Reklama:
DNES DOPRAVA Z E-SHOPU ZDARMA!
Doprava pro všechny objednávky po celé ČR zdarma! Nakupujte zde.

Strongman Champions League Germany 2017 - výsledky a video

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Strongman Champions League Norway 2017
- výsledky a videa

O víkendu se v Kolíně nad Rýnem uskutečnil sportovní veletrh FIBO Power, který je především zaměřený na kulturistiku, fitness a silové sporty. Samozřejmě nesměl chybět ani tradiční závod strongmanů, zařazený do prestižní ligy Strongman Champions League (SCL). Uspořádání sobotního desátého ročníku měl na starost prezident německé strongman federace Heinz Ollesch, dvanáctinásobný nejsilnější Němec a čtvrtý nejsilnější muž světa z roku 1995. O spravedlivé rozhodování se postarali Ervin Katona a Ilkka Kinnunen. Na celou akci jako vždy dohlížel i ředitel SCL Marcel Mostert, který zároveň se závodníky dělal rozhovory.

Z původně avizovaných 14 strongmanů se nakonec nedostavil vítěz první letošní Champions League v Norsku JF Caron. Podle Heinze Ollesche byl na startovní listinu zapsán také Čestmír Šíma, který na minulém ročníku obsadil sedmé místo, z neznámých důvodů se ale český strongman soutěže nezúčastnil. Svou premiéru v open SCL si odbyl nejsilnější muž světa do 105 kg Marcin Sendwicky. Jeho váha se aktuálně pohybuje kolem 122 kilogramů a na tréninku si před týdnem zapsal osobák v podobě 190kg zdvihu klády. Další zajímavostí byla účast tří Britů (Hicks, Felix, Stoltman), kteří se do SCL dostali pravděpodobně spoluprací Marcela Mosterta a Colina Bryce, neboť jedna z největších hvězd SCL Dainis Zageris se před týdnem zúčastnil Europe's Strongest Man 2017.

Jako první otestovala závodníky těžce balancovatelná tlustá dřevěná kláda o průměru 36 centimetrů. Loňský rekord 206 kg Krzysztofa Radzikowského přepsal o jeden kilogram jeden z nejlepších tlakařů světa Graham Hicks, svým výkonem samozřejmě disciplínu vyhrál. Zmíněný Radzikowski byl na závodě jako divák, protože nedávno podstoupil operaci bicepsu, který si utrhl na Arnold Strongman Classic. Mezi další disciplíny, které na závodníky čekaly, bylo přenášení Super Yoku na jednu stranu a těžkého sandbagu na druhou, zdvih 90kg jednoručky na počet opakování, Atlasovy kameny, Farmer's Walk a disciplína Pole Push, která se v minulém roce objevila v Dubaji, s tím rozdílem, že závodníci byli ve dvou týmech.

Podrobnější výsledky a výkony jednotlivých závodníků se na internetu zatím nenachází, a proto si je můžete pouze představit na základě výsledkové tabulky, tam se také nachází pět závodníků, u kterých nevím přesné umístění. Každopádně první místo s velkým bodovým náskokem vybojoval pětadvacetiletý závodník Matjaž Belšak, jenž se stal v loňském roce 9. nejsilnějším mužem světa a letos zatím 6. nejsilnějším mužem Evropy. Druhé místo obsadila vycházející hvězda britské scény Tom Stoltman. Bronz obsadil německý závodník Dennis Kohlruss. Dalším závodem bude kvalifikační kolo strongmanů do 105 kg v jižní Africe 15. dubna, open strongmani 13. května zavítají do Bosny.


Strongman Champions League Germany 2017 - výsledky

pořadí jméno země body
1. Matjaž Belšak Slovinsko 71,0
2. Tom Stoltman Anglie 58,0
3. Dennis Kohlruss Německo 55,5
4. Mark Felix Anglie 54,0
5. Dainis Zageris Lotyšsko 50,0
6. Raffael Gordzielik Německo 45,0
7. Enzo Tauro Nizozemsko 42,0
8. Alex Moonen Nizozemsko 37,5
9. - 14. Marcos Ferrari Brazílie -
9. - 14. Pa O'Dwyer Irsko -
9. - 14. Sebastian Kaus Německo -
12. Marcin Sendwicki Polsko -
9. - 14. Jimmy Paquet Kanada -
9. - 14. Graham Hicks Anglie -Marcin Sendwicki na Strongman Champions League Německo 2017


Graham Hicks - Log Lift 207 kg


Zdroj:
www.facebook.com

Foto:
www.facebook.com - Fitgiant, MLO Strong


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra