Reklama:

Mistrovství východních Čech v silovém trojboji 2016 - reportáž a rozhovory

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Jak jsme Vás již informovali v pozvánce a ve výsledcích, v sobotu 26. listopadu se uskutečnilo 25. Mistrovství východních Čech v silovém trojboji mužů a žen. Na soutěž se přijelo předvést pětačtyřicet závodníků, kteří zde předvedli velmi solidní výkony. Uspořádání soutěže bylo tentokrát přiděleno pražskému oddílu Sporting Apis Praha, který zvládl organizaci na jedničku.

V absolutním pořadí juniorek se na druhém místě s totalem 347,5 kg a 290,10 body umístila Iveta Motlová z TJ Spartak Chodov, na prvním místě Michaela Radová, taktéž z TJ Spartak Chodov, která nazvedala rovných 300 kg a 338,85 bodů.

V dorostencích třetí místo obsadil Pavel Kulka z TJ Kralupy, který zapsal 477,5 kg a 324,70 bodů, druhé místo pak Josef Sahula, závodící za TJ Sokol Nymburk, který nazvedal 580 kg a 370,27 bodů, a na prvním místě se umístil Martin Prokop z Powerlifting TJJM Chodov. Martin vyhrál s 630 kg a 384,67 body.

Absolutka juniorů byla nejúspěšnější pro oddíl Sporting Apis Praha. Zde se na prvních dvou místech umístili domácí závodníci Milan Štěpánik se 737,5 kg totalem a 494,05 body a za ním Vít Okrouhlý s 675 kg a 416,41 body. Na třetím místě pak Petr Klich z TJ Kralupy s 662,5 kg a 387,75 body. Nutno podotknout, že Petr závodil RAW.

Na třetím místě v absolutním pořadí žen se umístila závodnice Petra Pokorná z Fitness Jiskra Bílina s totalem 392,5 kg a 320,48 body, na druhém již zmiňovaná Michaela Radová z TJ Spartak Chodov s 300 kg a 338,85 body. První místo vybojovala Alena Krčmářová z TJ Sokol Nymburk, ta nazvedala 380 kg a 350,93 bodů.

Milan Daňo závodící za Powerlifting TJJM Chodov se v absolutce mužů umístil na třetím místě s totalem 600 kg a 471,12 body, druhé místo obsadil Milan Štěpáník se 737,5 kg a 494,05 body. První místo právem náleželo Jakubovi Sedláčkovi z TJ Autobrzdy Jablonec nad Nisou s rovnými 800 kg a 506,80 body. Jakub dřepnul 300 kilogramů bez podpůrného vybavení.

Níže jsme pro Vás připravili rozhovory s Milanem Štěpáníkem, Martinem Kozákem a Vítem Okrouhlým.


Milan Štěpáník

Jak se ti závodilo v Praze? Jsi spokojený se svým výkonem?

V Praze se závodilo velmi dobře. Jako každý rok bylo všechno velmi dobře zorganizované a připravené. I přes lehčí zranění zad při rozcvičovacích sériích na dřepy jsem s výkonem celkem spokojený. Bohužel kvůli bolesti nešlo dosáhnout takových výkonů, jaké bych si představoval, ale závody jsem dokončil, takže jsem spokojený.

Jakou metodiku jsi využil v přípravě? Pomáhal ti někdo sestavit tréninky?

Moje příprava trvá celý rok. Všechny tréninkové plány si dělám sám a cvičím velmi intuitivně. Tréninky začínám s těžkými váhami, pak většinou používám nějaké doplňkové cviky na dynamiku apod. Všechny cviky střídám a žádný trénink není stejný jako ten předchozí.

Jaké další závody plánuješ v nejbližší době?

Na začátku roku plánuji odzávodit mistrovství ČR můžu RAW a EQ. Také mám v plánu odzávodit zbytek národních závodů, které se budou u nás pořádat.

Jaká je tvá nejoblíbenější disciplína?

Nejoblíbenější disciplínu nemám. Snažím se soustředit na všechny stejně a všem věnuji maximální pozornost.

Děláš i nějaký jiný sport?

Jiné sporty nedělám.

Chceš na závěr někomu poděkovat?

Chtěl bych poděkovat celému klubu Apis Praha za podporu při závodech a všem lidem, kteří mi pomáhají. Také svému kolegovi Vítu Okrouhlému, který mi pomáhá při tréninku a při závodech.


Martin Kozák

Jsi spokojený se svým výkonem a průběhem celého závodu?

Můj výkon hodnotím celkem kladně. Vzhledem k mé aktuální váze 110 kg považuji 780 kg za slušný total. Jediné, co nedopadlo dle mého plánu, byl mrtvý tah, kde se mi nepodařilo dotáhnout 302,5 kg. Samotnému závodu asi není co vytknout, pořadatelsky velmi dobře zvládnuté!

Jak probíhala tvá příprava, máš nějakého trenéra?

Má příprava nebyla nijak speciální, trénink třikrát až čtyřikrát týdně. Vzhledem k tomu, že to byla pouze nominace na případné MČR, nebyl důvod to hrotit, přesto se mi to podařilo vyhrát! U nás v TJ Sokol Nymburk je hlavním trenérem Petr Slanička, se kterým občas konzultuji, jaké váhy v tréninku chodit a kam případný total směrovat. Jinak se trénuji sám asi 5 let.

Kdy jsi začal cvičit a co tě k tomu přivedlo?

Mé úplně první kroky vedly do miniposilovny úřadu práce okolo 14 let. (úsměv) Dodnes tam rekreačně cvičí můj táta Miloš Kozák, ten mě k tomuto sportu přivedl. Skrze Aleše Peška mi domluvil úplně první trénink v TJ Sokol Nymburk, kde už působím od roku 2006.

Užíváš nějaké výživové suplementy?

Tak asi jako každý hlavně steroidy. (smích) Neee, to byl vtip... (smích) Co se týká suplementace, standardně zařazuji do své přípravy glutamin, BCAA, 80% protein a předtréninkovou NO pumpu. To je asi vše!

Díky za rozhovor. Chceš někomu na závěr poděkovat?

Těch lidí je spousta, ale koho chci zmínit, tak kluky z posilovny TJ Sokol Nymburk, mého tátu. Komu hlavně patří velký dík, je Jaromír Sršeň, ten se po celou dobu závodu o mě staral a podporoval mě, hnal mě za tím co možná nejlepším výkonem mé aktuální "formy"! Díky, Jardo!


Vít Okrouhlý

Jsi spokojený se svým předvedeným výkonem?

S výkonem jsem spokojený. Můj cíl byl pouze se kvalifikovat na MČR v equipu juniorů, což jsem splnil ještě s rezervou. Před soutěží jsem ani nezařazoval žádný deload a ještě ve čtvrtek jsem měl těžký trénink. Na závodech jsem tedy chtěl dát total pouze 660 kg, nakonec jsem se ale rozhodl, že trochu prověřím sílu u mrtvého tahu, na kterém jsem zapsal 285 kg. 302,5kg jsem bohužel jen o kousek nedotáhl. Můj výsledný total tedy byl 675kg.

Jaké tréninkové metody jsi v přípravě využil?

Poslední měsíc trénuji pod vedením Radomila Vašíka, který mi píše tréninkové plány a pomáhá mi s přípravou na MČR juniorů RAW, kde bych chtěl podat co nejlepší výkon.

Jaké jsou tvé plány do budoucna?

Určitě budu dál tvrdě trénovat a snažit se posouvat své výkony co nejvýše. Největší ambice mám především v RAW silovém trojboji, na který se zaměřuji. V budoucnu se ale určitě nebudu vyhýbat ani soutěžím v dresu, které momentálně beru spíše jako zpestření.

Dle čeho máš sestavený jídelníček?

Jídelníček většinou nemám nějak striktní, akorát před závody, když shazuji nějaká kila do váhové kategorie, tak trochu přitvrdím. Jinak se snažím jíst tak, abych co nejlépe regeneroval, byl zdravý a cítil se zkrátka dobře. S tím mi velmi pomáhají doplňky stravy od značek Prom-IN a Reflex Nutrition, které mě podporují v rámci projektu #supertrenerczteam, v jehož rámci dále dostávám skvělá oříšková másla od firmy Lifelikefit a výborné koření od značky FitKoření.

Díky za rozhovor, chtěl bys na závěr někomu poděkovat?

Určitě bych chtěl poděkovat webům Kulturistika a Supertrener za to, že mohu být součástí #supertrenerczteam. Díky tomu mám mnohem lepší podmínky, mohu se lépe připravovat na závody a plnit si své sny. Dále bych chtěl poděkovat mému oddílu Sporting Apis Praha, koučovi Radomilu Vašíkovi, sparingům Milanu Štěpáníkovi a Lukášovi Kobrlemu, samozřejmě rodině, přátelům a všem, kteří mě podporují v tom, co dělám. Děkuji za rozhovor, a pokud by Vás cokoliv zajímalo, obraťte se na mě na mém Facebooku Víťa Okrouhlý nebo Instagramu vita_okrouhly_powerlifter.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvky







Jméno: pamatovat
Heslo:



Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra