Reklama:
Zbývá už jen 73 ks kusů!
100 % Whey Protein + 500 g zdarma, vyberte si z 11 příchutí dříve, než dojdou zásoby! Více zde.

Jiří Tkadlčík před Asia Pacific Strongman Championships 2016

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Brutální výkon Jiřího Tkadlčíka - 380 kg deadlift!
World's Strongest Man 2016 do 105 kg
- reportáž a video
Arnold Strongman Classic Africa 2016
- reportáž a video
Arnold Amateur Strongman Cup Australia 2016
- reportáž a videozáznam

Konec roku se nám pomalu blíží a s ním končí i sportovní sezóny českých závodníků. Až na jednoho. Na začátku listopadu jsme psali o poslední soutěži v Opavě a také o posledním kole Champions League v Dubaji. Poslední letošní závod čeká i na Jiřího Tkadlčíka v poměrně exotické destinaci na Filipínách, kde se 11. prosince koná Asia Pacific Strongman Championships 2016.

Jirka tam spojí příjemné s užitečným, neboť si v hlavním městě Manile po soutěži dopřeje několik dní odpočinku a klidu. Změnil se tak kompletně jeho původní plán závodit na mistrovství Evropy do 105 kg, které bylo celkem nepříjemným způsobem zrušeno na poslední chvíli. Co přesně tomu předcházelo a jak se našel náhradní závod, se dozvíte v následujícím rozhovoru pořízeném v krásné italské restauraci Sapori na pražských Vinohradech, která patří mezi Jirkovy sponzory.

Začneme zlehka. Jak se máš?

Mám se skvěle. Trochu unaveně, ale skvěle.

Má na té únavě podíl to, kolik jsi letos odjel seminářů a závodů?

Spíš asi teď pociťuji ty semináře. Už jsem na nějakém čísle dvacet sedm nebo osm, ještě mě jich do konce roku čeká asi pět. Minulý rok jich bylo deset. Závodů mám za sebou letos asi čtrnáct, těch bylo naopak v loňském roce přes dvacet. Do toho jsem pořádal otevřené tréninky pro lidi, co si chtěli vyzkoušet strongmany, pak spoustu mých normálních tréninků klientů. Závodění bylo letos náročnější na čas a finance, protože jsme byli v Africe, Austrálii, taky v Rakousku nebo v Polsku. Bylo toho dost.

Kolik teď vážíš? Je to nejvíc, co jsi kdy měl?

Teď mám kolem 110 kg. Záleží na tom, jak dobře se najím. Nejvíc jsem měl 112 kg. Je to teď zavodněné a mám spíš maximální sílu, nejsem vyběhaný jako v létě. Skoro každý trénink překonávám osobáky, tak je to super.

Ty maximálky letos padaly…

Zatím se mi letos podařilo zatáhnout 380 kg.

Zatím?

Myslím, že se to ještě posune. Zkoušel jsem minulý týden 390 kg, ale to jsem nebyl ve své kůži, nešlo to. Věřím, že letos těch 390 ještě bude reálných.

Jak hodnotíš letošní sezónu?

Dobře, něco se podělalo, něco se vydařilo, ale spíš se věci dařily. Absolutním cílem je samozřejmě pořád World's Strongest Man, kde jsem byl letos čtvrtý, oproti minulému roku jsem se posunul o pět příček. Tam mě přece vysekal, znemožnil, úplně skoro znásilnil Marcin Sendwicki. (smích) Já jsem mu to chtěl vrátit na mistrovství Evropy, ale to je zatím ve hvězdách, jestli se bude konat, protože pořadatelé měli vážné problémy s organizací. Měl jsem na to formu a disciplíny mi hodně seděly. Ne jako na tom světě, kde mě Sendwicki tak brutálně znemožnil. (smích) Samozřejmě měl výbornou formu, ten den jsem na něj neměl. Na Evropu jsem měl rozjetou přípravu, ale 14 dní před mistrovstvím mi oznámili, že to nebude. Samozřejmě v tom zahučely peníze za letenky a hotel. I já, pozitivně smýšlející člověk, jsem se ten den sekl, čuměl doma do zdi a přemýšlel, co s tím. Tak jsme si tam místo toho naházeli další semináře.

Ty jsi měl v plánu pauzu, ale pak ses porozhlédl po závodech a něco sis našel. Co jsi měl za možnosti?

První možností bylo Sheru Classic v Indii, to je kapitola sama pro sebe. Indický konzulát je vážně něco kouzelného. O té soutěži jsme se od tebe dozvěděli nějakých 14 dní před startem. 10 dní před začátkem jsme se rozhodli, že tam poletíme. Začali jsme to řešit a zjistili jsme, že do Indie jsou potřeba víza. Jeli jsme na indickou ambasádu a paní nám sdělila, že to půjde, ale pouze když splníme určité podmínky.

Co to bylo za podmínky?

Musíš mít například oficiální pozvání z jejich země, k tomu ještě další papíry. Tak jsme to donesli a ona nám řekla, že je to špatně, že to musí být v jiné formě. (smích) To bylo ve čtvrtek, tak jsme jí řekli, že to doneseme v pátek. Ona, že ať to doneseme v pondělí. Čekali jsme tam skoro čtyři hodiny, ale už bylo všechno v pořádku. Řekla nám, že nás tam teda jako milostivě pustí a že chce 4000 Kč za víza. Celou dobu se ta paní z Indie chovala hrozně povýšeně. Nejdřív řekla 4000 Kč, i když se na internetu psalo, že to má stát 1200 Kč. I přesto jsem jí ty peníze dal. Šli jsme se projít, protože to vystavení víz trvá třeba dvě hodiny. Za půl hodiny mi někdo volal, že to bude stát 8000 Kč, jestli to chceme. Tak jsem řekl, že ať se nezlobí, ale že už jsme pro to udělali dost, tohle navýšení je opravdu o hodně a kašleme na to. Ochota z jejich strany nula. Museli jsme vymyslet náhradní soutěž a při hledání jsme našli závod na Filipínách. Zdály se mi nejlepší a pojmeme to i jako dovolenou. Jedná se o nějaké Asia Pacific Strongman Championships 2016, koná se to v hlavním městě Manile. Myslím si, že je tam hodně co vidět, jsou tam krásné pláže a je tam levně.

Jaké tě čekají disciplíny?

Bude tam 320kg Axle Deadlift, 130kg Log Lift, přitahování 10t kamiónu, Super Yoke s postupně navyšovanou váhou 300, 360 a 420 kg, to všechno na 15 metrů, poslední je 140kg Atlas do metru a půl. Váhy docela dobré, není to nic extra, ale na ten poslední závod to bude dobré.

Co po návratu z Filipín?

Dáme volno, už musíme dát fakt volno. Alespoň dva měsíce chci být v lehčích váhách, zrychlovat to tělo, třeba víc vzpírat. Váha půjde dolů sama pozvolna, ale jak nepojedu tak těžký trénink, tak nebudu tolik jíst. Ale i se 110 kg běhám, jezdím na kole nebo na rotopedu.

Jaké jsou tvé plány na příští rok?

Určitě chci pořád vyhrát World's Strongest Man. Uvidíme, jaké budou disciplíny, třeba se to povede. A teda asi jedna blbá zpráva pro fanoušky. Když to vyhraji, tak končím. Končím s tím, abych do toho šlapal takhle naplno. Samozřejmě budu závodit pořád, často to na seminářích říkám, že bych chtěl závodit třeba do 60 let, ale takhle po Čechách, Slovensku či jinde, jen tak "for fun", nešlapat do toho tolik. Chtěl bych se poté věnovat celkově svému rozvoji, i duševnímu. Cítím, že hodně dávám tělu, ale málo té hlavě. Chci cestovat. Laťka je vysoko, takže bude těžké to překonávat. Hodně mě začaly bavit semináře, baví mě ta interakce lidí, že tam chodí spousta nových, ale i těch starých tváří, které jsou na tom semináři třeba popáté.

Co si mají čtenáři pod tím duševním rozvojem představit?

Chtěl bych se více vzdělávat v psychologii, abych to mohl promítnout do motivace. Věřím, že tělo můžeme expandovat jen do určité míry. Pak ty pracovní i sportovní výkony můžeme rozšiřovat skrz hlavu, ale to skoro nikdo nedělá. Naše tělo je omezené a je potřeba ho rozvinout. Takže tímhle směrem bych se chtěl ubírat. Bavit se tím a třeba si na 2 - 3 roky odpočinout, pak se do toho vrhnout znova, kdo ví.

Letos jsi svůj nový osobní rekord 380 kg v mrtvém tahu věnoval zesnulému Janu Bártlovi. Co vás spojovalo?

Znali jsme se, ten člověk za mě hodně bojoval a dost se mě na Facebooku zastával, protože si mě spousta strongmanů brala do huby za to, jak vypadám, co dělám, jak se propaguji. A on se za mě vždycky postavil. Chtěl jsem mu tím věnováním oplatit, že ve mě měl důvěru. V Liberci mi říkal, že by si ještě rád zazávodil. Chtěli jsme si spolu dát trénink, ale to už jsme nestihli.

Uvidí tě fanoušci příští rok na českých soutěžích?

Určitě jo. Sám chci příští rok zase pořádat závody. Minulý rok jsem byl fakt nas*aný z té situace, co tady byla, že jsem řekl, že tu nebudu závodit. Já bych to poupravil, že budu závodit kdekoliv na světě, i v Česku nebo na Slovensku, ale tam, kde se budu cítit dobře. To si myslím, že je strašně důležité. Je mi jedno, jestli mě tam někdo seřeže, ale když se tam budu cítit dobře, tak klidně budu pátý, poslední nebo i první. Ale máš pravdu, že si to fanoušci zaslouží, aby kvůli mně nemuseli jezdit někam do Zanzibaru. (smích)

Kde teď trénuješ?

Přesunul jsem se do Bitevního pole v pražských Holešovicích, kde máme kompletní vybavení na strongmany uvnitř. Jsou tam Atlasy, Super Yoke, Farmer's Walk, trap bary, axly, log bary, tuny kotoučů a všeho dalšího. Jsem tam strašně spokojený a lidé si určitě můžou přijít zatrénovat.


Bench-press 1x 212 kg a 7x 180 kg

Deadlift RAW 1x 360 kg

Deadlift 6x 300 kg

Kompilace deadliftů přes 300 kg


Foto:
Valerie Miričová


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTipovací soutěž - Japan Pro 2019
LeToucan (12:17) • Ten Igor si teda dává nálož, zvládne vůbec tolik soutěží po sobě? :D
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Majka (11:31) • Píšu e-maily, ale že jste to Vy, můžete rovnou na redakce@ronnie.cz. :) Nezapomeňte tel...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
Zodiak411 (11:05) • S tím gynem je to diskutabilní. Někdy postihují a někdy ne. Ale osobně si myslím, že po...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Zodiak411 (10:32) • Děkuju moc za ceny :) Jsem rád, že mi tip konečně vyšel po dvou letech :) Chtěl bych se...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
xroll (10:17) • A pokud by si nechal gynekomastii odstranit bylo by to ok? Ne každý kdo sype má gynekom...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra