Reklama:

Milan Špingl: Ptejte se mě... Odpovědi (III.)

Ronnie.cz > Powerlifting > Osobnosti

Zeptejte se
Milana Špingla
Milan Špingl:
Odpovědi I.
Milan Špingl:
Odpovědi II.
Zeptejte se osobností

V rubrice určené pro osobnosti našich sportů "Ptejte se mě, na co chcete, já, na co chci, odpovím" dostáváte možnost položit jakýkoli zvídavý dotaz, který Vás napadne. Jednou z dalších osobností pro Vaše dotazy je silový trojbojař a úspěšný reprezentant České republiky Milan Špingl. Doposud jste mohli zavalit otázkami i profesionálního rozhodčího IFBB a bývalého reprezentanta Vjačeslava Vinogradova a také úspěšného bývalého reprezentanta v kulturistice Petra Weinlicha. Dnes Vám nabízíme již třetí soubor odpovědí Milana Špingla, jemuž v současné době zabírá velkou část času péče o dva potomky.

Pokud byste chtěli i Vy položit několikanásobnému mistrovi ČR v silovém trojboji a bench-pressu a funkcionáři ČSST nějaký dotaz, můžete tak učinit prostřednictvím formuláře v předešlém článku. Milan je znám svým otevřeným přístupem, který jste mohli sledovat již v sérii z roku 2011 "příprava na ME bez cenzury", takže se ho nebojte zeptat.

Stejně jako ostatní osobnosti této rubriky vybral i Milan trojici čtenářů, která se může těšit na fotografii s jeho vlastnoručním podpisem. Dnešními šťastlivci jsou Mikuláš, Mirus a Honza. Gratulujeme.


Rady...
MIKULÁŠ
Jsem průměrný kondiční cvičenec bez závodních ambicí. Cvičil jsem řadu let (bude mi čtyřicet), bohužel jsem si v lednu u benče utrhl rotátorovou manžetu. Následovala operace, rehabilitace, a když už jsem začínal znovu cvičit, tak jsem si zlomil nártní kost. Následovala další operace, šrouby atd. Blíží se mi konečně návrat do posilky. Otázka zní, jaká je šance, že se vrátím k benči a ke dřepům? Na mrtvolu mi to rameno nevadilo. Před těmi úrazy jsem měl dřep do 220 kg, mrtvolu taky, benč do 180 kg. Před měsícem jsem nasadil Alavis MSM a rameno se lepší, přesto mám obavy, jestli se mi vrátí rozsah pohybu a síla. Teď udělám benč jen s osou a jsem rád. :-( Díky moc za odpověď a držím palce v osobním i sportovním životě!
Nejsem žádná vědma, takže jestli se vrátíš ke dřepům a benči, nevím, ale doufám za tebe, že jo. Vždy záleží na tom, jaký jsi bojovník. Myslím, že se vždy najde nějaká cesta, jak cvičit. Určitě musíš počítat s tím, že už to nikdy nebude takový komfort jako před zraněním. Já po prodělané léčbě přišel skoro o celé tlusté střevo, kus močového měchýře, jednu ledvinu, rozpáraný jsem odshora dolů a taky dřepuji a benčuji. Ale stále mě někde něco bolí, tahá nebo píchá. Holt jsi buď blázen, zatneš zuby a jedeš dál, nebo musíš začít dělat jiný sport.

MIRUS
Chtěl bych si zlepšit bench, ale protože jsem měl zranění ramene, nemůžu se dostat přes 135 kg, pak už začne bolet. Nejsem trojbojař ani strongman, dělám kulturistiku. Vím, že váha není tak důležitá, ale přesto bych se rád posunul silově nahoru. Co bys mi, prosím tě, doporučil za trénink? Děkuji a ať se ti daří.
Prvně bych doporučil domluvit se s nějakým dobrým trenérem nebo závodníkem, co dělá silový bench, a vypiloval bych techniku. Pak určitě pomůže jakýkoliv osvědčený silový trénink, který používají lifteři v přípravě na závody - Ivanov, Fomin, Korte, WSB.

TOM
Je mi čerstvě 18 let a chtěl bych se zeptat. Nedávno jsem se začal víc věnovat silovým cvikům a nemůžu se teď posunout dál od svých maximálek. Můj benč je 140 kg, dřep 170 kg, mrtvola 170 kg. Nějaká rada, jak na to, abych se dostal z toho záseku? Díky.
Platí to, co jsem psal v předchozím dotazu. Najít dobrého trenéra, vypilovat techniku a pak nasadit klasický silový trénink. Pokud přemýšlíš i o závodění, porozhlédnul bych se po nějakém oddíle silového trojboje a přihlásil bych se tam. Určitě ti rádi poradí.

HONZA
Milane, myslíš si, že 1 - 2 pivka za den mohou mít negativní vliv na silový trénink? Chutná ti pivo?
Ahoj Honzo, 1 - 2 pivka, slovy dvanáct, nevadí a nikdy silovému tréninku nevadilo. Pivo je velmi dobré a určitě zdravější než většina limonád a jiných nápojů. A pivo mám rád.

JIŘÍ
KÁRA
Kde je ten Stránskej?
Nevím.
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra