Reklama:

Arnold Strongman Classic Australia 2017 - reportáž a videozáznam

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Arnold Strongman Classic 2017
- reportáž a videozáznamy

Arnoldův sportovní festival po americkém Columbusu zavítal k protinožcům do australského Melbourne. Startovní pole nejsilnějších strongmanů se skládalo z osmi závodníků. Ke známým tvářím patřila první pětice závodníků Brian Shaw, Mikhail Shivlyakov, JF Caron, Mateusz Kieliszkowski a Rauno Heinla. Doplnili je tři méně známí strongmani Mathew Ragg, Adam Derks a Colm Woulfe. Vítěz nejtěžší soutěže Arnold Strongman Classic "Gigantor" Brian Shaw si v Austrálii s přehledem vybojoval další titul, když vyhrál s náskokem 5 bodů a ani se u toho moc nezadýchal. Bylo opravdu vidět, že je v něm spousta energie, se kterou navíc umí pracovat podle potřeby.

Se 33 body obsadil druhé místo usměvavý Rus Mikhail Shivlyakov, jenž měl pouze půlbodový náskok na třetího Kanaďana JF Carona. Ten se prvního Arnolda v Americe nezúčastnil, nicméně už letos vybojoval a obhájil titul nejsilnějšího Vikinga na Strongman Champions League Norway. Věřím, že pokud se ještě objeví na dalších Arnoldech, na příští ročník v Ohiu se kvalifikuje. Na závodníky klasicky čekalo šest disciplín, které zdaleka nebyly tak těžké jako v Americe, nicméně i tak byly opravdu těžké.

Super Yoke

Přeběhnout 15 metrů s půltunovým Super Yokem zvládl nejrychleji mladičký Polák Kieliszkowski, a to v čase 17,03 vteřin. Do 20 vteřin se samozřejmě vešel i Brian Shaw (18,44), který v jednom krátkém rozhovoru tamnímu moderátorovi řekl, že nejde o rychlý start, ale konzistentní výkony. Jako třetí nejrychlejší do cíle dorazil Shivlyakov s časem 31,44 vteřin. Rozdíl oproti první dvojici už byl hodně markantní. Caron, Ragg a Derks vytyčenou trasu v časovém limitu dojít nezvládli.

Log Lift

Pro závodníky byly připraveny dvě masivní klády, jedna vážila 170 kg a druhá 190 kg. 3 opakování na té těžší s přehledem zvládl Brian Shaw a vyhrál svou první disciplínu. Jen o jeden zdvih méně se 190kg Logem předvedl Shivlyakov. Třetím člověkem, který dokázal zvednout 190kg kládu, byl Estonec Rauno Heinla. Zvedl ji sice jen jednou, ale získal tak cenné body. 3 opakování s lehčí 170kg kládou zvládl Caron, 2 dali Kieliszkowski s Raggem. Woulfovi a Derksovi se kládu zvednout nepodařilo.

Frame Carry

Stejně jako Yoke i 380kg ohradu museli závodníci přenést na vzdálenost 15 metrů. Rychlejší start, než měl s ohradou Shaw, se bohužel nevyplatil Shivlyakovi, jemuž ohrada v polovině trasy vypadla z rukou, musel ji tak znovu zvedat. Donesl ji jako druhý (10,5 vteřin), kdežto Shaw měl start pomalejší, ale držel se své "konstantnosti". Disciplínu vyhrál s časem 8,85 vteřin. Třetí místo na třetí disciplíně ukořistil Kieliszkowski s časem 19,85 vteřin.

Max Deadlift

Pokud byste čekali, že další disciplínu vyhrál někdo jiný než Brian Shaw, pletli byste se. S výkonem 440 kg si zajistil třetí vyhranou disciplínu na australském Arnoldovi. Dělené druhé místo s Heinlou připadlo Caronovi za výkon 420 kg. Přesně 400 kg zatáhl ještě Shivlyakov a byl posledním, kdo zdolal čtyři metráky. Nevím, zda Kieliszkowski špatně navolil váhu nebo se mu přihodilo nějaké zranění, ale ve výsledcích měl zapsaný "no lift", čímž v této disciplíně skončil na posledním místě a připravil se tak o strašné množství bodů.

Truck Pull

Na tahání desetitunového náklaďáku si spravil chuť novozélandský závodník Colm Woulfe, jenž dokázal díky parádní technice a velké hmotnosti vyhrát svou první disciplínu s časem 26,44 vteřin. O dvě vteřiny pomalejší byl Brian Shaw a třetí místo získal JF Caron. Mikhailovi Shivlyakovi se nešťastnou náhodou v polovině trasy zula bota a nebyl schopen trasu bez ní dokončit. Brian Shaw měl tak velký bodový náskok po pěti disciplínách, že se rozhodl na šestou nenastoupit, protože měl už vítězství jisté tak či tak.

Atlas Stones

Vykládání pětice betonových koulí o váze 160, 170, 180, 200 a 220 kilogramů čekalo jen na sedm závodníků. Pouze tři z nich se dokázali popasovat i s nejtěžším 220kg kamenem. Nejrychleji to zvládl Heinla (42,65 vteřin), na paty mu šlapal Caron (52,65 vteřin) a třetici nejlepších "koulařů" uzavíral Shivlyakov (61,37 vteřin).

Jak už jsem napsal v úvodu, z vítězství a tučného šeku se radoval Brian Shaw, druhým místem si velkou radost udělal i Mikhail Shivlyakov. Třetí příčka připadla JF Caronovi, který má rok od roku lepší formu, tak uvidíme, co ještě letos ukáže. Další zastávkou profesionálních strongmanů bude Jižní Amerika, kde se bude v Sao Paulu konat od 21. do 23. dubna Arnold Pro Strongman South America. Níže se můžete podívat na videozáznamy ze soutěže a z předávání cen.


Arnold Strongman Classic Australia 2017 - výsledky

pořadí jméno země body
1. Brian Shaw USA 38,0
2. Mikhail Shivlyakov Rusko 33,0
3. JF Caron Kanada 32,5
4. Mateusz Kieliszkowski Polsko 29,5
5. Rauno Heinla Estonsko 24,5
6. Colm Woulfe Nový Zéland 22,0
7. Matthew Ragg Nový Zéland 18,0
8. Adam Derks USA 13,5


Arnold Strongman Classic Australia - videozáznam (I.)


Arnold Strongman Classic Australia - videozáznam (II.)

Vyhlašování výsledků


Zdroje:
www.facebook.com

Foto:
GW PLens, Brian Shaw


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra