Reklama:

Závodníci před Arnold Strongman Classic 2017 (II.)

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Závodníci před Arnold Strongman Classic 2017 (I.)
Kalendář soutěží strongman pro rok 2017
Současná strongman scéna: federace, divize a základní disciplíny

V lednu jste se u nás mohli podívat, v jakých formách se nacházejí závodníci dva měsíce před Arnold Strongman Classic 2017. Osminásobný vítěz této soutěže Zydrunas Savickas se v téměř hodinovém videu rozpovídal o tom, co se mu na loňském ročníku přihodilo za zranění a jak velké to mělo následky.

Ve videu rozebíral svůj trénink a podělil se o spoustu dalších zajímavých informací. Na Instagramu před týdnem přidal fotku, na které stojí u 220kg klády. Nevím, zda ji dokázal dostat nad hlavu, ale s přibývající tělesnou hmotností a navracející se silou je to velmi pravděpodobné.

S blížícím se startem přibývají závodníkům síly z gradující formy a díky tomu se objevují nová videa monstrózních výkonů! Dnes pro Vás máme převážně záznamy Log Liftů. Některé výkony byly dokonce osobními rekordy daných borců - 195kg Log Liftem dokazuje třeba Jerry Pritchet, že výrazně zapracoval na zlepšení svých tlaků. Dále si ho můžete prohlédnout na videu, jak jde se 612kg Super Yokem. Šestatřicetiletý Američan váží kolem 170 kg a měří 193 cm. Na Arnoldovi určitě bude chtít mluvit i do mrtvého tahu, neboť v něm patří mezi jedny z nejlepších na světě! Na loňské soutěži World Deadlift Championship zatáhnul 465 kg.

Forma graduje i Hafthorovi Bjornssonovi, který se zatím jako jediný závodník objevil v klipu společnosti Rogue, o kterém jsme minulý týden psali. Důkazem budiž video, na kterém vyráží 206kg kládu a zapisuje si tím nový osobní rekord z tréninku. Úřadující nejsilnější muž světa Brian Shaw na svých sociálních sítích napsal stručně: "Gigantor is coming!" a přiložil fotografii, která zachytila jeho aktuální formu a hmotnost 205 kilogramů! Bude tak patrně nejtěžším závodníkem na pódiu, na paty mu bude šlapat zřejmě jen Thor, který momentálně váží necelých 196 kg, a tvrdí, že do Arnolda ještě přibere. Po pěti letech se tak jeho váha bude pohybovat kolem dvou metráků.

Dále zde máme celkem "tradiční" zdvih 217kg klády od jednoho z nejlepších tlakařů na světě Krzysztofa Radzikowského. Ten se soutěže v Columbusu zúčastnil naposledy v roce 2014, kdy si při druhém tlaku s 200kg kládou utrhl triceps a musel ze soutěže odstoupit. Doufejme, že se letos nezraní. Bude zajímavé vidět, jak se jeden z těch "lehčích" borců (150 - 160 kg) popere s brutálními váhami, se kterými mají co dělat i o 50 kg těžší borci! Jak tohle ale můžu napsat, když je tam Mateusz Kieliszkowski? Třiadvacetiletý polský mimozemšťan si se stejnými váhami poradí při svých cca 145 kilech. Na videu níže běhá se 400kg ohradou bez trhaček. No, raději bez dalšího komentáře.

Estonský závodník Rauno Heinla, který se kvalifikoval díky umístění na loňských Arnoldech, přispěl videem se 190kg kládou. Dimitar Savatinov se za poslední měsíc podělil pouze o videa mrtvých tahů, které patřily k těm lehčím. Vytautas Lalas naopak sdílel video 195kg Log Liftu a přenášení neznámé váhy Super Yoku. Jako jeden z nejlepších tlakařů bude na Arnoldu určitě pokukovat po těžší kládě. Devátým závodníkem je Američan Zach Hadge, který se kvalifikoval po vítězství na loňském Arnold Amateur Strongman World Championships, zároveň je nejlehčím závodníkem v celém poli. Jeho váha se podle mých odhadů pohybuje maximálně někde kolem 120 kg. Startovní pole uzavírá Rus Mikhail Shivlyakov, který o své přípravě neinformuje vůbec.


Krzysztof Radzikowski- 1x 217 kg Log Lift


Brian Shaw - 1x 211 kg Log Lift


Thor Bjornsson - 1x 206 kg Log Lift


Jerry Pritchet - 1x 195 kg Log Lift


Jerry Pritchet - 612 kg Super Yoke


Rauno Heinla - 1x 190 kg Log Lift


Vytautas Lalas - 1x 195 kg Log Lift


Mateusz Kieliszkowski - 400 kg Frame CarryLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

21.02.16:06bob79 - To je velká škoda ...
20.02.16:04MalajskyTygr - Tak Savickas je prý out.
20.02.09:26Ferry - U prvního článku jsem psal, že Eddie se nekvalifikoval, pr..
19.02.19:32Matheus - Kde je Eddie Hall? Nebude soutěžit? :-(
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra