Reklama:

Mistrovství Slovenska ve zdvihu klády 2017 - pozvánka

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Slovenská asociace silných mužů připravuje v roce 2017 vícero novinek. Tou první z nich je Mistrovství Slovenska ve zdvihu klády nad hlavu. Tento šampionát se odehraje již v sobotu 11. března v prostorách obchodního centra Eurovea v Bratislavě.

Zdvih klády je disciplínou, která vyžaduje sílu plic a tricepsů. Jde o ocelový válec, který siláci zdvihají ze země nad hlavu do natažených rukou. Světový rekord v této disciplíně drží Litevec Zydrunas Savickas s neuvěřitelným výkonem 228 kg! Na Slovensku patří mezi nejlepší "tlakaře" František Piros, jehož výkon je v dané disciplíně 190 kg. Patří mezi hlavní adepty na vítězství v kategorii open.

Závod je určen jak profesionálům, tak amatérům i nováčkům. Slovenská asociace silných mužů, která soutěž organizuje společně s obchodním centrem Eurovea, otevře kategorie do 90 kg, do 105 kg a open kategorii. Vážení závodníků bude probíhat od 11:00 v Eurovee, samotná soutěž začíná ve 13:00.

V kategorii do 90 kg nemůže mít soutěžící váhu převyšující již zmíněných 90 kg. Pokud bude mít víc, má to ještě šanci "shodit" během dvou hodin, kdy bude vážení probíhat (11:00 - 12:50). Počáteční váha náčiní pro tuto skupinu bude 90 kg, což je pro závodníky váha známá jako "červená kláda". Prozatím jsou do této kategorie přihlášeni Stanislav Štefík, Tomáš Jurkovič, Michal Póša, Lukáš Glenda a Martin Lovíšek.
Borci do 105 kg mají počáteční váhu ocelové klády 110 kg. Pokusy se budou provádět na stejné červené kládě s naloženými kotouči. Přihlášení soutěžící jsou Tomáš Piros, Pavol Horňák, Dalibor Kočiš, Peter Supák, Mário Fuska, Martin Šulej a Elemír Bartoš. Vypadá to na nejlépe obsazenou skupinu závodu a bude zajímavé sledovat, kdo vybojuje titul mistra Slovenska!

Kategorii open budou tvořit siláci s váhou 106 kg a více. Silácké kousky budou dělat s "šedou kládou", která má základ 130 kg. Na regulérnost pokusů bude dohlížet mezinárodní rozhodčí Pavol Guga. Moderovat bude samozřejmě viceprezident SASIMu Milan Gabrhel. Do open kategorie jsou prozatím přihlášení závodníci František Piros, Milan Šuľan a Tomáš Sidó.

Uvidíme, kolik ještě přibude jmen, zatím to vypadá na nejsilnější závod v kategorii do 105 kg. Určitě se ale máme na co těšit i v ostatních kategoriích!

Každý silák bude mít tři pokusy pro zdvih, přičemž váhy nahlásí před začátkem soutěže. Změnit je může po prvním pokusu. Pokud se stane, že v některé skupině zvedne stejnou váhu na třetí pokus více závodníků, bude rozhodovat váha soutěžícího.

Přijďte povzbudit siláky ke skvělým výkonům, podívat se na novinky v akcích Slovenské asociace silných mužů a hlavně si užít sportovní zážitek! Těšíme se na Vás již v sobotu ve 13:00 v nákupním centru Eurovea v Bratislavě!Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínProfesionálové na Arnold Classic Afri...
Marczus (11:41) • Nebudu již rozebírat úroveň soutěží Španěla a Američana, to je snad každému jasné. Jen...
magazínZávodníci v kulturistice - rozhovory...
Marczus (11:21) • Ano, v podstatě to jsou větší pohárovky, nicméně jsou však dosti nezanedbatelným příjme...
magazínProfesionálové na Arnold Classic Afri...
Hockey1000 (21:45) • V tom všem špatným, co rozchod IFBB jedna a IFBB dva znamenal, je vznik Elite Pro soutě...
magazínProfesionálové na Arnold Classic Afri...
Pekami (20:49) • Ty jo... jestli je pro tebe 10k dolarů kapesný. Ano sice je to `třetí liga`, ale funguj...
magazínProfesionálové na Arnold Classic Afri...
R_K (20:16) • Tomas perfektne pripraveny, ale ta uroven profi souteze, katastrofa. To je jak amatersk...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údaje
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra