Reklama:

Slovenský pohár silných mužů #1 (Prešov) 2017 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Nový ročník je pro Slovenskou asociaci silných mužů plný návratů. Tak jako se nejsilnější muži Slovenska vrátili přesně po roce do Púchova (video), tak se siláci na den přesně vrátili i na východ do Prešova.

A přesně jako vloni šlo i v tomto roce o otevření nového, už jedenáctého ročníku Slovenského poháru silných mužů. Ten letos dostal název po společnosti, od které naši závodníci dostávají ceny ve formě doplňků výživy - Allnutrition Cup. Ve 14 hodin tak mohla soutěž, která se konala pod záštitou primátorky města, začít.

Jedenáct závodníků se postavilo pěti náročným testům síly, aby získali co nejvyšší počet bodů do tabulky, ze které na konci celého poháru vzejde nový profesionál. Železná 115kg kláda v úvodu závodu potrápila všechny zúčastněné. Nejvíc Jurkoviče s Kollárem, kteří bohužel nedokázali předvést ani jeden platný pokus. Na správnost pokusů dohlížel mezinárodní rozhodčí Pavol Guga, který společně s Milanem Gabrhelem a naším technickým týmem připravil skvělé podmínky pro soutěžící. Začátek opanoval s 5 zdvihy Fuska (aktuální mistr Slovenska v dané disciplíně) před Pirosem (4 opakování) a trojicí Dzivjak, Hanák a Očovay (shodně 3 opakování).

Následovalo nošení páru 120kg kufrů. Ve zdvojené disciplíně se jako pomocný rozhodčí představil Lukáš Klimeš, člen technického týmu, který během siláckého semináře úspěšně zvládl zkoušky na rozhodování strongmanských soutěží. Nejsilnější úchop z našich borců předvedl Štefaňák, který za sebou nechal Supáka a Hanáka.

V polovině soutěže siláci zvedali zadní nápravu auta od společnosti HS - Plus, která byla partnerem celé události druhým rokem po sobě, za což velmi děkujeme! Již druhou vítěznou disciplínu si připsal Štefaňák (11 opakování) před Dzivjakem (10 opakování) a duem Supák - Hanák (shodně 8 opakování).

Předposlední zkouškou bylo přenesení 160kg erbu a jeho následné přitáhnutí do cíle v kovových saních. Vítězný hattrick v disciplínách vybojoval Štefaňák, který tak postupně dotahoval ztracené body ze začátku závodu. Druhý v této disciplíně skončil mistr SR v kategorii do 105 kg Horňák a třetí místo získal opět Hanák. Právě Denis Hanák byl svěžím překvapením celé soutěže.

Závěr patřil přitahování automobilu, naloženého ženami z Prešova. I tady byl stejný vítěz - Maroš Štefaňák, který z pěti disciplín vyhrál čtyři a získal tím i vítězství v úvodním kole Slovenského poháru silných mužů. Po loňském roce, kdy dokázal přijít a zvítězit v Banské Bystrici, se tak raduje z druhé výhry ze série závodů Slovenského poháru silných mužů.

Druhé místo připadlo Denisu Hanákovi, který se na sezónu perfektně připravil. Během celého závodu předvedl vyrovnaný výkon a právem získal stříbro. Šlo tak o jeho vůbec první medailové umístění! Třetí skončil Peter Supák. Tradiční účastník Slovenského poháru se tak po zranění utrženého bicepsu skvěle zotavil a druhé místo v kategorii do 105 kg potvrdil medailí i v open kategorii.

Slovenský pohár silných mužů - výsledky 1. kola
pořadíjménobodové hodnocení
1.Maroš Štefaňák49,5
2.Denis Hanák43,5
3.Peter Supák33,0
4.Peter Očovay 33,0
5.Tomáš Piros32,0
6.Michal Dzivjak32,0
7.Pavol Horňák29,5
8.Mário Fuska29,0
9.Tomáš Mašlonka22,5
10.Radovan Kollár11,0
11.Tomáš Jurkovič7,0

Děkujeme všem, kteří napomohli ke zdárnému úvodnímu kolu Slovenského poháru silných mužů, paní primátorce za záštitu, ochotným partnerům a v neposlední řadě panu Vlčekovi, bez jehož pomoci by tento závod nemohl dopadnout tak dobře, jak dopadl. Snad se v Prešově siláci objeví i v příštím roce! Nejdříve se uvidíme 20. května na druhém kole Slovenského poháru, organizovaném Tomášem Pirosem v Kajali!

Mnoho sil, přátelé!


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJan Kareš - kulturistika na hrazdách
Turakam (21:27) • Kareša mám rád, ale na videe skôr len vypočuť, lebo sa naň dívalo veľmi ťažko, kmital t...
magazínJan Kareš - kulturistika na hrazdách
th.0th (14:18) • Asi první video na tomto webu, které jsem skouknul celé bez přeskakování...*79*
magazínJak to bude s letošním EVLS Prague Pr...
hary97 (00:16) • Já bych v tom neviděl problém. Stačí, když budou závodníci v rouškách a dodržovat 2m ro...
magazínTréninkový videolog: Věra Mikulcová (...
reveira (18:30) • Zdravím Věrku a přeji ať se daří ve všem co dělá,a že toho není málo,jinak nohy pěkný,i...
magazínTréninkový videolog: Věra Mikulcová (...
Paulie02 (14:51) • Je to dříč!!! ...jen se narodila ve špatném těle...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra