Reklama:

Mas-wrestling: První kolo Světového poháru se odehrálo s českou účastí

Ronnie.cz > Powerlifting > Ostatní sporty

[Text: Kamil Szwarc] Ve dnech 28. až 30. dubna se uskutečnilo první kolo letošního druhého ročníku Světového poháru v mas-wrestlingu v kazašském městě Almaty, a to za účasti 186 sportovců ze 13 států. Souběžně se Světovým pohárem se konal i mezinárodní turnaj dorostenců a juniorů.


Marek Machulda
Za českou republiku se závodu zúčastnili dva reprezentanti, a to Marek Machulda a Rostislav Bek, kteří naše barvy hájili i minulý rok na světovém šampionátu v Kyrgyzstánu. V pátek 28. dubna bylo vážení a losování do kategorií, které měly zápasy v sobotu. Byly mezi nimi i kategorie do 90 a do 125 kg, kde jsme měli zastoupení.

Nejdříve nastoupil k zápasu v nejobsazenější kategorii do 90 kg Marek Machulda, který byl jedním ze 16 zápasníků. Bylo potřeba vyhrát, protože tato kategorie měla nemilosrdný systém na jednu prohru. Soupeřem Markovi byl domácí zápasník Ramil Abdrahimov. Zápas měl díky Markovi rychlý průběh, porazil domácího zápasníka 2:0, a to v obou kolech zcela totožně po náznaku tahu na jednu stranu a okamžitém přesunu na druhou. Druhý zápas mu nadělil několikanásobného mistra Ruska, jakutského zápasníka Ivana Belobubského. Marek měl šanci překvapit, ale bohužel se tak nestalo, prohrál 2:0 po dvakrát povedené soupeřově stojce, která byla nečekaně provedena po krátkém přešlápnutí na stranu. Druhý zápas rozhodnul, že Marek do dalších bojů již nezasáhne a skončí kolem desátého místa. Každopádně oproti minulému roku bylo vidět zlepšení po technické stránce, za to patří díky jeho trenérovi a nejlepšímu současnému českému mas-wrestlerovi Mykhaylovi Krasilynetsovi. V kategorii do 90 kg zvítězil po vítězstvích 2:0 ve všech čtyřech zápasech ruský reprezentant Pavel Chernogradskij. Marek Machulda skončil na 10. místě a na konto si připsal 3 body pro závěrečné hodnocení.


Rostislav Bek
Další želízko v ohni jsme měli v kategorii do 125 kg, která měla pouhých šest zápasníků a stanovený systém na dvě prohry. Do bojů nastoupil rodák ze Staňkova Rostislav Bek a nepočínal si zle. V prvním zápase se potahal s kazašským reprezentantem Aleksandrem Krasnovem. Bohužel mu nevyšel první souboj, kde byl lehce přetažen na stranu soupeře, ale do druhého souboje nastoupil dravější a podařilo se mu vyrovnat. Rozhodující souboj byl ale opakováním prvního a Rosťa byl opět lehce přetažený. Prohraný první zápas mu vzal šanci bojovat o první místo, ale měl šanci získat bronz, pokud by zvítězil ve druhém zápase, kde měl za soupeře o 8 kg těžšího kyrgyzského zápasníka Sergeje Dolgaleva, který měl předchozí zápas dosti těžký a musel být po něm i ošetřován. Tím byly naděje na vítězství Rosti hned větší. První souboj Rosťa snadno vyhrál prvním tahem, ale ve druhém souboji se kyrgyzský zápasník nenechal zaskočit a po prvním tahu vyhrál. Rozhodující souboj byl nejzajímavější a vymykal se prvním dvěma. Byl v něm pohyb na lavici, ale stejně tak byl souboj i silový jako ten předchozí. Zvítězil v něm ten silnější, a to zápasník Kyrgyzstánu. Kategorii vyhrál s přehledem ruský reprezentant Anton Dementiev po vítězstvích 2:0 ve všech zápasech. Rostislav Bek obsadil 5. místo a získal 8 bodů pro závěrečné hodnocení.

V září hostíme nejlepší mas-wrestlery v Praze a věříme, že se závodu takového významu, který bude poprvé pořádaný ve státě EU, zúčastní více sportovců a států než v prvním kole v Kazachstánu. V současné době je členy mezinárodní federace (IMWF) 43 států.

Z programu mezinárodní federace se uskuteční v Evropě ještě mistrovství Evropy mužů v kategorii bez rozdílu vah, které se bude konat po nedávné změně hostitelského státu (původně Maďarsko) 9. - 11. června 2017 v Progaru (Srbsko), kde závody budou součástí jakutských slavností.

Věříme, že zájemci o mas-wrestling (silové přetahování) budou přibývat a setkáme se na našich akcích, z nichž nejbližší jsou 20. května v Čáslavi na náměstí Jana Žižky z Trocnova a 9. července a 2. září v Praze v loděnici KVS Modřany.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínMargita Zámolová: "Snažila jsem se za...
jnerez (08:40) • Margitě budu držet na Olympii palce. *79* No ale každopádně nejsem zastáncem toho,...
magazínOlympia 212 Showdown 2020 bez Keona P...
LeToucan (21:34) • Velká škoda, proporce z říše snů.
magazínMel Chancey: "Mike Matarazzo bojuje o...
tomášekp (22:35) • Zrovna Agel je fakt odbornost sama. Zavádí se stent, BYPASS se našívá, a nejprve perife...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
deiw (11:41) • Popravdě minulý rok Cedric byl podobný případ. Měl dost bodů ještě z konce roku 2018 (p...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
decarabas (09:06) • No neviem, nie je prvy ani posledny, ktory dostal zvlastne pozvanie. Nic na tom nevidim...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra