Reklama:

David Lupač dosáhl hranice 1100 kg

Ronnie.cz > Powerlifting > Osobnosti

V sobotu 25. února se uskutečnilo v Lukově u Zlína 29. Mistrovství České republiky v silovém trojboji mužů a žen, na kterém David dosáhl dlouho plánované hranice 1100 kg. Na dřepu zapsal všechny tři pokusy, ale v bench-pressu bohužel nevytlačil třetí pokus s 335 kg. Na mrtvém tahu vynechal poslední pokus, ale i tak vytvořil nový národní rekord, který činil 355 kg. Hranice se pokoušel dosáhnout už na mistrovství světa v Orlandu 2016, tehdy mu utekla o 2,5 kg.

Níže jsme pro Vás připravili rozhovor s Davidem a pod ním video s jeho předvedenými výkony.


Jak se ti závodilo ve Zlíně?

TJ Olympia Zlín celý závod zorganizovala dobře. Líbily se mi ceny pro vítěze a celkově příjemné prostředí. Mrzí mě, že je málo závodníků. Silový trojboj je krásný sport a rád bych viděl na mistrovství republiky alespoň sto lidí.

Pokud se nemýlím, je to poprvé, co jsi dosáhnul hranice 1100 kg. Máš z toho radost, nebo jsi chtěl dosáhnout většího totalu?

Ano, na mistrovství světa mi tato meta utekla o 2,5 kg. Neměl jsem stanovený žádný konkrétní výkon, kterého jsem chtěl dosáhnout. Chtěl jsem si pěkně zazvedat, abych měl dobrý pocit. Na jaře vypouštím mistrovství Evropy, a tak bylo důležité získat závodní jistotu.

Co se pamatuji, tréninky ti sestavuje ruský trenér Mikhail Frolov. Kolikrát týdně trénuješ každou disciplínu?

Trénuji 3x týdně a základní disciplíny trénuji každý tréninkový den. Mění se pouze náročnost cviku v daný den. V pondělí mám standardně těžké dřepy, lehké tahy a střední benče. V úterý mám těžké tahy ze země, lehké dřepy a doplňkové benče, v pátek těžké dotahy, střední dřepy a těžké benče. Dále jsem začal zařazovat čtvrtý trénink na slabiny, kterými jsou břicho, lýtka a krk.

Od mistrovství Evropy 2016 ses hodně zlepšil v bench-pressu. Jak se ti tento progres povedl?

Začal jsem používat nové triko na bench-press. A snažím se stále pracovat na technice, která je právě u bench-pressu strašně důležitá. Samozřejmě je to neustálým tréninkem a posouváním hranic. Nejdůležitější mi v poslední době přijde fakt, že musím uvěřit, že to dokážu zvednout. Hlava hraje velkou roli jak v tréninku, tak hlavně na závodech.

Jakých soutěží by ses rád zúčastnil v budoucnu?

Pro tento rok mám cíle jasné. Mistrovství republiky jsem šel pro dobrý pocit, ale hlavním závodem letošní sezóny jsou Světové hry a dále mistrovství světa. Světové hry vnímám jako doposud největší závod mé kariéry a chtěl bych tam předvést maximum. Doufám, že příprava půjde podle plánu a vylepším si své maximum, jak jen to půjde.

Díky za rozhovor, Davide. Chtěl bys prostřednictvím tohoto rozhovoru někomu poděkovat?

Velký podíl na výkonu má určitě moje rodina, zejména přítelkyně Míša a dcera Karolínka. Dále chci poděkovat sponzorům, a to firmám Fit-Pro, Masazeporadne, Madmax a Atlantik servis. Eagle Fitness děkuji za nejlepší podmínky k tréninku a práci.


David Lupač - total 1100 kgLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

17.03.12:38DiamonD123 - To je novinka viď, že různé dresy ti přidají různá kila *7*
17.03.10:41Seazer - `Od mistrovství Evropy 2016 ses hodně zlepšil v bench-pres..
17.03.00:42smarug - Super pekna praca
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra