Reklama:

Mistrovství jižní Moravy v silovém trojboji 2016 - reportáž, rozhovor a fotogalerie

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

V sobotu 26. listopadu se ve Zbýšově odehrálo 25. Mistrovství jižní Moravy v silovém trojboji mužů a žen. Klání se zúčastnilo šestadvacet závodníků, kteří se utkali v deseti váhových kategoriích o tituly mistrů jižní Moravy. Výsledky jsme Vám již přinesli v uplynulých dnech.

Z pověření ČSST se pořadatelství ujali členové domácího OST Zbýšov. Ředitelkou jsem byla já, Irena Pokorná. Delegátem byl jmenován pan Ivan Karpíšek, který dohlížel na zdárný průběh soutěže. Na pozicích rozhodčích usedli pánové Radek Giebl, Jaroslav Doleček a Marek Pokorný. Výsledkový servis perfektně zajistil Peter Janák.

V kategorii dorostenek s přehledem zvítězila Kristýna Obršlíková z TJ Sokol Rosice. Získala 415,82 bodů a zároveň vytvořila nové národní rekordy (bench-press 90 kg, mrtvý tah 145 kg a trojboj 382,5 kg). Tímto mistrovstvím se Kristýna důstojně rozloučila s kategorií dorostenek, v následujícím roce ji budeme vídat již v kategorii juniorek. Také dvě další dorostenky reprezentovaly stejný oddíl. Na druhé příčce se umístila Jana Skácelová s 258,12 body a bronzovou pozici obsadila Marija Lytvynyšinová, která získala 229,02 bodů.

Nejúspěšnější dorostenec přijel ze Svitav. Stal se jím Patrik Janků, který za svůj výkon vybojoval 379,88 bodů Wilkse. Stříbro získal jeho oddílový kolega Daniel Křepelka za 372,09 bodů. Třetí příčku s 352,51 body obsadil Marcel Mariánus z TJ Sokol Pohořelice.

Žena se zde představila pouze jedna, a to Barbora Plíhalová z TJ Svitavy, která získala 306,63 bodů Wilkse.

Mezi dvaadvaceti muži kraloval Milan Selinger z Powerliftingu Jihlava. Za nazvedaných 790 kg v kategorii do 105 kg získal 474,32 bodů. Tento závodník také vytvořil nový národní rekord v bench-pressu s hodnotou 267,5 kg. Těsně druhý s 473,02 body skončil Karel Vavrečka z Powerliftingu Brno. Bronz tentokrát putoval do Rosic zásluhou Václava Patočky, který za svůj výkon vybojoval 458,06 bodů Wilkse.

Soutěž probíhala v příjemné atmosféře, svižně a bez zbytečných prostojů. Zásluhu na tom mají nakladači, rozhodčí, tým pořadatelů, delegát Ivan Karpíšek a Peter Janák, zajišťující technický servis. Všem patří velký dík. Poděkování si zaslouží také sponzoři, kterými ve Zbýšově byli město Zbýšov a ČSST.

Jako tradičně jsem požádala nejúspěšnějšího závodníka, kterým se tentokrát stal Milan Selinger, o rozhovor.


Milan Selinger

Jak se ti závodilo?

Závodilo se mi dobře, i když jsem byl ve skupině, kde nás bylo šest, tak i přes kratší časy na odpočinek mezi pokusy si myslím, že se to dalo zvládnout. Bylo to poprvé, co jsem závodil v tak početně malé skupině. I přes jarní problémy s dýcháním jsem to nakonec zvládl.

Jak hodnotíš svůj výkon?

Můj výkon byl 10 kg pod maximem, které jsem předvedl na republice družstev. Silově mi více jde bench-press, a tak je povětšinu mou dominantní disciplínou. Ve dřepu pro špatnou techniku nedosahuji takových výkonů jako při bench-pressu. Mrtvý tah se mi na tomto závodě povedl. Z něj mám radost, malé osobní zlepšení potěšilo.

Jak probíhala tvá příprava?

V říjnu jsem byl závodit na MČR družstev, na které jsem trénoval 12 týdnů. Následující zhruba čtyři týdny jsem se snažil udržet formu, abych i ve Zbýšově předvedl uspokojivý výkon.

Která disciplína silového trojboje je tvojí nejoblíbenější?

Nejoblíbenější disciplína bývá ta nejméně náročná. Pro mě je to bench-press, kterému se oproti silovému trojboji věnuji déle.

Jak ses dostal k silovému trojboji?

Kamarád mě poprosil, ať mu dělám sparinga při tréninku, že nemá s kým cvičit. Já jsem v té době také cvičil sám, a tak jsem souhlasil. V posilovně, kam mě přivedl, cvičili mimo jiné i trojbojaři. Za začátku mě to nějak nezajímalo, ale po nějaké době mi bylo řečeno, že mám celkem silný bench-press, jestli bych o tom nepřemýšlel a nechtěl si to zkusit. Samozřejmě jsem s nadšením přikývl. Vstoupil jsem do tamního oddílu, nyní s názvem Powerlifting Jihlava, pod vedením Tomáše Šárika, a tak jsem od roku 2009 začal závodit v disciplíně bench-press. O čtyři roky později už jsem byl na své první soutěži také v silovém trojboji.

Jaké máš další plány?

Jelikož se specializuji na bench-press a účastním se i mezinárodních závodů v kategorii do 105 kg mužů, rád bych se přiblížil jejich výkonům, abych jim mohl více konkurovat. Zatím se mi v samostatném bench-pressu podařilo pokořit váhu 272,5 kg v kategorii do 105 kg. V silovém trojboji bych se rád posunul v celkovém součtu nazvedaných kilogramů nad 800 kg.

Chceš touto cestou někomu poděkovat?

Ano, rád bych poděkoval především Tomáši Šárikovi a Rostislavu Cejnkovi, kteří mi pomáhají při samotném tréninku v posilovně a snáší mé nálady. Davidu Lupačovi patří mé díky za ochotu při plánování tréninku a konzultaci o problémech s technikou disciplín silového trojboje. Mé poděkování patří i Patriku Přibylovi, který mě do Zbýšova přivezl a celé závody se o mě staral.

Děkuji za rozhovor a přeji ti hodně osobních i sportovních úspěchů!


Mistrovství jižní Moravy v silovém trojboji mužů a žen 2016 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

05.12.17:19venca216 - Sokol Rosice asi slušnej oddíl!!!! A mají dost dobrý miky..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra