Reklama:

Trénink a velká zpověď nejsilnějšího muže Zydrunase Savickase

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Poslední zmínku o legendárním Litevci Zydrunasovi "Big Z" Savickasovi jste u nás mohli zaregistrovat v listopadu v článku o jeho velké proměně. V daném období se "Big Z" dostal s váhou na 160 kilogramů, jeho běžná hmotnost se přitom pohybuje kolem 180 kg! Za obrovským váhovým úbytkem nebyl tajný přestup do kategorie physique nad 150 kg, ale odlehčení tělu shozením přebytečného tuku a jeho nahrazení svalovou hmotou. Savickas si na loňském Arnold Strongman Classic v Americe přivodil poměrně vážně zranění krku, které vedlo k atrofii svalů na levé části jeho těla.

Savickas uvedl, že ho zranění připravilo o 90 % síly v levém tricepsu, měl prý problém udělat extenzi tricepsu za hlavou s více jak dvoukilovou činkou. Soustředil se na posílení a budování ztracených svalů. Na určitou dobu změnil svou stravu i trénink. Aby se mohl maximálně soustředit na uzdravení, vynechal World's Strongest Man 2016, kde stejně jako v roce 2015 zvítězil Američan Brian Shaw. Ten ziskem čtvrtého titulu dorovnal Savickase, a proto bude letošní mistrovství světa opravdu zajímavé. Dokáže Zydrunas v jednačtyřiceti letech získat pátý titul a dorovnat legendárního Mariusze Pudzianowského? Nebo ho mladá krev v podobě Eddieho Halla, Hafthora Bjornssona a samozřejmě Briana Shawa už k titulu nepustí?

Savickas se jistojistě vrací do formy a hned na začátku března se ukáže, do jaké formy se byl schopný vrátit, když se bude pokoušet vybojovat svůj devátý titul na Arnold Strongman Classic. I přesto, že se do své nejlepší formy zdaleka nevrátil a bůhví, jestli se ještě vrátí, dokázal získat zpět alespoň částečnou tlakovou sílu, jak jsme Vám ukázali v článku Závodníci před Arnold Strongman Classic 2017. Na začátku tohoto týdne "Big Z" prostřednictvím sociálních sítí oznámil, že už váží 170 kg, do března by tak ještě pěkných pár kilo na svou vysokou kostru nabalit mohl, protože na nejtěžší soutěži světa se mu jistě budou hodit.

My pro Vás dnes máme netradičně dlouhé video z YouTube kanálu Zizas, které zachycuje Zydrunase při tréninku ramen a paží. Odpovídá na spoustu otázek a prozrazuje velmi zajímavé informace, například i to, že stál na kulturistickém pódiu! Titulky jsem pro Vás přeložil z anglického přepisu, který byl k dispozici. Bohužel jsem bez znalosti litevštiny některé dialogy, které anglické titulky postrádaly, přeložit nemohl. Občas se Vám tak bude zdát, že titulky nesedí. Užijte si video.

Trénink ramen a paží Zydrunase Savickase


Zdroje:
www.youtube.com
www.Ironman.lt.com

Foto:
www.google.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

05.02.17:05POU - Moc dekuji za titulky.+1
02.02.19:20bob79 - Zydrunas Savickas je borec doufám že se vrátí a rozseká Br..+1
02.02.11:38daveM - esli cece nema pomalej net.. ci problemy s netem. jak to t..
01.02.22:00Ronnie - Těžko říct, kdyby se ani nerozběhlo, poradit bych možná um..
01.02.19:17Pekami - Dobrý den, chtěl bych se zeptat, čím to, že se mi nechtěji..
01.02.14:19Vaca10 - Pro mě absolutní legenda a vzor :)+1
01.02.13:44xien - paráda sledoval jsem to se zatajeným dechem*79* +1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie