Reklama:

Arnold Strongman Classic Africa - výsledky a videozáznam

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Arnold Strongman Classic 2017
- reportáž a videozáznamy
Arnold Strongman Classic Australia 2017
- reportáž a videozáznamy
Arnold Strongman Classic South America 2017
- reportáž a videozáznamy

Jak jste si mohli přečíst v článku Arnold Classic Africa 2017, Arnoldův sportovní víkend se konal opět v Jihoafrické republice, kde bylo klasicky k vidění několik desítek sportů a tisíce sportovců a diváků. Mezi tradičně hodně vyhledávané sporty patří samozřejmě strongmani. Z Čechů se amatérské části letos zúčastnila pouze Martina Dostálová, která v kategorii strongwoman vybojovala druhé místo. Mužské kategorie se měl zúčastnit trojbojař a strongman Lukáš Žigmund, který se ovšem kvůli zranění nakonec nezúčastnil.

Profesionální části, která je součástí kvalifikačního seriálu na nejtěžšího Arnolda v Columbusu, se zúčastnilo celkem 11 borců. Na první místo si poprvé na Arnoldovi sáhl mladičký čtyřiadvacetiletý Mateusz Kieliszkowski, na prvním místě byl s dvanáctibodovým náskokem. Na všechny závodníky čekalo tahání těžkého kamiónu, který byl na dráze zpomalen ještě třemi "retardéry", přenášení 480kg Super Yoku na 30 metrů, přenášení 370kg ohrady na 25 metrů, přehazování 180kg Atlasova kamene přes laťku a mrtvý tah s pneumatikami z Hummeru na maximální výkon. Šest nejlepších pak postoupilo do finále, kde na ně čekal zdvih 190kg klády na počet opakování.

Přenášení ohrady zvládl nejrychleji Mateusz Kieliszkowski, následovaný Jitsem Kramerem a Mateuszem Ostaszewskim, poté byl na řadě mrtvý tah. Nejlepší výkon podal Američan Jerry Pritchet, který i s poraněným bicepsem zvedl 440 kg a disciplínu vyhrál. Zároveň ustanovil nový africký rekord v nejtěžším mrtvém tahu. JF Caron zvedl 435 kg a Estonec Heinla 420 kg. 30 metrů s 480kg Super Yokem zaběhl Kieliszkowski za neuvěřitelných 22 vteřin! Za ním se umístil Jerry Pritchett a třetí místo bral výborný tlakař Robert Kearney, který se na loňském SCL World Championships Log Lift umístil na děleném prvním místě s výkonem 202,5 kg.

V poslední semifinálové disciplíně dokázal Estonec Heinla 180kg kámen přehodit sedmkrát a disciplínu vyhrát. Jitse Kramer a Mateusz Kieliszkowski se dělili s pěti přehozeními o druhé a třetí místo. Pro pět závodníků to byl konec závodů a finálová šestka se přesunula na zdvih 190kg klády na počet opakování na hlavní pódium. Dva krásné zdvihy předvedl Kieliszkowski a stvrdil své vítězství. Jeden zdvih zvládl Heinla a získal potřebné body na třetí místo. Jitse Kramer sice kládu nezvedl, ale měl dost bodů, aby mu zůstalo druhé místo a Heinla ho nepředběhl. Další Arnold Classic se uskuteční v Hongkongu v polovině srpna.

Žádný ze nejsilnějších a největších strongmanů typu Shaw, Savickas, Bjornsson nebo Hall se soutěže nezúčastnili, domnívám se, že šetří síly na nadcházející soutěž World's Strongest Man, kde půjde opravdu o hodně! V sázce bude pátý titul pro Savickase nebo Shawa. Nebo své kvality předvede Eddie či Bjornsson a titul vyfouknou?


Arnold Strongman Classic Africa 2017 - výsledky

p.jménozeměbody
1.Mateusz Kieliszkowski Polsko 52,0
2.Jitse Kramer Nizozemsko 40,0
3.Rauno Heinla Estonsko 39,0
4.JF Caron Kanada 37,5
5.Jerry Pritchett USA 30,0
6.Rob Kearney USA 29,5
7.Johan Els Afrika 28,5
8.Brendan Page USA 25,5
9.Mateusz Ostaszwevski Polsko 24,0
10.Dimitar Savatinov Bulharsko 22,0
11.Jon Lane USA 3,0


Arnold Strongman Classic Africa 2017 - videozáznamy


Zdroje:
www.facebook.com
www.youtube.com
www.startingstrongman.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 84 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínFreimen´s FEST: nová generace silově-...
ContiHan (14:56) • Ahoj, je zde psáno, striktně dodržet den volna mezi FB tréninky. Bohužel práce mi to ne...
magazínProfesionálové na Arnold Classic Afri...
Marczus (11:41) • Nebudu již rozebírat úroveň soutěží Španěla a Američana, to je snad každému jasné. Jen...
magazínZávodníci v kulturistice - rozhovory...
Marczus (11:21) • Ano, v podstatě to jsou větší pohárovky, nicméně jsou však dosti nezanedbatelným příjme...
magazínProfesionálové na Arnold Classic Afri...
Hockey1000 (21:45) • V tom všem špatným, co rozchod IFBB jedna a IFBB dva znamenal, je vznik Elite Pro soutě...
magazínProfesionálové na Arnold Classic Afri...
Pekami (20:49) • Ty jo... jestli je pro tebe 10k dolarů kapesný. Ano sice je to `třetí liga`, ale funguj...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra