Reklama:

UFC 205:Conor McGregor zničil Eddieho Alvareze a stal se držitelem dvou titulů!

Ronnie.cz > Powerlifting > Bojové sporty

O víkendu se poprvé v historii v newyorské Madison Square Garden odehrál galavečer UFC, tentokrát pod názvem UFC 205. Šlo o dlouho očekávanou událost, startovka byla nabitá elitními zápasníky a hlavním tahákem byl duel McGregor vs. Alvarez. Výsledky na sebe nenechaly čekat - rekord v návštěvnosti v USA (více než 20.000 fanoušků), rekord v příjmu za vstupné (17,7 milionu dolarů), rekord v PPV (pay-per-view). Spokojení museli být i diváci, před limitem skončilo pět utkání. Úroveň zápasů byla ale obecně velmi slušná.


Tyron Woodley
V prvním zápase se utkaly Liz Carmouche (2-3 UFC) a Kate Chookagian (1-0 UFC). Veteránka Carmouche, která se zúčastnila historicky prvního ženského zápasu v UFC a podlehla v něm Rondě Rousey, byla podle sázkových kanceláří mírným outsiderem. Jenže zápas nakonec rozhodla zemařina, ve které je královnou Carmouche. I když úvod probíhal v postoji, Liz si v půlce prvního kola připsala první takedown a soupeřku na zem dostávala prakticky dvě kola. Ve třetím kole schytala kop do hlavy a vypadalo to s ní všelijak, ale zbytek utkání přežila. Na body vyhrála Liz Carmouche.

V catchweight do 162,6 liber se odehrálo utkání mezi Jimem Millerem (16-7 UFC) a Brazilcem Thiagem Alvesem (13-7 UFC). Vážení tentokrát nezvládl Alves, stálo ho to 20 % z platu, ale ani kila navíc jej nespasily. Miller tušil, že největším rizikem budou Alvesovy dělové rány, čemuž přizpůsobil svou strategii. Celá tři kola házel soupeře na zem, a i když Alves dokázal víceméně vždycky vstát a párkrát Millerovi zatopil, bodoví sudí neměli co řešit. Vítězem se stal Jim Miller a je tak rekordmanem UFC v počtu vítězství v lehké váze.

Velkým dramatem taktéž nebyl souboj mezi Vicentem Luquem (3-1 UFC) a Belalem Muhammadem (1-1 UFC). Úspěšnějším střelcem byl téměř domácí Luque z New Jersey. V momentu, kdy se Muhammad chystal ke kopu, jej poslal k zemi strašnou bombou, pak už stačilo jen pár ran, aby rozhodčí McCarthy zápas ukončil. Vítězem se stal Vicente Luque.


Joanna Jędrzejczyk

O moc déle netrval ani duel mezi Timem "Barbarem" Boetschem (10-9 UFC) a Brazilcem Rafaelem Natalem (9-5-1 UFC). Už v prvních momentech trefil Boetsch pořádnou pumelici a Natal měl co dělat, aby situaci odvrátil. Několik dalších pravaček v prvních minutách nakonec poslalo Natala na klec, kde jej "Barbar" agresivním finišem zakončil. TKO vyhrál Tim Boetsch a po zápase prohlásil, že do důchodu se nechystá. Plánuje bojovat a knokautovat soupeře tak dlouho, jak to jen půjde.

V lehké váze se do klece po úvodní rozcvičce s Darrelem Horcherem vrátil Khabib Nurmagomedov (7-0 UFC), který se popasoval s šestkou lehké váhy Michaelem Johnsonem (9-5 UFC). Půlka prvního kola vypadala, že Johnsona čeká další slavné vítězství. V postoji byl lepší a některé rány měly nebezpečné parametry. Jenže pak jej "The Eagle" dostal na zem a bylo po legraci. Ze zápasu se pro Johnsona stal boj o život. Nurmagomedov jej na zemi řezal jako žito a nepustil jej ze své pasti ven. Když Johnson ve třetím kole odklepal kimuru, zápas už mohl být několikrát ukončen. Submission vyhrál Khabib Nurmagomedov a po zápase se vášnivou řečí přihlásil o title shot, ideálně s "kuřátkem" Conorem McGregorem.

Předzápasy zakončoval mač v pérové váze mezi Frankiem Edgarem (14-5-1 UFC) a Jeremym Stephensem (12-11 UFC). Na první pohled šlo o souboj Davida s Goliášem. Stephens proti soupeři vypadal jako obr. Jenže Frankie má co nabídnout i tak. Mnohem techničtější borec kolem Stephense kroužil, zasazoval mu rány a také se mu podařilo několik takedownů. I když jej Stephens v úvodu druhého kola málem vypnul kopem a ve třetím také vytáhl pár dobrých ran, na body suverénně vyhrál Frankie Edgar a opět se posunuje do pozice žhavého kandidáta na titul v pérové váze, který ovšem drží McGregor. Další Frankieho zápas je tak velkým otazníkem.


Yoel "Boží bojovník" Romero
Hlavní část zahájily v bantamové váze jedny z nejzkušenějších bojovnic divize Miesha Tate (5-3 UFC) a Raquel Pennington (5-2 UFC). Miesha Tate ale nenastoupila v dobré pohodě. V postoji proti Pennington, která nedávno vstoupila do registrovaného partnerství s kolegyní z UFC Teciou Torres, evidentně ztrácela. Než dostala zápas na zem, už prohrávala o dvě kola. Raquel Pennington neměla problém utkání dotáhnout do vítězného konce. Po utkání Miesha nahlásila svůj odchod do zápasnického důchodu. Život bojovnice ji už vyčerpával a svůj cíl si splnila, když Holly Holm sebrala titul (který držela sice jen jeden zápas, ale přesto). Když ji Dana White po zápase chtěl poslat do nemocnice, poslala jej do *** s tím, že už není jeho zaměstnancem. Úplně opustit svět boje se ale nechystá, v prosinci ji čeká grapplingové utkání s Jessicou Eye. Pro Pennington jde možná o životní vítězství, které jí může přihrát souboj, nebo alespoň rozstřel o titul.

Poslední netitulový zápas proběhl ve střední váze mezi exšampiónem Chrisem Weidmanem (9-1 UFC) a kubánským zázrakem "Božím bojovníkem" Yoelem Romerem (7-0 UFC). Obrovský svalovec Romero, který už byl v minulosti na štíru s dopingovými pravidly, nezačal právě v rychlém tempu. Schytával od Weidmana kopy, se střídavou úspěšností bránil takedowny, ale sám toho moc nevymyslel. Ve třetím kole mu kouči řekli, že musí ukončit zápas. A Romerovi se to skutečně povedlo - brutálním naskočeným kolenem! Bonus za výkon večera byl okamžitě jeho. Po zápase s velkou úctou vyzval Yoel Romero šampióna Bispinga, který mu odpověděl vzhledem k situaci celkem buranským fakáčem. Romero ale i tak nastavil druhou tvář a ukázal tak sílu svého charakteru. Co si budeme povídat, utkání s Bispingem by si zasloužil. Těžko říct, zda by z toho byl "Hrabě" nadšený, Romero není snadným soustem. Jestli má ale Bisping takový vliv, aby si vybíral zápasy, to se ještě uvidí. Pokud ne, předzápasový trashtalk jistě založí na Romerově dopingové minulosti.


Conor McGregor
V ženské slámové váze se bojovalo o titul mezi dvěma Polkami - šampiónkou Joannou Jędrzejczyk (6-0 UFC) a Karolinou Kowalkiewicz (3-0 UFC). Rychle se ukázalo, že šampiónka nemá pásek za "krásný obličej a velká prsa", jak se vyjádřila v jednom z rozhovorů. Joanna totiž utkání dominovala, ukazovala se jako přesnější, ostřejší, agresivnější a techničtější striker a Karolina prakticky neměla co nabídnout. Ve čtvrtém kole se Kowalkiewicz podařilo trefit dělovku a Joanna měla chvilku co dělat, aby situaci ustála. To byl ale jediný světlý moment Karoliny Kowalkiewicz. Po pěti kolech nářezu na body vyhrála Joanna Jędrzejczyk a připisuje si tak čtvrtou obhajobu v řadě. Více má jen "Mighty Mouse" Johnson. Dokáže tuhle zuřivou válečnici někdo zastavit?

Ve veltru se o pásek utkali šampión Tyron Woodley (6-2 UFC) a Stephen "Wonderboy" Thompson (8-1 UFC). V prvním kole to vypadalo, že se šampión pořádně zapotí. Thompson se prezentoval svým nečitelným pohybem, karate kopy a šikovnými úhyby. Jenže pak vletěl přímo do Woodleyho takedownu a Tyron jej seřezal do krve. V ten moment by Thompsonovi leckdo netipoval ani přežití druhého kola, jenže "Wonderboy" je z tuhého těsta. Nejenže se nenechal dorazit, ale dál hrál svoji hru a dost možná ovládl dvě těsná kola. Ve čtvrtém trefil Woodley další velkou ránu a následně se pokusil otřeseného Thompsona dorazit dvěma submission, ale Thompson neuvěřitelně přežil i toto a kolo sám zakončil v útoku. V posledním dějství se už nic podstatného neodehrálo a na řadu přišli bodoví rozhodčí. Ti nejprve trošku zmateně vyhlásili split-decision pro Woodleyho, aby se pak s pomocí Bruce Buffera opravili na remízu. Pásek tedy dál drží Tyron Woodley. Oba borci si také připsali prémii za výkon večera. Stephen Thompson ale ukázal, že mu chybí závist i zášť. Soupeři pogratuloval a pochvalně se o něm vyjadřoval také po utkání. Prohru dokázal přijmout s neuvěřitelnou grácií a předvedl, jak dobrým člověkem je. A to je snad cennější než výhra titulu.

Vrcholem galavečera byl zápas mezi šampiónem pérové váhy "The Notorious" Conorem McGregorem a šampiónem lehké váhy Eddiem Alvarezem. Objevovaly se názory, zda Eddieho zápasení a grappling přivedou Ira do úzkých, ale první kolo vše rozseklo. Conor McGregor se ukázal jako o ligu lepší striker a jediný důvod, proč zápas neskončil v prvním kole, byla tvrdost Eddieho Alvareze, který přestál tři knockdowny. Na ten čtvrtý ve druhém kole už byl ale krátký a Conor McGregor se tak stal prvním šampiónem dvou váhových kategorií naráz! Bonus za výkon večera je už v podstatě detailem. Po zápase předvedl "show" v podobě shánění druhého pásku: "Kde je k***a můj druhý pásek? Běžte do zákulisí a někdo mi ho k čertu přineste!" Zatímco si na situaci nepřipravený Dana White půjčoval pásek od Woodleyho (takže Ir nakonec slavil s páskem veltrové váhy), Conor pokračoval v peprném projevu a vyhlásil také záměr získat podíl v UFC. Je tedy těžko říct, jaké utkání se pro něj chystá v budoucnu. V úvahu by připadal zejména Nurmagomedov, který by pro něj byl ale velmi nepříjemným soupeřem, či obhajoba titulu v pérové váze, o čemž zase pochybuje Joe Rogan. McGregor by podle něj měl už obrovské problémy zhubnout. Budoucnost je tedy zatím mlhavá, jedno je ale jisté - o Conorovi McGregorovi ještě jistě uslyšíme.

Frankie Edgar vs. Jeremy Stephens


Conor McGregor Highlights


Foto:
www.mmajunkie.com
www.telegraph.co.uk
www.foxsports.tv
www.bleachreport.com
www.awakeningfighters.com
www.mmafighting.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 99 sekundami?
NOVÉ INZERÁTYpráce recepční(obsluha)do fitness-brig...
Olympia Fitness Praha(Opatov,Hostivař) hledá brigádníky do svého týmu - STUDENTKU/STUDENTA na poz...
bazar Sběratel koupí větší sbírku pošt...
Vášnivý sběratel koupí větší sbírku poštovních známek. Solidní jednání a okamžitá platba. 777097...
práce Hledáme instruktory/ky
Nový prémiový fitness klub v nově vznikající čtvrti DOCk na Palmovce hledá spolehlivé instruktory...
seznamka Asiat hledá svalovce na společné posi...
Štíhlý asiat, nepříliš zkušený v posilování, hledá svalovce na společné posilování, který by mi p...
bazar Chodící pás - Walking program
Prodám 11 kusů chodících / běžeckých pásů s 0,5 kg činkami pro Walking program. Vhodné jak pro tr...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra