Reklama:

Závodníci před Arnold
Strongman Classic 2017

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Arnold Strongman Classic 2016 - reportáž
a výsledky
Arnold Strongman Classic Australia 2016
- reportáž a video
Arnold Strongman Classic Brasil 2016
- výsledky
Arnold Strongman Classic Africa 2016
- reportáž a video
Arnold Strongman Classic Asia 2016
- reportáž a video
Arnold Strongman Classic Europe 2016
- reportáž a video

Sice je teprve polovina ledna, ale březen se nezadržitelně blíží a s ním i nejtěžší a nejbrutálnější strongman soutěž světa Arnold Strongman Classic konaná 3. - 5. března v americkém Ohiu. Připravuje se na ni 10 potvrzených závodníků, kteří se na letošní ročník kvalifikovali díky dobrým umístěním v roce loňském. Z dosavadních informací už samozřejmě víme, že se soutěže nezúčastní Eddie Hall.

Jako první se loňským vítězstvím v Ohiu samozřejmě kvalifikoval nezničitelný Zydrunas Savickas, který svět silových sportů šokoval svou přeměnou, zapříčiněnou dlouhodobější rekonvalescencí po problémech se zády. Aktuálně se Big Z nachází opět ve fázi nabírání, s čímž se samozřejmě pojí i pozvolný návrat k brutální síle, kterou při vyšší hmotnosti disponoval.

Pětice závodníků Brian Shaw, Hafthor Bjornsson, Krzysztof Radzikowski, Mateusz Kieliszkowski a Vytautas Lalas se kvalifikovala na základě vítězství nebo dobrých umístění z loňských Arnoldů. Radzikowski ani Shaw ze své přípravy moc nesdílejí. Do pořádné formy se rozhodně vrací Lalas, kterého v minulosti sužovaly velké problémy se zády. Naposledy vyhrál Arnold Strongman Classic Asia 2016 a jeho nedávné výkony, stejně jako výkony ostatních, si můžete prohlédnout pod článkem. Hafthor Bjornsson svou přípravu dokumentuje poctivě a celkem pravidelně, i když měl poslední dobou hodně napilno z důvodu budování vlastní posilovny. Odtud pochází i záznam dvou tlaků klády se 180 kg. O mladé polské raketě jménem Mateusz Kieliszkowski jsme psali ke konci roku. Pro "juniora" to bude již třetí účast na této prestižní soutěži, kde v minulosti skončil na třetím a čtvrtém místě.

Bulharský Rus žijící v Americe (to je kombinace, že?) Dimitar "Mitko" Savatinov se na startovní listinu zapsal po nedávném vítězství na Bill Kazmaier Strongman Classic, tedy soutěži pořádané několikanásobným nejsilnějším mužem světa Billem Kazmaierem. I Savatinovy příspěvky na sociálních sítích naznačují, že jde příprava správným směrem. Slabinou u něj bude patrně jen mrtvý tah a vzhled. Divokou kartu získal Američan Jerry Pritchett, který si na World Deadlift Championship 2016 zatáhnul osobák 465 kg v mrtvém tahu a k tomu si jako bonus poranil hamstring.

Estonec Rauno Heinla se z poměrně dlouhé závodní pauzy vrátil už minulý rok a nyní vše nasvědčuje tomu, že si mezi strongmany bude chtít vydobýt respekt. Uvidíme, jak se pětatřicetiletému strongmanovi bude mezi zkušenými borci dařit. Díky bodům z loňských Arnoldů se stejně jako Heinla kvalifikoval i usměvavý Rus Mikhail Shivlyakov, který se na poslední soutěži Ultimate Strongman World Championship 2016 umístil na třetím místě. Poprask rozhodně nezpůsobí vítěz open kategorie Arnold Amateur Strongman World Championships Zach Hadge, který se tak dostal do jámy lvové. Šestadvacetiletý Američan není vůbec silový typ a nedávno zveřejněnými výkony tlaku 136-, 140- a 145kilové klády nikoho neohrozí.

Už teď je zřejmé, že to bude strhující podívaná, hlavně kvůli tomu, že Brian Shaw v roce 2016 neobhájil titul z předešlého roku a jak vidno podle videí a fotek z předávání cen, porážku nesl velmi nelibě. Z plánovaných disciplín jsem zatím zjistil, že borci budou přenášet 708kg Super Yoke. S největší pravděpodobností nebude chybět Log Lift, Dumbbell Lift, Frame Carry ani Stones of Steel.


Zydrunas Savickas 1x 200 kg Log Lift


Zydrunas Savickas 3x 375 kg dřep


Vytautas Lalas 1x 185 kg Log Lift


Vytautas Lalas 2x 370 kg Deadlift


Hafthor Bjornsson 2x 180 kg Log Lift


Rauno Heinla 1x 175 kg Military Press


Zach Hadge 1x 136 kg, 1x 140 kg, 1x 145 kg Log Press


Dimitar Savatinov 2x 184 kg Log Lift


Dimitar Savatinov 1x 136 kg Dumbbell


Jerry Pritchett 545 kg Super Yoke

Jerry Pritchett 2x 181 kg Log Lift


Zdroje:
www.facebook.com
www.instagram.com

Foto:
www.instagram.com
https://www.roguefitness.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

16.01.09:58kamil4488 - aha:D me to prave zaskocilo, kdyz jsem to cetl:D jinak dik..
15.01.16:12Ferry - No, na Arnoldovi vyškubal 408 kg, takže to je samozřejmě s..
15.01.15:14kamil4488 - jsem rád za tyhle články ze světa strongmanů, ale mezi sla..
14.01.19:36Ferry - Nekvalifikoval se z žádného loňského Arnolda ani jiné sout..
14.01.18:43R_K - Proč tam nebude ?
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie