[Text: Dan Dvořák] V sobotu 1. července se v kempu Borný ve Starých Splavech konal 2. ročník Aréna poháru v mrtvém tahu. Krásné slunečné počasí přivítalo početnou skupinu 60 elitních lifterů, kteří se sjeli poměřit své síly z celé republiky i ze Slovenska. Toto klání je prvním závodem Aréna Powerlifting Grand Prix seriálu, do něhož se budou započítávat ještě další tři závody, které se konají v průběhu roku. Celou akci zaštítil oddíl SK Aréna Nový Bor. Rozhodčím a garantem soutěže se stal Zdeněk Fanta, legenda českého liftu. Sponzory akce byla společnost Vitalmax a zastavárna Pavel Vidlička - Česká Lípa.
V ženské kategorii skončila na 5. místě Kateřina Kyptová z Mladé Boleslavi výkonem 125 kg, bramborovou medaili si odvezla Petra Bričová za svůj osobák 152 kg. Bronz získala Klára Chytrá se skvělým výkonem 170 kg, stříbro uzmula letošní mistryně ČR v silovém trojboji Monika Rovná. Vítězkou se zcela po právu stala letošní medailistka z ME juniorek Pavla Kladivová. Naše největší naděje mezi ženami, jejíž výkonnost roste závod od závodu, podala hezký výkon 162 kg. Medaili v kategorii masters ženy vybojovala Libuše Leiblová za výkon 110 kg.
Mezi veterány kraloval nesmrtelný Jaromír Müller, který ve 46 letech podal fantastický výkon 320 kg, čímž obsadil dokonce třetí místo v absolutním pořadí, kdy za sebou nechal mnohé české reprezentanty. Stříbro si odvezl do Mladé Boleslavi letošní mistr ČR v kategorii masters Zdeněk Šudoma za tah 250 kg. Bronz získal Jindřich Knot, který si pro medaili přijel na kanoi, neboť bydlí na druhé straně Máchova jezera. Jindra je bývalý mistr ČR v silovém trojboji a toto byl jeho první závod po mnoha letech. Čtvrté místo vydřel kulturista Viktor Kudi, který se rozhodl léta dřiny mezi činkami zužitkovat i na silových soutěžích. Pátá příčka zůstala pro Slávu Mottla s výkonem 220 kg.
Třetí skupinou byli junioři. Jejich kategorie byla velmi nabitá, jelikož se zde sešli 4 letošní mistři ČR v silovém trojboji. Páté místo obsadil Jiří Burian z KST Jihlava s výkonem 265 kg, čtvrtý byl Vojta Frk z Arény Nový Bor za 240 kg. Velmi těsně jej porazil Zdeněk Čuban, loňský vítěz 1. ročníku Aréna poháru, výkonem 237 kg. Stříbro si odvezl do Tábora Jarda Mikulanda za velmi lehký pokus 290 kg. Vítězem se stal dorostenec Jakub Smejkal za svůj osobák 310 kg. Ve čtvrtém pokuse se dokonce pokoušel o 320, ale činku bohužel těsně před dotažením neudržel.
Předposlední skupinou byla kategorie borců, kteří se ještě nikdy žádné oficiální soutěže nezúčastnili. Loni měla velmi vysokou úroveň, ani letos se borci nenechali zahanbit. Pátý Milan Horych pozvedl 270 kg, čtvrtý Jan Pianka lehce potáhl 190 kg. Bronzový Jiří Ferenc bojovným tahem zvedl 270 kg, těsně jej porazil Martin Jebas s velmi kvalitním výkonem 265 kg. Vítězem se stal Rudolf Tesárek z Mimoně za brutální výkon 325 kg. Uvidíme, kolik lifterů z této kategorie se objeví na oficiálních soutěžních prknech v příštím a možná už i letošním roce!
Poslední kategorií byli powerlifteři s licencí, kteří mají zkušenosti mnohdy i z mezinárodních soutěží. Na 6. místě skončil letošní mistr ČR a medailista z ME Tomáš Šárik s výkonem 315 kg. Porazil jej domácí Dan Dvořák, medailista z letošních MČR v silovém trojboji a bench-pressu, který potáhl 320 kg. Čtvrtý velmi těsně skončil Jan Lenárt z Mateja Bardejov s výkonem 272 kg. Bronz získal výkonem 287 kg Lukáš Theuser, letošní mistr ČR v kategorii do 82,5 kg. Stříbro urval Karel Jiroušek (265 kg), loňský vítěz Aréna poháru. Celkovým i absolutním vítězem se stal Tomáš Podlipný za fantastický výkon 335 kg.
V soutěži družstev, v níž se utkalo 14 tříčlenných týmů, dominoval domácí oddíl, který obsadil první tři místa. Vítězem se stalo družstvo Aréna II. ve složení Müller, Tesárek a Frk. Na paty jim šlapalo „Áčko“ Arény (Dvořák, Košnar a Hačkulič), bronz si odvezl team Aréna IV., jejíž barvy hájil Stejskal, Ferenc a Theuser, který nahradil zraněného Luboše Šose.
Kategorie "S licencí"
p. |
jméno |
klub / město |
výkon |
W. b. |
1. |
Tomáš Podlipný |
Praha |
335 kg |
195,07 |
2. |
Karel Jiroušek |
Gate M. Boleslav |
265 kg |
193,63 |
3. |
Lukáš Theuser |
Ústí n. Labem |
287 kg |
190,62 |
4. |
Jano Lenárt |
Matej Bardejov |
272 kg |
190,37 |
5. |
Dan Dvořák |
SK Aréna N. Bor |
320 kg |
190,11 |
6. |
Tomáš Šárik |
KST Jihlava |
315 kg |
184,77 |
7. |
Dušan Švarcbach |
Klášterec |
272 kg |
183,70 |
8. |
Jiří Stejskal |
SK Aréna N. Bor |
300 kg |
178,29 |
9. |
Martin Košnar |
Ústí n. Labem |
300 kg |
177,99 |
10. |
Dan Pianka |
SK Aréna N. Bor |
200 kg |
177,78 |
11. |
Jiří Hačkulič |
SK Aréna N. Bor |
275 kg |
173,55 |
12. |
Roman Maršálek |
AŠ M. Boleslav |
260 kg |
172,92 |
13. |
Milan Špingl |
Sokol Nymburk |
300 kg |
171,21 |
14. |
Bohumil Blažek |
Gate M. Boleslav |
247 kg |
160,52 |
15. |
Martin Šafář |
Sokol Vršovice |
267 kg |
159,82 |
16. |
Ota Pospíšil |
SK Aréna N. Bor |
280 kg |
159,26 |
17. |
Michal Zamazal |
SK Aréna N. Bor |
220 kg |
153,71 |
18. |
Petr Žďárský |
Sokol Mělník |
250 kg |
152,82 |
19. |
Jiří Vild |
Neratovice |
230 kg |
144,48 |
20. |
Miroslav Tarnóczy |
SK Aréna N. Bor |
205 kg |
143,35 |
21. |
Pavel Šefl |
TJ Hrádek |
240 kg |
141,31 |
|
|
|
|
|
Kategorie "Bez licence"
p. |
jméno |
klub / město |
výkon |
W. b. |
1. |
Rudolf Tesárek |
Mimoň |
325 kg |
185,96 |
2. |
Martin Jebas |
Praha |
265 kg |
169,75 |
3. |
Jiří Ferenc |
Nový Bor |
270 kg |
166,56 |
4. |
Jan Pianka |
Varnsdorf |
190 kg |
166,42 |
5. |
Milan Horych |
Mimoň |
270 kg |
156,22 |
6. |
Petr Šulc |
Ústí n. Labem |
260 kg |
151,08 |
7. |
Pavel Černák |
Zábrušany |
230 kg |
150,62 |
8. |
Milan Skrbek |
Kladno |
240 kg |
144,14 |
9. |
Jan Navrátil |
Lanškroun |
220 kg |
142,89 |
10. |
Ludvík Kozák |
Litvínov |
215 kg |
142,02 |
11. |
Josef Hamaj |
Česká Lípa |
240 kg |
141,98 |
12. |
Eduard Kaláb |
Nový Bor |
220 kg |
139,06 |
13. |
Roman Jílek |
Kamenický Šenov |
230 kg |
136,45 |
14. |
Jaroslav Kubásek |
Polevsko |
200 kg |
131,86 |
15. |
Martin Minář |
Lanškroun |
180 kg |
122,88 |
16. |
Jan Štefan |
Mimoň |
180 kg |
115,50 |
17. |
Pavel Zaoral |
Hrádek |
175 kg |
113,17 |
|
|
|
|
|
Kategorie "Junioři"
p. |
jméno |
klub / město |
výkon |
W. b. |
1. |
Jakub Smejkal |
Pelhřimov |
310 kg |
180,07 |
2. |
Jaroslav Mikulanda |
Tábor |
290 kg |
178,35 |
3. |
Zdeněk Čuban |
AŠ M. Boleslav |
237 kg |
168,88 |
4. |
Vojtěch Frk |
SK Aréna N. Bor |
240 kg |
168,12 |
5. |
Jiří Burian |
KST Jihlava |
265 kg |
155,10 |
6. |
Stanislav Kundrt |
Litvínov |
205 kg |
142,37 |
7. |
Jaroslav Jon |
Varnsdorf |
180 kg |
128,62 |
8. |
Jan Skala |
TJ Hrádek |
162 kg |
110,41 |
|
|
|
|
|
Kategorie "Masters"
p. |
jméno |
klub / město |
výkon |
W. b. |
1. |
Jaromír Müller |
SK Aréna N. Bor |
325 kg |
192.66 |
2. |
Zdeněk Šudoma |
AŠ M. Boleslav |
250 kg |
153.80 |
3. |
Jindřich Knot |
Doksy |
175 kg |
144.92 |
4. |
Viktor Kudi |
SK Aréna N. Bor |
235 kg |
143.14 |
5. |
Sláva Mottl |
Drnovec |
220 kg |
139.52 |
6. |
Petr Chvátal |
Ústí n. Labem |
202 kg |
133.44 |
|
|
|
|
|
Kategorie "Ženy"
p. |
jméno |
klub / město |
výkon |
W. b. |
1. |
Pavla Kladivová |
Kralupy n. Vlt. |
162 kg |
162,78 |
2. |
Monika Rovná |
Gate M. Boleslav |
122 kg |
149,65 |
3. |
Klára Chytrá |
Sokol Vršovice |
170 kg |
146,23 |
4. |
Petra Bričová |
Praha |
152 kg |
143,89 |
5. |
Kateřina Kyptová |
AŠ M. Boleslav |
125 kg |
135,06 |
6. |
Kateřina Hollerová |
Kladno |
120 kg |
121,20 |
7. |
Adélka Gajdová |
M. Boleslav |
100 kg |
120,19 |
8. |
Libuše Leiblová |
Kam.Šenov |
110 kg |
113,89 |
|
|
|
|
|
Absolutní pořadí
p. |
jméno |
W. b. |
GPA b. |
1. |
Tomáš Podlipný |
195,07 |
150 |
2. |
Karel Jiroušek |
193,83 |
145 |
3. |
Jaromír Müller |
192,66 |
140 |
4. |
Lukáš Theuser |
190,62 |
135 |
5. |
Jano Lenárt |
190,37 |
130 |
6. |
Dan Dvořák |
190,11 |
125 |
7. |
Rudolf Tesárek |
185,96 |
120 |
8. |
Tomáš Šárik |
184,77 |
115 |
9. |
Dušan Švarcbach |
183,70 |
110 |
10. |
Jakub Smejkal |
180,07 |
105 |
11. |
Jaroslav Mikulanda |
178,35 |
100 |
12. |
Jiří Stejskal |
178,29 |
98 |
13. |
Martin Košnar |
177,99 |
96 |
14. |
Dan Pianka |
177,78 |
94 |
15. |
Jiří Hačkulič |
173,55 |
92 |
16. |
Roman Maršálek |
172,92 |
90 |
17. |
Milan Špingl |
171,21 |
88 |
18. |
Martin Jebas |
169,75 |
86 |
19. |
Zdeněk Čuban |
168,88 |
84 |
20. |
Vojtěch Frk |
168,12 |
82 |
21. |
Jiří Ferenc |
166,56 |
80 |
22. |
Jan Pianka |
166,42 |
78 |
23. |
Pavla Kladivová |
162,77 |
76 |
24. |
Bohumil Blažek |
160,52 |
74 |
25. |
Martin Šafář |
159,82 |
72 |
26. |
Ota Pospíšil |
159,26 |
70 |
27. |
Milan Horych |
156,22 |
68 |
28. |
Jiří Burian |
155,10 |
66 |
29. |
Zdeněk Šudoma |
153,80 |
64 |
30. |
Michal Zamazal |
153,71 |
62 |
31. |
Petr Žďárský |
152,82 |
60 |
32. |
Petr Šulc |
151,08 |
59 |
33. |
Pavel Černák |
150,62 |
58 |
34. |
Monika Rovná |
149,64 |
57 |
35. |
Klára Chytrá |
146,23 |
56 |
36. |
Jindřich Knot |
144,92 |
55 |
37. |
Jiří Vild |
144,48 |
54 |
38. |
Milan Skrbek |
144,14 |
53 |
39. |
Petra Bričová |
143,89 |
52 |
40. |
Miroslav Tarnóczy |
143,35 |
51 |
41. |
Viktor Kudi |
143,14 |
50 |
42. |
Jan Navrátil |
142,89 |
49 |
43. |
Stanislav Kundrt |
142,37 |
48 |
44. |
Ludvík Kozák |
142,02 |
47 |
45. |
Josef Hamaj |
141,98 |
46 |
46. |
Pavel Šefl |
141,31 |
45 |
47. |
Sláva Mottl |
139,52 |
44 |
48. |
Eduard Kaláb |
139,06 |
43 |
49. |
Roman Jílek |
136,95 |
42 |
50. |
Katka Kyptová |
135,06 |
41 |
51. |
Petr Chvátal |
133,44 |
40 |
52. |
Jaroslav Kubásek |
131,86 |
39 |
53. |
Jaroslav Jon |
128,62 |
38 |
54. |
Martin Minář |
122,88 |
37 |
55. |
Katka Hollerová |
121,20 |
36 |
56. |
Adélka Gajdová |
120,10 |
35 |
57. |
Jan Štefan |
115,50 |
34 |
58. |
Libuše Leiblová |
113,89 |
33 |
59. |
Pavel Zaoral |
113,17 |
32 |
60. |
Jan Skala |
110,41 |
31 |
|
|
|
|
Soutěž družstev
p. |
jméno |
složení |
W. b. |
GPA b. |
1. |
Aréna II. |
Müller, Tesárek, Frk |
546,74 |
30 |
2. |
Aréna I. |
Dvořák, Košnar, Hačkulič |
541,60 |
25 |
3. |
Aréna IV. |
Stejskal, Theuser, Ferenc |
537,25 |
20 |
4. |
Jihlava |
Šárik, Špingl, Smejkal |
536,10 |
15 |
5. |
Gate Mladá Boleslav |
Lenárt, Blažek, Maršálek |
523,81 |
13 |
6. |
Crazy TEAM Bananas |
Podlipný, Kladivová, Bričová |
501,77 |
12 |
7. |
Varnsdorf |
Pianka, Pianka, Tarnóczy |
488,25 |
11 |
8. |
Neratovice |
Žďánský, Vild, Mikulanda |
475,65 |
10 |
9. |
Litvínov |
Švarcbach, Kundrt, Kozák |
468,42 |
9 |
10. |
Sokol Vršovice |
Šafář, Chytrá, Burian |
456,18 |
8 |
11. |
AŠ M. Boleslav |
Kyptová, Čuban, Šudoma |
452,22 |
7 |
12. |
Aréna III. |
Jílek, Pospíšil, Zamazal |
448,81 |
6 |
13. |
DREAM Team Drnovec |
Mottl, Kudi, Horych |
438,92 |
5 |
14. |
TJ Hrádek |
Šefl, Zaoral, Skala |
364,81 |
4 |
|
|
|
|
|
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování. Zobrazit všechny příspěvky
|