Reklama:

Slovenský pohár silných mužů #2 (Kajal) 2017 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Slovenský pohár silných mužů se v roce 2017 jmenuje Allnutrition Cup. Předposlední květnovou sobotu se druhé kolo této strongman ligy odehrálo v obci Kajal, nedaleko Galanty. Proč právě v této obci? Právě odtud totiž pochází dlouholetý účastník tohoto poháru Tomáš Piros.

Po prvním kole v Prešově tak siláci zavítali do Kajali, kde je přivítala samotná starostka obce Lívia Farkašová. Ta převzala záštitu nad soutěží a náležitě siláky odměnila. Samotný Tomáš pro ně připravil pět náročných testů síly, které čekaly na čtrnáct zúčastněných.

První zkouškou našich siláků, na jejíž regulérnost dohlížel mezinárodní rozhodčí Pavol Guga, byly tlaky. Nejprve zdvih 80kg jednoručky, poté 100kg skály a na závěr zdvihnutí 120kg nápravy na počet opakování. Tohle měli siláci stihnout v časovém limitu jedné minuty. Až půltucet závodníků potrápila jednoručka, kterou nedokázali zdvihnout, a v úvodu jim tak v kolonce "body" zasvítila nula. O první místo se dělili vítěz prvního kola Štefaňák a domácí Piros, druhý skončil Dulai, třetí místo bral účastník mistrovství silných mužů v Púchově Vrtal.

Druhé v pořadí následovalo vykládání koulí na 1,5 metru vysokou platformu. Ta způsobila starosti nižším závodníkům ve startovním poli. Všechny tři koule dokázal za neuvěřitelných 10,55 vteřin vyložit Piros před Štefaňákem (12,31 vteřin) a Dulaiem (14,07 vteřin). Právě Dulai se vrátil po menších zdravotních potížích ve skvělé formě.

V polovině soutěže měli siláci na zádech přenášet 300kg jařmo neboli po strongmansku Super Yoke na 15 metrů. Pokud toto zvládli, měli ještě na danou vzdálenost přenést 110kg kouli a následně ji přes jařmo přehodit. Až poté rozhodčí Guga zastavil čas na stopkách. Vskutku náročný test umocňoval mírně nerovný povrch fotbalového hřiště. Nejrychlejší byl Piros, který si brousil zuby na domácí zlato před Štefaňákem a Hanákem.

Předposlední disciplínou bylo přenášení 130kg kajalského erbu na 30 metrů. Siláci ale erb nemohli položit na zem. První dvojice si jen vyměnila pozice z předešlého testu, a tak bral plný bodový zisk Štefaňák před Pirosem. Za nimi na třetím místě skončil Dulai. Početné publikum dostával do varu dlouholetý moderátor strongmanských soutěží a viceprezident Slovenské asociace silných mužů Milan Gabrhel.

O přestávkách zaujali svými exhibičními vystoupeními fitnessky z oddílu Fitness Gabrhel, momentální mistryně Evropy Miška Pavleová nebo Karolína Holbová a Nina Mária Remo. Exhibici předvedl i profesionál František Piros, který ukázal 10 čistých tlaků se 150kg kládou!

Závěr patřil tradičně nejtěžší váze, a to 7,5 tuny vážícímu tahači. Závodníci tahali kamión do cíle bez lana, jen s pomocí popruhů. Vítězem se stal Peter Očovay, který proti minulému roku vylepšil svou výkonnost! Až za ním skončil domácí Piros. Jelikož Michal Dzivjak skončil třetí, tak se Tomáš Piros mohl začít radovat. O pět bodů získal prvenství ve druhém kole Allnutrition Cupu. Radost byla o to větší nejen proto, že zvítězil takříkajíc doma, ale i proto, že měl den před akcí narozeniny. Zlatá medaile je tak pro něj snad tím nejlepším dárkem.

Druhé místo připadlo Marošovi Štefaňákovi, ten po dvou vítězných kolech (jedno ještě v loňském ročníku) získal stříbrnou medaili. Předvedl vyrovnaný výkon a jen malé nedostatky ho odsunuly o stupínek níž. Souboj o první místo tak byl dosti napínavý. Třetí skončil Martin Dulai, jehož odpočinutost (neúčastnil se prvního kola) byla vidět. Chybí mu však soutěžní tempo, které bylo způsobené dlouhou přestávkou. Martin se ale může těšit ze zaslouženého bronzu.

Slovenský pohár silných mužů - výsledky 2. kola
pořadíjménobodové hodnocení
1.Tomáš Piros67,5
2.Maroš Štefaňák62,5
3.Martin Dulai51,0
4.Jozef Vrtal 45,5
5.Dávid Tóth40,5
6.Peter Očovay40,5
7.Pavol Horňák40,5
8.Gabriel Tóth32,5
9.Peter Supák31,5
10.Denis Hanák25,5
11.Michal Dzivjak22,5
12.Radovan Kollár22,0
13.Mário Fuska18,0
14.Tomáš Jurkovič4,0

Děkujeme paní starostce Farkašové, Tomáši Pirosovi a všem, kteří přišli nejen závodit, ale napomohli k hladkému průběhu akce. Poděkování patří i společnosti Allnutrition, která zajistila skvělé ceny pro naše závodníky! Nejdříve se uvidíme již 27. května ve Varíně! Mnoho sil, přátelé!


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJan Kareš - kulturistika na hrazdách
Turakam (21:27) • Kareša mám rád, ale na videe skôr len vypočuť, lebo sa naň dívalo veľmi ťažko, kmital t...
magazínJan Kareš - kulturistika na hrazdách
th.0th (14:18) • Asi první video na tomto webu, které jsem skouknul celé bez přeskakování...*79*
magazínJak to bude s letošním EVLS Prague Pr...
hary97 (00:16) • Já bych v tom neviděl problém. Stačí, když budou závodníci v rouškách a dodržovat 2m ro...
magazínTréninkový videolog: Věra Mikulcová (...
reveira (18:30) • Zdravím Věrku a přeji ať se daří ve všem co dělá,a že toho není málo,jinak nohy pěkný,i...
magazínTréninkový videolog: Věra Mikulcová (...
Paulie02 (14:51) • Je to dříč!!! ...jen se narodila ve špatném těle...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra