Reklama:
Proteinová svačinka Protein Break v akci 1+1!
Dokonalé kompletní jídlo s výjimečným složením. Více zde.

Mistrovství ČR v klasickém (RAW) silovém trojboji masters 2017 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Jak jsme Vás již informovali v pozvánce a ve výsledcích, v Praze se hned další den po pátém Mistrovství v klasickém (RAW) silovém trojboji dorostu a juniorů, tedy v neděli 22. ledna, odehrálo na stejném místě třetí Mistrovství v klasickém (RAW) silovém trojboji masters. Závody měl opět na starost Milan Špingl s oddílem Powerlifting TJJM Chodov. Soutěž skončila podstatně dříve než předchozí den kvůli menšímu počtu závodníků. Proti sobě se utkalo 49 závodníků, kteří podali úctyhodné výkony. Některé z nich byly i rekordní.

Ženy - masters 1

V kategorii žen masters 1 padlo hned několik národních rekordů. Na třetím místě se tam umístila Edita Kanátová z TJ Olympia Zlín s výkonem 317,5 kg a 347,32 body, na druhém místě pak Lucie Šuková z oddílu SKST Litvínov s rekordním totalem 354 kg a 364,41 body. Lucie nasadila národní rekordy ve všech disciplínách. V kategorii zvítězila Eva Bánovská, také z TJ Olympia Zlín, ta zapsala 325 kg a 388,38 bodů, zároveň nasadila nový národní rekord ve všech disciplínách a v totalu.

Ženy - masters 2

V ženách masters 2 byla pouze jedna závodnice - Petra Mlejnková z Areny Pavly Kladivové s totalem 312,5 kg a 347,94 body. Petra nasadila národní rekord ve dřepu (105 kg), v bench-pressu (72,5 kg) a v mrtvém tahu (135 kg).

Ženy - masters 3

V této kategorii byla taktéž pouze jedna závodnice, již několik let na národních i mezinárodních závodech dominující Hana Takáčová z TJ Sokol Nymburk. Ta zapsala 357,5 kg a 323,83 bodů.

Muži - masters 1

Absolutka mužů M1 byla poměrně dost nabitá. V ní se jako třetí umístil Jaromír Sršeň z TJ Sokol Nymburk s rekordním výkonem 652,5 kg a 410,55 body, na druhém František Janák z Fitness Jiskra Bílina s totalem 740 kg a 416,54 body a na prvním místě Karel Rada, závodící za Fitness Staňkov, který zapsal 707,5 kg a 423,08 bodů.

Muži - masters 2

V masters 2 dokončil závod jako třetí Jiří Psota, který zapsal devět pokusů z devíti a nasadil nové národní rekordy ve všech disciplínách, zároveň také v totalu, který činil 643 kg. Ten mu vynesl 384,89 bodů. Druhé místo obsadil Vladimír Medek z TJ Spartak Rokytnice nad Jizerou s výkonem 594 kg a 389,78 body. Na první místo se probojoval Jiří Kadlec z TJ Sokol Bílina. Ten ve všech disciplínách, až na mrtvý tah, nasadil národní rekord, stejně tak i v totalu. Jeho výkon činil 705 kg a 401,07 bodů.

Muži - masters 3

V této kategorii skončil na třetím místě Jiří Planeta z oddílu TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště s rekordním totalem 527,5 kg a 320,40 body, druhé místo obsadil Bedřich Řechka z TJ Sokol Domažlice, také s rekordním totalem 557,5 kg a 321,34 body. První místo si nárokoval Pavel Valenta z TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště, který zapsal 452,5 kg a 329,02 bodů, zároveň nasadil nový národní rekord ve dřepu (170 kg).

Muži - masters 4

V mužích M4 byl pouze jeden závodník. Tím byl František Hromas z TJ Spartak Pelhřimov. František nazvedal v 70 letech úctyhodných 315 kg a 189,94 bodů.


Vladimír Pop

Jak hodnotíš svůj převedený výkon? Jsi s ním spokojený?

Výkon nebyl dobrý. V sobotu jsem koučoval juniory a byl jsem z toho trochu rozbitý. Byl jsem si jistý, že dám všechno, co mám naplánované, ale nebylo to tak. Trochu mě to mrzí, konkurenti byli hratelní. Takže tak. Ani svačinu jsem neměl. Aby bylo jasno, lifter musí mít vždy dvě věci. Výmluvu a svačinu.

Jak jsi se na závody připravoval?

Cvičím spolu s mnoha svěřenci v Brně v Mišmaši. Poté, co jsem musel vzdát EQUIP oblast, jsem se rozhodl, že poprvé vyzkouším rawkové závody, čímž jsem v oddíle jako zapřisáhlý equipář způsobil poprask a silné přesvědčení, že kecám.

Závodíš i EQUIP, máš v plánu nějaké soutěže v blízké době?

Republika RAW byla bohužel vrcholem sezóny. Chci se ale dostat na takovou úroveň, abych mohl závodit na Evropě RAW příští rok.

Kterou divizi preferuješ? RAW, nebo EQUIP?

Začal jsem EQUIP, protože nic jiného tehdy nebylo. Vůbec jsem nepřemýšlel, jestli dresy ano, nebo ne. Byl jsem zpočátku i odpůrcem rawky a spíše zapřisáhlý equipář. Rawka mě hodně překvapila pohodovostí závodu. Žádné počítání minut kvůli vázání bandáží, dýchání na pokraji kolapsu už tři minuty před pokusem apod. Zapnu opasek a jdu. Navíc celý trénink sjedu úplně sám, nemusím se s nikým domlouvat, proti equipu jde o pohodlné, dětské váhy. Budu pokračovat RAW, i když EQUIP půjdu taky, protože pokud by se uzdravil náš čtvrtý equipář, tak vyhrajeme družstva Moravy a postoupíme mezi osmičku na MČR družstev. Spíše ale budu rawkař. Jsem shnilý furt někoho přemlouvat, aby mi držel board a stahoval triko.

Co jsem zaslechl, máš spoustu svěřenců. Trénuješ je individuálně, nebo máš nějakou určitou metodiku, kterou využívají všichni?

Vycházím z obecných pravidel pro periodizaci silových sportů - vzpírání, těžká atletika. Takže namátkou Zatsiorski, Bompa, Everett, Medveděv, Verkhoshanski... Učil jsem se i praxí. Tři roky v kuse jsem cvičil podle Simmonse (WSB) a na jeho nedokonalostech a chybách si leccos uvědomil. Okrajově použiji Rippetoa, Koevoetse atd. Uznávám Wolfa, norského reprezentačního trenéra. Zpětnou vazbu mám na principech užití RPE, kterou propaguje Tuchscherer. No a absolutní špička je Sheiko, to je průnik toho nejlepšího ze všeho, co jsem kdy přečetl a zkusil. Výsledkem uchopení všech těch věcí je co nejefektivnější manipulace s únavou a adaptací.

Aktuálně připravuji dvanáct závodníků a osm čekatelů na závod, kteří nestihli kvalifikaci na republiku. Jeden z nich je čistý vzpěrač a jeden obojetník - lift a vzpírání. Na proběhlých mistrovstvích republiky RAW startovalo devět z nich a všichni zaznamenali osobní rekordy, přičemž vlastně všichni zlepšili kompletně všechny tři disciplíny. Potvrdilo mi to, že jsem na dobré cestě.

Díky za rozhovor, chtěl bys na závěr také někomu poděkovat?

Poděkoval bych klukům v oddíle i mimo oddíl, kteří se svěřili do mých rukou, a zároveň doufám, že důvěru, kterou v ně kladu, nezklamou.


Eva Bánovská

Jak se ti závodilo v Praze? Jsi spokojená se svým výkonem?

V Praze je blaze a na závodech masters zvlášť. Klasický trojboj je pro mě fyzicky i psychicky příjemnou změnou, tak jsem šla po překonání pár problémů v přípravě do toho. S výkonem jsem spokojená, byl tak trochu na jistotu. Toho jsem se držela a vyšlo to. Mám nové zkušenosti a vím, kde mám rezervy.

Jakým způsobem ses připravovala na závody? Pomáhal ti někdo sestavit tréninky?

Už jsem velká holka, tak jsem si tréninky podle předchozích zkušeností chystala sama a posílala se na ně třikrát týdně, jak jsem zvyklá. Tašku jsem nosila, ručník si podávala a trénovala převážně taky sama, protože mi to tak vyhovuje. Na soutěžním pódiu Vám s tím taky nikdo nepomůže. (úsměv)

Jak dlouho už závodíš?

Když pominu loňský rok, který byl z větší části o cestě z nemocnice zpět k naložené k čince, tak jsem tímto závodem zahájila svoji čtvrtou sezónu.

Jaká je tvá nejoblíbenější disciplína?

Nemám oblíbenou disciplínu. V přípravě se na každou těším, na závodech se každé bojím. To je pak z trojboje troj-boj.

Děláš i nějaký jiný sport?

Nic tak aktivně, že by to stálo za řeč.

Díky za rozhovor. Chceš tímto také někomu poděkovat?

Děkuji TJ Olympia Zlín a všem, co mě podporovali a tolerovali jak na závodech, tak i v běžném životě. A děkuji za Váš zájem.


Mistrovství ČR v klasickém (RAW) silovém trojboji masters 2017
- fotogalerie


Fotografie:
SKST Litvínov


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYbazar Fitness pomůcky
Nabízím k prodeji používané, ale v dobrém stavu fitness pomůcky: 1 kg činky - k dispozici 28 kus...
bazar Posilovací stroje - výprodej
Prodám stroje ve výborném stavu: Stroj na břicho-poloha leh 14.900,- Stroj na záda 4.900,- Sto...
bazar Časopisy M&F + Svět kulturistiky
Nabízím časopisy M&F + Svět kulturistiky. (Bez plakátů) Cena dohodou. Brno. Svět kulturistiky 2000 - 3 2001 - 1, 3, 4, 5, 6 2003 - 10 M&F 2000 - 11 2001 - 3, 7, 8, 9, 10, 12 2002 - 1, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 11, 12 2003 - 1, 3, 4, 5, 8, 11 2004 - 2, 7, 10, 11
bazar ROGUE echo bike
Prodávám ROGUE ECHO BIKE - pouze rozbalený, odzkoušený, kupovaný v květnu, mohu doložit doklad o...
bazar Concept2 D PM5/černý
Prodávám Concept2 D PM5/černý - pouze rozbalený, odzkoušený, kupovaný v květnu, mohu předat dokla...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra