Reklama:
DNES DOPRAVA Z E-SHOPU ZDARMA!
Doprava pro všechny objednávky po celé ČR zdarma! Nakupujte zde.

Mistrovství ČR v bench-pressu mužů a žen 2017 - reportáž a fotogalerie

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Mistrovství ČR v bench-pressu mužů a žen 2017 - výsledky
V sobotu 11. března se v Ostravě-Zábřehu konalo 25. otevřené Mistrovství České republiky v bench-pressu mužů a žen. Pořadatelství se ujali členové místního oddílu Colbert club SSK Vítkovice pod taktovkou pana Jiřího Foldyny. Delegátem byl jmenován Stanislav Krček, na pozici hlavního rozhodčího usedl Alexandr Kolář a postranními byli Ivan Karpíšek a Irena Pokorná. Mikrofonu se ujal Petr Gracias a za počítač usedli Tomáš Poles s Martinou Koutňákovou.

Klání se zúčastnilo šestatřicet soutěžících, z nichž bylo devět žen, které se utkaly v pěti váhových kategoriích (výsledky jednotlivých kategorií jsme Vám přinesli v minulém článku). V absolutním pořadí zvítězila Michaela Drabálková z TJ Sokol Nymburk, která za rekordní výkon 128 kg získala 124,93 bodů Wilkse. Druhou příčku obsadila Barbora Bobálová z Powerlifting TJJM Chodov se 108,62 body. Bronz v Ostravě patřil nestárnoucí Haně Takáčové z TJ Sokol Nymburk za obdržených 104,73 bodů.

Sedmadvacet mužů se představilo v šesti váhových kategoriích. Mezi nimi kraloval nymburský Zbyněk Krejča, který rekordním pokusem vybojoval 174,50 bodů. Stříbrnou pozici získal Jan Pinc z Powerlifting TJJM Chodov za 170,64 bodů Wilkse a třetím mužem mistrovství se stal Milan Selinger z Powerlifting Jihlava, který za své pokusy obdržel 167,33 bodů.

Tři soutěžící si na své konto připsali nový národní rekord. Jediným mužem se stal vítěz mužské kategorie Zbyněk Krejča, který překonal činku s rekordní hmotností 303 kg v kategorii mužů a v M1 ve váhové kategorii do 120 kg. Mezi ženami byly dvě rekordmanky. Tou první se stala Marta Gregorová z TJ TZ Rakovník, která výkonem 85 kg vytvořila nový rekord v kategorii M1 do 63 kg. Druhá rekordmanka Michaela Drabálková je zároveň vítězkou ženské kategorie. Ta v kategorii do 72 kg vytlačila činku s hmotností 128 kg.

Soutěž proběhla rychle, svižně a bez zbytečných prostojů a problémů. Velkou zásluhu na tom má pořadatelský tým, nakladači a Tom Poles, který jako tradičně zajistil perfektní výsledkový servis. Velké poděkování patří i sponzorům, kteří poskytli vítězům krásné a hodnotné ceny.

O rozhovory jsem tentokrát požádala výše zmíněné rekordmany. Všem z nich přeji hodně sportovních i osobních úspěchů.


Michaela Drabálková

Jak jsi spokojená se svým výkonem ve Vítkovicích?

Jsem spokojená, že jsem udělala nový rekord, ale ještě mám před sebou hodně dřiny, abych se mohla rovnat s holkami na ME.

Jak ses dostala k silovému trojboji?

K trojboji jsem se dostala díky svému příteli a oddílu Sokol Nymburk. Ti mě ženou neustále dopředu.

Soutěžíš a máš rekordy v benči, vyhovují Ti více závody v dresu, nebo RAW?

Ráda závodím v dresech, protože je to správný adrenalin. (úsměv)

Plánuješ nadále i soutěže i v trojboji?

Teď mám v plánu závodit na ME v trojboji ve Španělsku a na MS v bench-pressu v Litvě. Tam už se mi snad podaří nazvedat pořádné váhy.

Jak často trénuješ? Nejoblíbenější cvik nebo disciplína?

Mám ráda bench-press, protože se u něj leží a není tak náročný. (úsměv)

Zbývá Ti čas na nějaké koníčky?

Přes závody nemám čas skoro na nic. Když nejsem v práci, tak trénuji. V létě chodíme bruslit a plavat.

Používáš nějaké doplňky výživy?

Používám jen kreatin, tribulus a BCAA.

Chceš touto cestou někomu poděkovat?

Chci poděkovat mému příteli za trpělivost a celému oddílu Sokol Nymburk, je to super parta. Bez nich bych už nezávodila.


Marta Gregorová

Jak jsi spokojená se svým výkonem?

Se svým výkonem v poslední soutěži jsem spokojená, na závod jsem jela s cílem pokořit národní rekord, což se mi povedlo.

Jak jste se dostala k silovému trojboji?

Znám se již spoustu let s Adinou Hykovou. Vždy, když se připravovala na nějakou soutěž, byla jsem u toho. Ona společně s Mariánem Přibylem, který je předsedou našeho oddílu, mě přivedla na myšlenku, že bych se mohla těchto soutěží také zúčastnit.

Soutěžíte v dresu i RAW. Co Vám více vyhovuje?

Na závod v dresu jsem jela v letošním roce poprvé a závody se mi moc líbily. Víc než RAW soutěž. Závodník sice musí zatnout zuby a překonat trochu té bolesti, ale výsledek stojí za to.

Máte pěknou sportovní postavu, jaký sport děláte kromě silového trojboje?

Kromě bench-pressu dělám mnoho jiných fitness aktivit, posilování ve fitness se věnuji již dvacet let a posledních deset let se věnuji ještě vedení skupinových lekcí. Nejraději vedu lekce spinningu, dále vedu lekce alpinningu, TRX a pilates.

Jak často trénujete?

Cvičím prakticky každý den. Buď mám vedenou lekci, nebo mám svůj posilovací trénink, nebo jdu běhat do přírody. Posilování ve fitku věnuji tři dny v týdnu. Nemám žádný oblíbený nebo neoblíbený trénink, vždy jdu na trénink s tím, že do toho dám všechnu možnou energii, kterou mám.

Zbývá Vám čas na nějaké koníčky?

Při všech těchto aktivitách mi moc volného času nezbývá, sport je mým největším koníčkem, ale když mám trochu času a chci si odpočinout, vezmu si ráda knihu a čtu si.

Vaše další plány?

Pokud mi vydrží zdraví a kondice, budu v závodech pokračovat. Zaměřím se na soutěže v dresu, kde bych příští rok chtěla opět překonat národní rekord o pár kil, nebudu ale vynechávat ani RAW závody .

Používáte nějaké doplňky výživy?

Sportovní doplňky nepoužívám, maximálně jednou za čas kreatin a aminokyseliny, jinak se snažím o správné stravování, abych všechno potřebné dostala z jídla.

Chcete tímto někomu poděkovat?

Poděkovat bych chtěla mým dětem za jejich trpělivost se mnou. Častokrát jsem dala přednost tréninku před tím, abych volný čas trávila s nimi.


Zbyněk Krejča

Jak jsi spokojený se svým výkonem?

Za výkon ve Vítkovicích jsem rád, v plánu bylo vyšší číslo, ale na to, jak jsem se cítil, to dopadlo nakonec dobře. Nedařilo se mi dostat do závodního rytmu. Jestli to bylo ranní cestou nebo závodem před týdnem, nevím, ale rozhodně to nebylo ideální.

Jak ses dostal k silovému trojboji?

Tak to už je opravdu dávno. Začal jsem chodit do klasické činkárny v Praze na Klárově kvůli posílení po úrazu ze závodů ploché dráhy a tenkrát tam chodil trojbojař Vasil Vatolin, který mě pozoroval a radil mi. Nakonec se po pár měsících zeptal, jestli nechci jít závodit. Šel jsem a zůstal u toho, je to už opravdu před mnoha lety a asi tak čtyřiceti kily.

Vyhovují Ti více soutěže v dresu, nebo RAW?

Více mi vyhovuje dres. RAW soutěže dříve nebyly, takže to jinak ani nešlo. Myslím, že připravit se co nejlépe na soutěž bez dresu, nebo s dresem vyžaduje rozdílný styl tréninku.

Plánuješ soutěže i v trojboji? Více je Tě nyní vidět na soutěžích v benči.

Trojboj jsem šel na podzim extraligu družstev. Po novém roce začala příprava na republiku v Lukově, avšak zranění nohy asi čtrnáct dní před závodem nedovolilo nastoupit. Snad se povede opravit, co se pokazilo, a připravím se na nějaký další závod v letošním roce.

Jak často trénuješ? Nejoblíbenější cvik, disciplína?

Trénuji třikrát v týdnu. Vyloženě oblíbený cvik nemám, snad jen o maličko víc ty benče, člověk si k tomu lehne.

Zbývá Ti čas na nějaké koníčky?

Moc času nezbývá, když se zadaří, tak motorka nebo letadlo.

Další soutěžní plány?

Zatím jsou v plánu evropský a světový šampionát v bench-pressu, a jestli se opraví zranění, tak i trojboj.

Používáš nějaké doplňky výživy?

Moc doplňků nepoužívám, aminokyseliny, kreatin a po tréninku nějaký koktejl.

Chceš touto cestou někomu poděkovat?

Poděkoval bych rád všem kolem, co mi pomáhají. Eagle Fitness, Davidu Lupačovi, Petru Slaničkovi, Davidu Ouředníčkovi a dalším, kteří se nebudou zlobit, že jsem je nejmenoval.


Mistrovství ČR v bench-pressu mužů a žen 2017 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

21.03.21:08venca216 - Je to soutěž v EQ tak nevím v čem je problém. Dres eliminu..+2
21.03.17:00Filkamt - Je to docela sranda jak se soukají do těch dresů, a jen pr..-3
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 54 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra