Reklama:
Pro svaly a sílu:
Creatine 500 g + 300 g ZDARMA
Nejvyšší kvalita ověřená rozborem. Více zde.

Mistrovství České republiky v mas-wrestlingu 2016 - výsledky a fotografie

Ronnie.cz > Powerlifting > Ostatní sporty

[Text: Kamil Szwarc] Máme za sebou poslední závod letošní sezóny, kterým bylo první Mistrovství České republiky, které proběhlo 18. prosince na ZŠ Jílovská v Praze. Zdaleka se nenaplnilo naše očekávání z hlediska účasti, jelikož nedorazili všichni závodníci našich dosavadních soutěží, což je škoda pro rozvoj a propagaci tohoto sportu u nás.

Závod měl upravený systém zápasu, kdy nám kvůli dlouhým pauzám při závodu po kategoriích odcházeli diváci. Čekání nebavilo ani závodníky těžších kategorií. Postupně šla vždy dvojice z každé kategorie. Začínaly ženy, které měly kategorii bez rozdílu vah, jelikož dorazily jen dvě závodnice do 65 kg a dvě nad 65 kg. Dále pokračovali muži do 80 kg, do 90 kg, do 105 kg a nad 105 kg. Zápasy měly rychlý spád a byly k vidění hezké souboje.

V kategorii žen byl napínavý zápas naší nejlepší závodnice Martiny Přibáňové proti polské závodnici a letošní vítězce 2. ročníku Grand Prix PEPA Opava Natalii Cieslar, která chtěla Martině oplatit prohru z letošního 2. kola PP a závodu JIP Cup. Martina měla silově navrch, ale u Natalie bylo vidět výrazné zlepšení po technické stránce. Za stavu 1:1 v rozhodujícím zápase urvala tyčku na svou stranu a tím i vítězství nejen v zápase, ale po výhrách 2:0 se dvěma závodnicemi, které měly startovat v kategorii do 65kg, získala Natalie Cieslar titul. Třetí se umístila Jana Součková, která v souboji o bronz porazila Barboru Pokorovou 2:0.

V boji o mužský titul v kategorii do 80 kg se protahal ke zlatu zkušený Milan Kratochvíl, o stříbro se odehrál napínavý zápas mezi Lukášem Vlkem a teprve šestnáctiletým Jiřím Andělem. Vítězství 2:1 po zápase plném zvratů slavil Lukáš Vlk a získal na mistrovství stříbro. Na čtvrtém místě se umístil závodník se zdravotním handicapem Jiří Ron, který sklidil potlesk v každém zápase, i když soupeři byli bohužel nad jeho síly.

Kategorie do 90 kg měla jen tři závodníky a mezi nimi byl pro většinu nepochopitelně i nám dobře známý polský reprezentant, který u nás vždy závodil v kategorii do 105 kg, ještě před vznikem naši asociace byl dokonce účastníkem mistrovství světa v roce 2014 v Jakutsku v kategorii do 125kg, kde získal bronz. Nyní měl premiéru s váhou 86 kg a tahal se o vítězství s našimi závodníky, kde ho Marek Machulda dost potrápil, a i když podle výsledku 2:0 to moc nevypadá, mohlo to být i obráceně. Zápas s Janem Václavem již Szymonovi v zisku titulu nezabránil, vyhrál ho zaslouženě. O stříbro pak svedli souboj dva poražení. Zvítězil zkušenější Marek Machulda, ale zapracuje-li Jan Václav na technice a nebude dělat zbytečné přesuny, tak může být příště výsledek obráceně.

Kategorie mužů do 105 kg postrádala tentokrát dominantní postavu našeho mas-wrestlingu, kterou je bronzový medailista letošního ME v Gruzii Mykhaylo Krasilynets. Tím pádem se otevřela cesta k vítězství pro věčně druhého Miroslava Krále. Záhadou bylo, jak se bude dařit Danielovi Bachanovi, jehož forma je proměnlivá jako počasí. Dokázal to i nyní, když první dva zápasy tahal jako začátečník, čímž usnadnil zisk zlata Miroslavu Královi, který zdolal všechny soupeře bez zaváhání 2:0. Daniel Bachan se pak probral, ale už bylo na vítězství pozdě, byl z toho jen boj o stříbro, které po vydřené výhře 2:1 nad Ladislavem Vlkem a posledním zápase 2:0 s Martinem Čížkem, nakonec získal. O bronz se utkali Martin Čížek a Ladislav Vlk. Po vítězství 2:0 si ho vybojoval Martin Čížek.

Poslední byla kategorie mužů nad 105 kg, ve které se představil 106 kg vážící Mykhaylo Krasilynets. Ukázal to nejlepší z mas-wrestlingu a bez jediného zaváhání si poradil se všemi soupeři shodně 2:0. O druhé místo se tahal Rostislav Bek s kluky z oddílu armwestlingu AWC Hluk, kterým nebylo nic platné, že nezaostávali a místy působili, že jsou silnější, protože zkušenější Rostislav Bek spojil vše, co je v mas-wrestlingu potřeba, a i přes zaváhání zvítězil nad Václavem Vaculovičem 2:1. Krásně zvládnul 2:0 také Dušana Tesaříka. Souboj o bronz byl mezi kluky z AWC Hluk, který zvládnul lépe Václav Vaculovič, když svého kolegu porazil 2:0. Na pátém místě se umístil nejstarší účastník Jan Bachmann, který odstoupil po druhém zápase kvůli problému se zády.

Závody se povedly a rozdaly se ceny od naší asociace a produkty firmy Czech Virus, která je s námi již druhým rokem. Děkujeme všem, kteří dorazili, a věříme, že se uvidíme i v sezóně 2017. Věřte, že mas-wrestling může dělat každý, což dokazuje i účast závodníka v kategorii do 80 kg Jiřího Rona, který si získal diváky i tašku s doplňky od Czech Virusu.

V novém roce nás můžete vidět a seznámit se s mas-wrestlingem už 11. února na akci NaberSvaly Challenge + EXPO v Praze v Aréně Sparta. Těšíme se na Vás. Sledujte naše stránky a mějte hezké Vánoce.


Mistrovství České republiky v mas-wrestlingu 2016 - výsledky

Ženy (bez rozdílu vah)

1. Natalia Cieslar - Goleszow (Polsko)
2. Martina Přibáňová - Strašice
3. Jana Součková - Staňkov
4. Barbora Pokorová - Praha

Muži do 80 kg

1. Milan Kratochvíl - Strašice
2. Lukáš Vlk - Prachatice
3. Jiří Anděl - Strašice
4. Jiří Ron - Jablonec nad Nisou

Muži do 90 kg

1. Szymon Niemiec - Dziegielow (Polsko)
2. Marek Machulda - Praha
3. Jan Václav - Cheb

Muži do 105 kg

1. Miroslav Král - Praha
2. Daniel Bachan - Praha
3. Martin Čížek - Kladno
4. Ladislav Vlk - Prachatice

Muži nad 105 kg

1. Michal Krasilynets - Praha
2. Rostislav Bek - Staňkov
3. Václav Vaculovič - Hluk
4. Dušan Tesařík - Hluk
5. Jan Bachmann - Jablonec nad Nisou


Mistrovství České republiky v mas-wrestlingu 2016 - fotografie
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZdeněk Vrána a Kamil Říha - trénink z...
synthrax (12:29) • A tak Kamčo mohl jsi mě trošičku zmínit, co si budeme *2* *2*
magazínSkandál na závodech v Británii. Micha...
jari (22:57) • Kdoví, co to bylo za individua, co se do něj pustili. Navíc on tam měl partnerku, není...
magazínMistrovství Čech mužů a žen 2024 - vý...
Lukas82 (10:50) • Spousta českých závodníků vyhrála profikartu, ale do profi si zatím netroufají a zůstáv...
magazínMistrovství Čech mužů a žen 2024 - vý...
Kebab (08:54) • Tipuju že dokud si nezaplatí poplatek za reálnou kartu, aby byl profesionál, tak jí sic...
magazínMistrovství Čech mužů a žen 2024 - vý...
Pburáň (07:14) • Mohu se zeptat jak jsou nastavena pravidla pro start? On může závodník co vyhrál a chvá...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie