Reklama:

Nejsilnějším Slovákem je opět Igor Petrík!

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Osm nejsilnějších mužů Slovenska, novodobých gladiátorů, se potkalo v poslední dubnovou neděli na pěší zóně ve městě Púchov. Mistrovství Slovenska siláků se na tom samém místě po roce organizovalo na den přesně. Stalo se tak na opětovnou žádost pana primátora Rastislava Heneka, který si tuto akci přál osobně, převzal nad ní záštitu a společně s MŠK napomohl ke vzniknutí národního šampionátu.

Celou akci moderoval viceprezident SASIMu Milan Gabrhel, na správnost pokusů dohlíželi mezinárodní rozhodčí Pavol Guga a šestinásobný nejsilnější Slovák Branislav Golier. Právě o titul "Nejsilnější Slovák" pro rok 2017 se přišli utkat naši strongmani.

Úvod patřil tradičně testu síly ramen. Těžká 135kg kláda odolala pokoření čtyřmi borci. Nejvíc (8) opakování udělal František Piros, který na Slovensku v této disciplíně nemá přemožitele. Za ním skončil Igor Petrík (7) a třetí místo si připsal Milan Šuľan (4).

Následovala farmářská chůze s párem 150kg kufrů. Překvapivé prvenství vybojoval Petrík před Hryhorovským, který před cílem mírně zaváhal. Třetí místo si v těžkém testu zapsal nováček Jozef Vrtal. Výrazný progres zaznamenal Piros, který skončil v daném testu čtvrtý, a nebýt nepříjemných křečí, tak by určitě atakoval první trojku.

Převrácení 600kg pneumatiky na čtyři otočení bylo jako třetí v pořadí. Již druhou vítěznou disciplínu získal Petrík před pronásledovatelem Pirosem a duem Šuľan - Vrtal. Právě nováček Vrtal upoutal pozornost a patří tak mezi aspiranty na přední příčky Slovenského poháru Allnutrition Cupu, který začne již 8. května v Prešově.

Předposlední zkouškou bylo zdvihání automobilů neboli takzvané mrtvé tahy. Tato disciplína měla dva vítěze, a to Petríka s Pirosem, kteří auto zdvihli celkem 14x. Ani po třech náročných disciplínách a rychlém průběhu nebyla na těchto dvou zkušených borcích znát únava.

Závěr patřil tahání 7,5 tuny vážícího tahače od společnosti Labant Púchov. Vítěznou disciplínou se na třetí místo vytáhl Ivan Hryhorovskyy, pro kterého šlo o doposud největší úspěch na národním šampionátu silných mužů. Zaváhání Petríka znamenalo rovnost bodů pro něj a Pirose. Na základě lepších umístění tak titul počtvrté získal Igor Petrík z Levíc. Jeho komplexnost a vyrovnanost v každé disciplíně a stoupající výkonnost z něj dělají těžko zdolatelného závodníka. Pevně věříme, že Igor potvrdí svou dominanci i na některé z evropských soutěží. Igor Petrík se tak stal nejsilnějším Slovákem pro rok 2017!

Druhé místo smolně připadlo Františku Pirosovi, který nezískal svůj druhý titul mistra Slovenska. Ten první vybojoval v Bratislavě, kde se stal mistrem Slovenska ve zdvihání klády, nyní je "jen" vicemistrem SR. Je to pro něj velký úspěch, postupně vyrovnává svou slabinu, kterou je úchop, a věříme, že v budoucnosti mu vítězství neunikne.

Mistrovství Slovenska silných mužů 2017 - výsledky
pořadíjménobodové hodnocení
1.Igor Petrík34,5
2.František Piros34,5
3.Ivan Hryhorovskyy21,0
4.Milan Šuľan 20,5
5.Miroslav Pohlodek16,5
6.Zsolt Zlatner14,5
7.Jozef Vrtal12,5
8.Michal Dzivjak9,5

Děkujeme panu primátorovi města Púchov Rastislavu Henekovi, MŠK Púchov, autodopravě Labant Púchov, společnosti Tescoma a v neposlední řadě i panu Pivkovi z MP - Top. Jsme rádi, že jsme po roce dostali na pěší zónu mnoho diváků a fanoušků. Siláci předvedli férový závod, který se letos obešel bez zranění. Děkujeme i technickému týmu, který zabezpečil hladký průběh soutěže! Zanedlouho se uvidíme v Prešově na prvním kole Allnutrition Cupu čili Slovenském poháru silných mužů! Hodně sil, přátelé!


Mistrovství Slovenska silných mužů 2017 - fotogalerie


Foto:
Slavomír Flimmel


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 108 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínFreimen´s FEST: nová generace silově-...
ContiHan (14:56) • Ahoj, je zde psáno, striktně dodržet den volna mezi FB tréninky. Bohužel práce mi to ne...
magazínProfesionálové na Arnold Classic Afri...
Marczus (11:41) • Nebudu již rozebírat úroveň soutěží Španěla a Američana, to je snad každému jasné. Jen...
magazínZávodníci v kulturistice - rozhovory...
Marczus (11:21) • Ano, v podstatě to jsou větší pohárovky, nicméně jsou však dosti nezanedbatelným příjme...
magazínProfesionálové na Arnold Classic Afri...
Hockey1000 (21:45) • V tom všem špatným, co rozchod IFBB jedna a IFBB dva znamenal, je vznik Elite Pro soutě...
magazínProfesionálové na Arnold Classic Afri...
Pekami (20:49) • Ty jo... jestli je pro tebe 10k dolarů kapesný. Ano sice je to `třetí liga`, ale funguj...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra