Reklama:

Mistrovství jižní Moravy v klasickém (RAW) silovém trojboji 2016 - reportáž, rozhovor a fotogalerie

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

V sobotu se konalo v jihomoravských Vranovicích Mistrovství jižní Moravy v silovém trojboji (RAW) pro rok 2016. Klání se zúčastnilo 58 soutěžících nejen z jihu Moravy, ale například i z Nymburku a Prahy. Například z Powerliftingu TJJM Praha Chodov se zde představilo dvanáct soutěžících v čele s Milanem Špinglem.

Hlavním rozhodčím na této soutěži byl jmenován Tomáš Šárik, na pozicích postranních usedli Michal Sícha a Petr Lahoda. Funkci delegáta zde zastával Ivan Karpíšek, který je zároveň dobrou duší vranovického trojboje a hlavním organizátorem zdejších soutěží. Mikrofonu jsem se ujala já, Irena Pokorná. Výsledkový servis zajistil Petr Nepomucký.

Sedm žen a jednapadesát mužů se utkalo v jedenácti váhových kategoriích. Výsledky, z nichž jste se dozvěděli jména medailistů, byly zveřejněny v uplynulých dnech. Nyní se tedy budu věnovat výsledkům jednotlivců podle Wilkse.

Dorostenky se zde představily dvě. Tou lepší se stala Kristýna Obršlíková z Rosic s 320,69 body. Jak se již stalo tradicí, i zde Kristýna vytvořila několik nových národních rekordů. Stříbrná dorostenka Aneta Střísková, pro kterou byla sobotní soutěž premiérou, doputovala z Nymburku. Získala 210,78 bodů. Juniorka se mistrovství zúčastnila pouze jedna. Byla jí Štěpánka Židová z Powerliftingu TJJM Chodov s 342,58 body.

Mezi čtyřmi ženami přijely ty nejlepší tři také z TJJM Praha Chodov. Tou nejúspěšnější se stala Barbora Bobálová s 384,54 body. Podařilo se jí vytvořit tři nové národní rekordy. Na stříbrné příčce stanula Tereza Korecká s 369,09 body. Bronz získala za 300,92 bodů jejich oddílová kolegyně Lucie Gráfová.

Oproti ženským kategoriím byly ty mužské hojně obsazené. Důkazem toho je i účast třinácti dorostenců. Zlato opět putovalo do TJJM Chodov zásluhou Davida Kovandy, který za nazvedané kilogramy získal 377,12 bodů. Stříbrným dorostencem se zde stal člen týmu Powerlifting Brno Dominik Horváth, který získal 362,09 bodů. S 338,31 body se na bronzové příčce usadil Ladislav Babuněk.

Mezi devíti juniory kraloval Milan Štěpaník ze Sportingu Apis Praha. Milanovi se ve Vranovicích podařil husarský kousek. V kategorii do 83 kg vytvořil nové národní rekordy v tlaku (155 kg) a pozvedu (275,5 kg), nazvedal 670,5 kg a vybojoval 452,18 bodů, což bylo na tomto mistrovství maximum. Tento mladý a talentovaný závodník se stal absolutním vítězem. Druhým mezi juniory se stal jeho oddílový kolega Vít Okrouhlý, také dvojnásobný rekordman, s 397,40 body Wilkse. Bronzovou příčku tentokrát těsně s 395,37 body obsadil a nový rekord vytvořil Hynek Fránek z KST Kuřim.

Jako tradičně se nejobsazenější skupinou stala kategorie mužů. Těch se zde představilo devětadvacet. Rekord a prvenství putovalo do SK Ter Praha zásluhou Martina Šafáře, který za své výkony nasbíral 432,71 bodů. Stříbrná pozice za 424,46 bodů patřila Milanu Špinglovi z již zmiňovaného TJJM Chodov. Bronzovým mužem se stal zástupce Powerliftingu Jihlava Miroslav Brabenec, který ve Vranovicích vybojoval 412,00 bodů.

Soutěž probíhala bez zbytečných prostojů, za což patří dík Petru Nepomuckému, nakladačům i celému organizačnímu týmu. Kromě nich si zaslouží poděkování i sponzoři, kteří se podíleli na úspěšnosti mistrovství. Těmi ve Vranovicích byli: Sokol Vranovice, ČSST, Pneuservis Bartoš a Richter Company s.r.o., speciální nákladní doprava a zasilatelství.

Jako tradičně jsem požádala o rozhovor toho nejúspěšnějšího závodníka mistrovství, letos Milana Štěpaníka.

Jak se Ti ve Vranovicích závodilo?

Závody byly super, ze začátku bylo v hale trochu chladno, tak trvalo, než jsem se zahřál, ale jinak byly na jedničku připravené a zorganizované. Také jsem rád viděl, jak velká byla účast. Tento sport se stává čím dál tím víc populární a to je jen dobře.

Jak jsi spokojený se svým výkonem?

S výkonem jsem spokojený. Dokončil jsem závody na svém osobním maximu, i když při tréninku byly váhy ještě o trochu větší. Ale je jasné, že při tréninku je jednodušší se dostat na maximum u jedné disciplíny oproti všem třem na závodech.

Jak probíhala tvá příprava?

Příprava probíhala velmi chaoticky. Minulý týden jsem se ještě zúčastnil závodu v Lukově v EQ, a tak čas na regeneraci a vyzkoušení posledních základů nebyl žádný. Poslední dva měsíce jsem zkoušel základy a pokusy jak RAW, tak EQ. Všechny základy, které jsem si nastavil, byly tak trochu risk.

Která disciplína je pro tebe nejoblíbenější?

Nejoblíbenější disciplínu silového trojboje nemám. Snažím se pracovat na všech stejně, aby jedna nevyčnívala nad druhou.

Kde nejčastěji trénuješ?

Nejdřív jsem začal cvičit na internátu v Pardubicích, asi na začátku 3. ročníku. Samozřejmě jsme se všichni předháněli, kdo zvedne víc na bench. (úsměv) K mé smůle jsem byl téměř nejslabší, začínal jsem cvičit s nějakými 30 - 40 kg. Tehdy bylo mým snem zvednout alespoň jednou 100 kg. Později jsem potkal u nás v Pelhřimově Petra Lhotského, který mě odkázal na Tomáše Nováka, který momentálně spolu se mnou závodí za Apis Praha. Ukázal mi, co a jak, a zasvětil mě do tohoto sportu.

Jaké máš další sportovní plány?

Momentálně mám cíl zúčastnit se všech závodů u nás jak RAW, tak EQ.

Chceš touto cestou někomu poděkovat?

Chtěl bych poděkovat celému týmu Apis, který mě podporuje a pomáhá mi s přípravou, a také vrchnímu trenérovi panu Primusovi za skvělou pomoc při závodech a tréninku.

Děkuji za rozhovor, přeji hodně dalších sportovních výsledků.


Mistrovství jižní Moravy v klasickém (RAW) silovém trojboji 2016 - fotogalerie


Foto:
Václav Patočka, Irena Pokorná


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

06.11.20:02velflino - Ani jedna fotka z benche???
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údaje
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra