, jakou jste z toho, dámy a pánové, měli radost, kolika lidem jsme jedním jediným dnem vykouzlili úsměv na tváři a vytvořili, troufám si říci, pěkné vzpomínky.

Pro mnohé závodníky to byla závodní premiéra a já chci říci, že všem skláním hlubokou poklonu až na zem za to, jak se s celým dnem dokázali poprat. Viděl jsem spoustu starých otrkaných tváří. Všichni se maximálně snažili každou disciplínu zvládnout, jak nejlíp dokázali, a to je ono! Sláva vítězům, byli jste skvělí, ale čest poraženým! S nadsázkou totiž říkám, že je úplně jedno, na jakém místě jste skončili, důležité je, s jakým odcházíte pocitem, zdali jste hráli fair-play a zdali jste dokázali překonat sami sebe. Mám radost, když vidím nadupané borce, co odnesou neskutečnou váhu na Super Yoke za neskutečný čas, včera bylo ostatně k vidění něco masakrálního, ale mám i strašnou radost z toho, když 60kg klučina nevzdá disciplínu a nechá se vyhecovat davem, aby se znovu a znovu pokusil zatáhnout váhu nebo donést kufry do cíle...

Za 27 let jsem měl tu čest zjistit, že v životě nejde o nic jiného než se bavit, mít z toho života radost a dělat to, co člověk opravdu chce. A proto i kdyby jediné, co jste si z Pražského siláka odnesli, byly právě vzpomínky a dobrý pocit ze sebe, je to to nejlepší. Abych to zkrátil, závod o 77 lidech a 4 disciplínách trval 5 hodin, což je skvělý čas na tak velký závod. Rozdaly se ceny v hodnotě přes 20 tisíc korun, proběhly dvě exhibice - první s Jiřím Vytiskou, úřadujícím nejsilnějším Čechem, který nás poctil návštěvou, strávil s námi odpoledne a jen tak si pozvedl na Log Lift dvakrát čistým tlakem 150 kg, druhá pak byla moje one man show, kdy jsem potáhl na Apollónech 375 kg RAW. V mezičase se jedly koblihy a pil nápoj bohů Erebos, což byl podle ohlasů skvělý servis pro závodníky po celý den!

Díky všem závodníkům za důvěru a účast na závodech, i když nebylo vše perfektní, i když nám chybělo více stínu a spousta z nás shořela na slunci na uhel, i když mohl být lepší povrch pro Super Yoke, i když mohlo být lepší ozvučení a hudba, a i když jsme napáchali určitě i další drobné chyby, věřím, že vše zlé vykompenzovalo to dobré, co závod nabídl, a slibuji, že do budoucna eliminujeme i tyto nedostatky. Počet závodníků je pro mě velkou výhrou v propagaci tohoto sportu u nás a výhrou je i počet pozitivních ohlasů, které se mi od Vás dostaly nejen osobně, ale i na sociálních sítích.

Když jsem se strongmany začínal, nenapadlo by mě, že si někdy přijde téměř 80 nadšenců zazávodit na můj závod, a teď se to stalo skutečností. Je to pro mě velký pokrok a jsem rád, že můžu tím, co dělám, oslovit stále více a více lidí. Strongman má být silný chlap, ale je potřeba dát šanci vypracovat se i těm, kteří teprve sílí. Proto nižší váhy, proto shovívavost, proto váhově lehčí závod. Vyplatilo se, povedlo se!

Díky celému realizačnímu týmu, závodníkům, divákům i sponzorům! Akci podpořili: Czech Virus, Erebos, Donuter Donuts, StrongGear, 102 Style, Fittest a Václav Mráz - vybavení pro závodníky.


Pražský silák - fotogalerie


Pražský silák - výsledky


Foto:
Valerie Miričová
Martin Klimša


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

09.06.14:16Ferry - Ahoj, váhy níže, bylo to děláno spíše pro začátečníky, ale..
09.06.12:51Petr Ondráček - Nevíte někdo jaký váhy se tam zvedaly? Ty počty opakování ..
31.05.15:26Mar00nn - Skvělej jako vždy :)+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údaje
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra