Reklama:

Mistrovství ČR v silovém trojboji mužů a žen 2017 - rozhovory

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Jak jsme Vás již informovali ve výsledcích, 25. února se konalo v Lukově u Zlína 29. Mistrovství České republiky v silovém trojboji mužů a žen. Mistrovství tentokrát pořádal oddíl TJ Olympia Zlín a zúčastnilo se jej 29 závodníků. Na soutěž dohlížela trojice rozhodčích ve složení Ivan Karpíšek, Zdeněk Zvonič, Zdeněk Zelinka a delegát Miroslav Vacek. Mohli jsme zaznamenat hned několik nových rekordů, především total 1100 kg v podání Davida Lupače.

V absolutním pořadí žen obsadila páté místo Martina Koutňáková z TJ Sokol Pohořelice, která nazvedala 377,5 kg a 356,13 bodů. Čtvrté místo vybojovala Alena Krčmářová z TJ Sokol Nymburk s totalem 400 kg a 370,32 body. Na třetím místě skončila juniorka z TJ Viktorie Bohumín Kateřina Skudříková, ta zapsala součet 415 kg a 377,11 bodů. Druhé místo pak obsadila Michaela Radová, juniorka z TJ Spartak Chodov, s 357,5 kg a 417,09 body. První místo právem náleželo Michaele Drabálkové z TJ Sokol Nymburk s výkonem 460 kg a 448,96 bodů.

Jaromír Sršeň z TJ Sokol Nymburk obsadil páté místo v absolutce mužů s totalem 780 kg, což mu vyneslo 491,32 bodů. Na čtvrté místo stačilo Tomášovi Juříčkovi z TJ Lokomotiva Krnov rekordních 703,5 kg a 521,01 bodů. Třetí místo obsadil Miroslav Hejda z TJ Olympia Zlín s výkonem 910 kg a 525,44 body. Dvě první pozice obsadili úspěšní čeští reprezentanti z Powerlifting Jihlava - druhé místo Tomáš Šárik s 945 kg a 544,22 body a první místo absolutně získal již potřetí David Lupač s výkonem rovných 1100 kg a 609,95 bodů.

Níže jsme si pro Vás připravili rozhovor s Miroslavem Hejdou a Kateřinou Skudříkovou.


Miroslav Hejda

Jsi spokojený se svým výkonem a s průběhem celé soutěže?

Vzhledem k tomu, že mě již půl roku trápí celkový pokles výkonnosti, jsem nesmírně rád, že se mi podařilo vybojovat třetí místo v absolutním pořadí, což také bylo mým prvořadým cílem. Náš oddíl TJ Olympia Zlín opět dokázal, že umí uspořádat soutěž na velmi kvalitní úrovni, vždyť jen to množství hodnotných cen, co dokázal zajistit Michal Krček, je úctyhodné. O to víc mě mrzí poměrně nízká účast závodníků. Na druhou stranu tím mělo samotné klání velmi rychlý spád, což si myslím, že vyhovuje většině soutěžících.

Jak dlouho ses na soutěž připravoval a jakou metodiku jsi k přípravě použil?

Má soutěžní příprava vždy trvá něco kolem tří měsíců, kdy si vytvořím tréninkový plán, který si pak průběžně upravuji podle aktuální formy. Po katastrofálním neúspěchu na podzimním MČR družstev, kdy jsem vypadl na dřepu, jsem snad poprvé v životě zkoušel koketovat s různými známými tréninkovými rutinami, ale během několika týdnů jsem se přesvědčil, že je to pro mě slepá ulička. Vrátil jsem se tedy k naprosto základnímu léty ověřenému tréninku třikrát, maximálně čtyřikrát týdně, kdy dřepy cvičím jednou týdně, střídám těžký a lehký trénink, benče jednou až dvakrát týdně, těžké mrtvé tahy maximálně jednou za 14 dní, abych nepřetížil CNS (mrtvé tahy střídám se silovým tréninkem zad). A protože se specializuji na dresy, velmi rád používám progresivní prvky WSB. Též jsem se maximálně zaměřil na posílení středu těla, což v poslední době hodně pomohlo zlepšit techniku při dřepech.

Pokud se nemýlím, závodíš pouze v dresech, neplánuješ zkusit RAW závody?

Ano, specializuji se výhradně na dresy. Jednak mám s EQUIP tréninkem bohaté zkušenosti, které mi umožňují zužitkovat jejich potenciál, ale hlavně, EQUIP trénink je extrémně náročný jak silově, tak technicky, což je pro mě nikdy nekončící výzva! Benčový dres navíc velmi dobře podrží mé předloni operované rameno, bez něj bych téměř nemohl cvičit benč se soutěžními vahami. To je v současné době důvod, proč nad RAWkou nepřemýšlím. Za divizi RAW jsem velmi rád, neboť se díky ní k tomuto krásnému sportu dostává víc a víc nových lidí. Vždyť i moje drahá polovička se na něj zaměřuje a můžeme spolu porovnávat docela velké a zásadní rozdílnosti v tréninkové přípravě.

Jak ses dostal ke cvičení a k trojboji?

Odmalička jsem měl obdiv k lidské síle a už v roce 1992, když mi bylo čtrnáct let, jsem poprvé okusil činky v posilovně. Následně jsem začal hltat fitness časopisy, především Muscle&Fitness, kde jsem se dočetl, že existuje nějaký silový trojboj. Na vojně v Kroměříži jsem se pak v roce 1997 shodou náhod dostal do místního sportovního oddílu a pod vedením pana Komiše, který je dodnes známým rozhodčím na kulturistických soutěžích, jsem okusil první, ale na pár let i poslední soutěže v trojboji. Po vojně jsem se k trojboji vrátil jen v sezóně 2003 - 2004, ale od roku 2006 soutěžím pravidelně, nevynechal jsem od té doby snad žádnou soutěž své výkonnostní třídy. To již ve zlínské Olympii pod vedením pana Krčka.

Jaké jsou tvé plány do budoucna?

Přece cvičit a soutěžit, dokud zdraví vydrží! (úsměv) Mým nejbližším cílem je překonat kýženou hranici 540 Wilksových bodů, což by se mi brzy mohlo podařit. Udělám pro to maximum.

Díky za rozhovor. Chtěl bys závěrem někomu poděkovat?

Mé největší poděkování samozřejmě patří mé životní i tréninkové partnerce Heleně, která mě nejen duševně podporuje, ale je i mým největším a přísným tréninkovým kritikem, který mě tlačí do zlepšování techniky základních cviků a do mnou nenáviděné kvalitnější výživy! (úsměv) Velké díky určitě patří také mému oddílu TJ Olympia Zlín.


Kateřina Skudříková

Jak se ti závodilo? Jsi spokojená se svým výkonem?

Závody byly pořádány kluky z TJ Olympia Zlín, takže kvalita byla zaručena. V Lukově je zázemí skvělé - velká rozcvičovna, velká tělocvična a vše fungl nové. Organizace závodů klasicky perfektní, čímž odpovídám na otázku, jak se mi závodilo. (úsměv) Co se mého výkonu týče, jsem maximálně spokojená. Konečně jsem se dostala zpátky na váhu 160 kg ve dřepu, se kterým jsem celou přípravu a vlastně i poslední rok bojovala. 102,5 kg na bench-press je novým osobákem, stejně jako 152,5 kg v mrtvole. Devět z devíti platných pokusů, výkon 415 kg, první výkonnostní třída v juniorkách. Co víc si přát? (úsměv)

Šla příprava podle plánu? Pomáhá ti někdo sestavovat trénink?

Mně přípravy moc nejdou. (smích) Většinou se mi na trénincích nedaří, ale o to víc jsem mile překvapena z formy na závodech. Navíc jsem před Vánocemi na týden vypadla z tréninku kvůli chřipce, takže s republikovými výsledky jsem nadmíru spokojená. Tréninky sestavuje, techniku upravuje a psychiku piluje šéftrenér Martin.

Plánuješ start na nějakých mezinárodních závodech?

Plánovala jsem start na ME v Plzni, takže mi vzali vítr z plachet, když oznámili přesunutí do Španělska a změnu termínu, což mě mrzí. Datum mi teď koliduje s maturitou a prioritou je škola. Ale podle výkonů na ME závodnic v mé váhové kategorii, financí a školy se budu rozhodovat, jestli se zúčastnit MS v Orlandu, či nikoli. Takže odpověď na tvou otázku je "možná".

Užíváš nějakou suplementaci?

Ano. Po celou přípravu užívám kreatin a protein. Měsíc před závody přidám HMB. Mimo sezónu se snažím jet "za svoje" a nic nebrat. Nedávno jsem začala používat i doplňky stravy jako zinek, hořčík, hlívu ústřičnou a vitamíny. Tak uvidím. (úsměv)

Díky za rozhovor. Chceš také někomu poděkovat.

Taky děkuji. Chtěla bych moc poděkovat svým tréninkovým parťákům, trenérům a přátelům v jedné osobě, tedy Martinovi Turkovi a Markovi Banasovi. Za jejich pevné nervy - ne vždy (smích), podporu a zocelení.


Mistrovství ČR v silovém trojboji mužů a žen 2017 - fotogalerie


Foto:
Pavel Župka


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

08.03.03:36Ondřej Kučera 1997 - Jojo, David si šel pro hattrick. :)
07.03.22:07Mar00nn - Ani nemusím číst a vím, že vyhrál Lupač *88*
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
ja.va (00:41) • Přiznám se bez mučení, že diskuze pod články na ronnie.cz navštěvuji jen kvůli radám mí...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Jay32 (22:39) • já to vidím možná trochu jinak. Za prvé nechápu, proč jsou záběry na fotkách a videí po...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
eraZ (20:40) • Už pri prvotnom pohľade na fotky som mal ten pocit, že Lukáš mal najlepšiu formu. Teraz...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Patrick (12:31) • Ja som len preletel vysledky diky Miro
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
dzordn2 (06:54) • Je to v článku napsané. :-) `Celkem na pódiu pózovalo devět těžkotonážníků, mezi nim...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra