Reklama:

GP PEPA Opava v mas-wrestlingu 2016 - reportáž a výsledky

Ronnie.cz > Powerlifting > Ostatní sporty

[Text: Kamil Szwarc]
Mas-wrestling - představení a základní informace
Je za námi 2. ročník Grand Prix PEPA Opava v silovém přetahování. Jeden z nejprestižnějších domácích závodů se odehrál 29. října v Opavě, když byl díky Stanislavu Pešátovi opět součástí jeho již 38. kulturistických závodů. Jsme vděční jak za závod, tak hlavně za finálové boje na pódiu Slezského divadla a hodnotné ceny. Ve druhém ročníku jsme přidali kategorii žen, a to bez rozdílu vah. Bez rozdílu vah závodili také muži.

Dorazilo šest mužů a dvě ženy, což nenaplnilo naše očekávání. Jelikož ale sami nemáme v oblibě zahraniční závody, kde občas kategorii bez rozdílu vah mají, tak se nedivíme závodníkům lehčích vah, že nedorazili. Závody každopádně nebyly nezajímavé, a to i díky kvalitním závodníkům a systému zápasů, kdy se potahal každý s každým. Boj o vítězství se odehrál mezi čtyřmi závodníky, kteří mají za sebou zkušenosti ze světových šampionátů, kde dva z nich získali i medaile.

Kvalifikaci vyhrál vítěz prvního ročníku Mikhailo Krasilynets, který zvítězil ve všech zápasech. I přes zaváhání a ztrátu bodu s druhým Szymonem Niemiecem vyhrál s náskokem tří bodů. Druhý se umístil zmíněný pouze 99 kg vážící Szymon Niemiec, který si neporadil jen s Mikhailem. Po bodu ztratil v zápase s Rostislavem Bekem a se svým reprezentačním kolegou Robertem Krzyzanowskim. Třetí místo získal silově disponovaný závodník ze Staňkova Rostislav Bek. Nescházelo moc a mohl být ve finále. Zápasy, které prohrál, byly vyrovnané až do konce. Konkrétně potřebuje zapracovat na technice, což se týká i čtvrtého v kvalifikaci Roberta Krzyzanowského, který měl nejpůsobivější postavu, takže se lidem neznalým silového přetahovani jistě jevil dopředu jako vítěz. Na dalších místech se umístili nováčkové Jan Rojík a Petr Fiala, kteří svedli souboje v rámci svých možností. Bojovnost jim nescházela, ale měli to zkrátka proti zkušenějším soupeřům těžké. Pokud jim ale nadšení a chuť trénovat vydrží, tak se určitě prosadí.

Do Slezského divadla se na finálový souboj mužů přesunuli stejně jako minulý rok Mikhailo Krasilynets a Szymon Niemiec. Ženy byly jen dvě, takže měly automaticky finále jisté. První nastoupily ženy, obě to byly závodnice z Polska, které jsou svěřenkyněmi Szymona Niemiece. I přes váhový rozdíl, který byl ve prospěch Natalie Cieślar, Paulina Drobek zabojovala. Zápas se divákům libil a snad zlákal i nějaké ženy, aby si silové přetahování vyzkoušely. Vítězkou se nakonec stala po vítězství 2:1 Natalia Cieślar.

Pak konečně nastoupili k finále muži - Mikhailo Krasilynets a Szymon Niemiec. I když jsme čekali, že polský reprezentant zabojuje a bude chtít vrátit Mikhailovi prohru z minulého ročníku i z předcházející kvalifikace, tak jsme nakonec viděli jednoznačné a rychlé vítězství Mikhaila 2:0. Vítězem se tak mezi muži stal zaslouženě již podruhé letošní bronzový medailista z ME Mikhailo Krasilynets.

Do konce roku nás teď čeká ještě jeden domácí závod, a to první mistrovství republiky, které se uskuteční 18. prosince. Jeho součástí bude i finálové kolo Pražského poháru. Zveme všechny na zajímavé zápasy a na možnost potahat se s kamarády na mas-wrestlingové lavici, která bude pro Vás k dispozici po celou dobu trvání mistrovství vedle závodní plochy.

Bližší informace o našem fungování a nadcházejicích akcích získáte na mas-wrestling.cz.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvky







Jméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 6 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZemřela několikanásobná účastnice Ms....
Zodiak411 (12:26) • Se mi líbí ten tvůj alibismus a neochota pochopit, proč jsi tu blokován. Blokován jsi t...
magazínZemřela několikanásobná účastnice Ms....
Jogtness (09:16) • Mna zas udivuje ze si nepochopil jednu prostu vec... Dovod mojich XY nickov je ten, ze...
magazínZemřela několikanásobná účastnice Ms....
Zodiak411 (22:27) • Udivuje mne, že má furt potřebu se to objevovat pod různými jmény. Asi je velmi frustro...
magazínNeskutečná Natalia Kuznetsova - jak v...
peto123 (22:10) • Kde urobili soudrozi chemici v Rusku chybu...? *37* ...neako sa im to vymklo z ruk....č...
magazínZemřela několikanásobná účastnice Ms....
Ronnie (21:54) • Ano, je. *1*



Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra