Reklama:

VIDEO: Jiří Tkadlčík
- 400kg mrtvý tah!

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Před cestou na australský Arnold Classic, kde Jirka bude obhajovat své loňské vítězství, si mladý strongman z Přerova splnil obrovský sen. Na posledním ze svých seminářů v pražské posilovně Fitness R.A.P. Factory zatáhnul 400kg mrtvý tah při tělesné hmotnosti 107 kg! Poté, co na začátku roku zvedl jen s trhačkami 370 kg, avizoval, že letos váhu 400 kg v dresu a trhačkách pokoří. O 3 měsíce později svého závazku dostál a zařadil se po bok zbylých dvou Čechů, kteří tuto váhu zvedli.

Překonat tuto neskutečnou hranici se dosud podařilo jen dvěma lidem. Tím úplně prvním, kdo pokořil hranici čtyř metráků, byl dvojnásobný nejsilnější Čech z let 2014 a 2015 Čestmír Šíma. Ten si poprvé 400 kg potáhl na své soutěži v Aši v roce 2015, svůj výkon poté ještě navýšil na otevřených pohárových soutěžích v Lounech a Bořislavi. Druhým Čechem byl trojbojař Petr Petráš, který v Žilině na Extrifit Training Day zatáhl 410 kg! Na žádné soutěži se mu to ale bohužel zatím nepodařilo.

Jiří Tkadlčík váhu zdolal v dresu a trhačkách na tréninku a stejně jako u Čestmíra Šímy a Petra Petráše se nejednalo o žádný oficiální rekord nebo výkon. Aby tomu tak bylo, mrtvý tah by se musel uskutečnit na mistrovské soutěži (například MČR, pozn. red.), kde by zdvih byl proveden na kalibrovaných kotoučích a pod dohledem akreditovaných rozhodčích. I přesto všechno se tento výkon nesmazatelně zapisuje do historie extrémních zdvihů a fanouškům silových sportů, jako jsou trojboj a strongmani, bude jako důkaz mimořádné síly stačit. Pokud se podíváte na video až do konce, uvidíte, jak se ihned po výkonu z osy sundávaly a přepočítávaly kotouče, aby se zamezilo spekulacím, že tam bylo méně. Stejně tak se po výkonu Jiří došel zvážit. Tyto úkony se dělaly ještě kvůli Official Strongman, kde jsou sdružovány ty nejlepší silové výkony.

Zdvih 410 kg a 440 kg na trap baru den před 400kg mrtvý tahem je jasným důkazem, že je Jirka blázen. Video si můžete prohlédnout níže, přikládám i videa jeho minulých výkonů v mrtvém tahu.


Jiří Tkadlčík - mrtvý tah 400 kg

Jiří Tkadlčík - trap bar mrtvý tah 410 kg a 440 kg

Jiří Tkadlčík - mrtvý tah 370 kg


Foto:
Valerie Miričová


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

14.03.08:01caladan - A s kalibrovanými kotouči, na grunech se často dělají osob..+1
14.03.00:26ironfighter - Pri sve vaze, neuveritelne, napis na jeho druzu sedi !
13.03.19:52mysH - Hodne pekny .. a az to bude bez dresu, vyssich kotoucu a j..+1
13.03.17:50Petr Prielozny - impresivni. blahopreju
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra