Reklama:

Zydrunas Savickas se nezúčastní Arnold Strongman Classic!

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Závodníci před Arnold Strongman Classic 2017 (I.)
Závodníci před Arnold Strongman Classic 2017 (II.)
Kalendář soutěží strongman pro rok 2017
Trénink a velká zpověď nejsilnějšího muže Zydrunase Savickase

Dva dny po zveřejnění druhého dílu přípravy závodníků na Arnold Strongman Classic se na internetu začala šířit zpráva o tom, že osminásobný vítěz soutěže o devátý titul bojovat nebude. Zvěsti k večeru potvrdil samotný Savickas, když prostřednictvím svých sociálních sítí přiložil videoklip, na kterém pobíhá s 500kg Super Yokem, a pod ním zanechal tento text:

"S lítostí musím oznámit, že jsem se při chození se Super Yokem zranil a nebudu se schopen zúčastnit Arnold Strongman Classic 2017. 710kilový Super Yoke mi skřípl nerv a vyřadil mi deltový sval. Rehabilitace by měla zabrat zhruba dva měsíce. Doufám, že se na soutěže vrátím co nejdříve. Děkuji všem mým fanouškům. Všem závodníkům na Arnoldovi přeji skvělé výkony bez zranění."

Strongman komunita se okamžitě začala zabývat tím, kdo Savickase nahradí. Britové by na Arnoldovi strašně rádi viděli Eddieho Halla nebo Laurance Shahlaeie. Jenže nabídku dostal někdo úplně jiný! Mnozí totiž stále neví, že se změnil kvalifikační systém. Už to nefunguje tak, že se prostě pozvou závodníci podle chuti nebo světových výkonů. Nyní se na Arnolda musí závodníci kvalifikovat skrze výkony na ostatních Arnoldech. Nabídku na účast tak dostal Rakušan Martin Wildauer, pro kterého by to byla jistě výzva. Wildauer moc dobře ví, že se takováhle nabídka nemusí opakovat, nicméně už měl se svojí snoubenkou zaplacené letenky na Nový Zéland a poté do Austrálie, kde bude závodit. Vyhodit tisíce dolarů kvůli jedné soutěži v Americe nechtěl, a proto nabídku pořadatelů nepřijal.


Martins Licis
Přijal ji ovšem šestadvacetiletý Američan Martins Licis, původem Lotyš, který na loňském World's Strongest Man skončil na skvělém šestém místě. Nemá problém vyrazit 185kg kládu, přenést 500kg ohradu, je dobrý na Atlasech i na přenášení všeho možného. Otázkou ale zůstává, jak si poradí s mrtvým tahem. Na kvalifikační soutěži Bill Kazmaier Strongman Classic 2016, kde skončil druhý, zatáhl s přehledem 390 kg a na dalším pokusu bojoval asi minutu se zatáhnutím 408 kg, které s největší pravděpodobností nedotáhl (ve videu byl střih). Ať tak či tak, obě ty váhy jsou na Arnoldu s prominutím dětské, zatopí s nimi maximálně Hadgovi nebo Kieliszkowskému. Nechme se ale překvapit, co nám showman Martins Licis předvede.

Spekuluje se i o odstoupení estonského závodníka Rauna Heinla, ten to ale zatím nijak nepotvrdil ani nevyvrátil. V případě, že by se spekulace potvrdila, musel by jeho místo zaujmout někdo další. Vzhledem k tomu, že Eddiemu nikdo místo nenabídl, obávám se, že mu ho už ani nenabídnou, navíc si nejsem jistý, zda by jej přijal, protože se domnívám, že se chce co nejvíce soustředit na přípravu na World's Strongest Man, aby ohrozil současného krále Briana Shawa. Pokud bych se tedy podíval na ostatní závodníky kvalifikačních soutěží, kteří už se neúčastní, byla by tam jména jako Matjaž Belšak, Akos Nagy, Eben La Roux, Trey Mitchell III nebo Colm Woulfe. Pro koho se pořadatelé rozhodnou a zda vůbec bude Heinlovo místo k dispozici, zatím nevím, bude ale zajímavé sledovat, kdo bude více tahat za nitky.

Minulý týden se objevil konečný přehled vah a disciplín, se kterými se závodníci budou muset vypořádat. Jako první je bude čekat The Bale Tote, což je obrovský 710kg Super Yoke, stvořený z balíků slámy. Závodníci s ním budou muset ujít několik metrů, vloni to byly čtyři metry. Pořádně se zapotí i u přenášení 517kg ohrady. Třetí disciplínou bude The Rogue Elephant Bar Deadlift neboli mrtvý tah na speciálně upravené dlouhé ose, kterou si někteří závodníci nechali vyrobit pro sebe. Dole na videu se můžete podívat na záznam Briana Shawa, který na ní zatáhl 469 kilogramů! Naprostou novinkou je přehazování pytlů přes laťku. Poslední disciplínou bude zdvih klády, která má letos jen jednotnou váhu - 195 kg. S touhle váhou by drtivá většina závodníků neměla mít problémy, ale je ve hvězdách, jak moc sil jim na závěru soutěže zůstane.


Zydrunas Savickas - Super Yoke 500 kg


Brian Shaw - Deadlift 469 kg


Dimitar Savatinov - Log Lift 207 kg


Foto:
www.theworldstrongestman.com
SBD Apparel


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 83 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údaje
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra