Reklama:
Spalovač tuků Thermogel v akci 1+1 ZDARMA
Oblíbený silný spalovač tuků nyní v akční nabídce! Více zde.

Mistrovství severní Moravy v klasickém (RAW) silovém trojboji 2016 - reportáž, rozhovory a fotogalerie

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Ohledně této proběhlé soutěže jsme Vás již informovali v pozvánce a následně jste si také mohli prohlédnout výsledky. Mistrovství severní Moravy v klasickém (RAW) silovém trojboji se tentokrát konalo v Bohumíně a organizaci dostal na starost oddíl TJ Viktoria Bohumín. Závody rychle odsýpaly a vše proběhlo v pořádku, což nám potvrdili i někteří závodníci. Na klání přišlo mezi sebou poměřit své síly 39 soutěžících a bylo možné spatřit úctyhodné výkony.

V kategorii dorostenek se v absolutním pořadí na třetím místě umístila Klára Hýblová z PWL Vision Nutrition s totalem 165 kg a 177,37 body, na druhém místě Michaela Filová z PWL Vision Nutrition s výkonem 185 kg a 223,48 body, první místo vybojovala Lucie Daňková z TJ Olympia Zlín, která zapsala 217,5 kg a 248,60 bodů.

V juniorkách skončila na třetím místě Sára Halasová z Colbert club SSK Vítkovice s 215 kg a 282,06 body, druhé místo náleželo Elišce Petříčkové z TJ Viktorie Bohumín s výkonem 230 kg a 285,09 body a na prvním místě se umístila Klára Zmeškalová, která s vítězným totalem 270 kg nasbírala 298,03 bodů.

Arnošt Vogel si 410kg součtem a 281,14 body zajistil třetí místo v dorostencích, nad ním se na druhém místě umístil Richard Adámek s 530 kg a 336,66 body (s Richardem si níže můžete přečíst rozhovor) a na prvním místě pak Pavel Hroš s 507,5 kg a 344,14 body.

V kategorii juniorů to bylo velmi těsné. Na třetím místě skončil Martin Kavka z TJ Viktorie Bohumín s totalem 407,5 kg a 343,69 body, druhé místo obsadil Martin Matis, také z TJ Viktorie Bohumín, který zapsal 435 kg a 343,69 bodů. Ondřej Bartizal z PWL Vision Nutrition vybojoval první místo s 562,5 kg a 346,45 body.

V absolutce žen se umístila na třetím místě Klára Zmeškalová s 270 kg a 298,03 body, na druhém pak Monika Vindišová s totalem rovných 300 kg a 322,47 body a první místo získala Helena Nucová s výkonem 318 kg a 341,62 bodů. Dosáhla dokonce elitní výkonnostní třídy. I s Helenou jsme pro Vás níže připravili rozhovor.

Kategorie mužů byla velmi zajímavá, závodník Rémy Krayzel dokáže stále i v kategorii masters 3 porážet své o dost mladší soupeře. I tentokrát nasadil několik nových národních rekordů. Rémy obsadil třetí místo s výkonem 567,5 kg a 379,54 body, druhé místo vybojoval místní Lukáš Strouhal se slušnými 660 kg a 381,54 body. Marcel Rösler, který závodí prvním rokem v masters 1, si totalem 537,5 kg a 387,53 body zajistil solidní první místo.

Níže jsme pro Vás připravili rozhovory s Richardem Adámkem a Helenou Nucovou.


Richard Adámek

Jak se ti závodilo v Bohumíně? Jsi spokojený se svým výkonem?

V Bohumíně se chlapům z Viktorky podařilo vytvořit příjemné a domácí prostředí na závody. Jako rozcvičovnu použili posilovnu, kde normálně cvičí, což nabídlo mnoho místa a os k použití. Byl jsem rád, protože mnohdy je na oblastních závodech rozcvičovna nepříliš prostorná. Se svým výkonem jsem relativně spokojený, protože se mi podařilo ve všech disciplínách pokořit svůj soutěžní osobák. Na třetím pokuse v mrtvém tahu jsem se pokusil zvednout 222,5kg, což by mě dostalo na první místo mezi dorostenci, ale nepovedlo se. Následně jsem zjistil, že kdybych dal jen o 2,5kg více, než byl můj druhý pokus (210 kg na druhý pokus), umístil bych se třetí v open kategorii do 93 kg. Tak jako tak jsem si ze závodů odnesl ocenění za druhé místo v dorostech a dobrou náladu!

Jaké tréninkové metody jsi v přípravě využil?

Už potřetí jsem na doporučení svého trenéra použil tréninkové schéma Ivanov a potřetí mě opět nezklamalo. V přípravě na závody mi nejvíce ze všeho vyhovuje cvičit těžké série s dvojkami a trojkami. A to přesně Ivanov je.

Jaké jsou tvé plány do budoucna?

Jelikož toto byla moje poslední soutěž v dorostencích a příští rok jsem junior, jsem téměř rozhodnutý si teď asi rok odpočinout a zaměřit se na budování svalové hmoty. Možná se po roce vrátím na závody v kategorii do 105 kg, protože chci využít snadného progresu, který můj věk zatím ještě nabízí.

Podle čeho máš sestavený jídelníček?

Můj jídelníček není nijak sestavený, spíše se držím jednoduchých pravidel. Snažím se konzumovat větší množství bílkovin, ale zase to nepřeháním. Dbám na zdravé množství tuků a cukrů, ale faktem je, že třeba se zeleninou trochu ujíždím (nula za den). Nejsem moc velký zastánce suplementů, takže si vystačím s multivitamíny a vitamínem D3.

Díky za rozhovor, chtěl bys na závěr někomu poděkovat?

Také děkuji! Chtěl bych poděkovat mému trenérovi Ondřeji Kučerovi, pod kterým trénuji už skoro rok. Jako jeden z mála koučů se neustále vzdělává a nebojí se hledat nové a lepší metody.


Helena Nucová

Jak se ti závodilo? Jsi spokojená se svým předvedeným výkonem?

V Bohumíně se mi závodilo moc dobře. Díky tomu, že zde bylo relativně málo závodníků, tak soutěž měla rychlý spád a nikde nebyly velké prostoje. Organizace byla super. Co jsem v tichosti obdivovala, byla skvěle vybavená posilovna zdejšího oddílu TJ Viktorie Bohumín, o které se nám cvičícím v komerčních fitkách může jenom zdát. (smích)

Jak jsi se na závody připravovala? Pomáhá ti někdo sestavovat tréninky?

Silovému trojboji se věnuji třetím rokem s kratšími i delšími, třeba půlročními zdravotními přestávkami. Nicméně rok 2016 je prvním rokem, kdy se mi daří konzistentně trénovat a dosahovat progresu. Stejně tak je to i moje první sezóna, na kterou se připravuji úplně sama. Využívám hodně základy ruských silových tréninků, zkouším a hledám, co mi nejvíc vyhovuje. Nicméně vše konzultuji se svým partnerem Miroslavem Hejdou. S technickou stránkou trojboje mi zase moc pomáhá Pavla Kladivová. Příprava na tuto oblast trvala přibližně tři měsíce. Na Ronnie.cz si vedu tréninkový deníček (Scheila - silový trojboj), kde se všichni můžou podívat, jak sama se sebou občas bojuji. (úsměv)

Plánuješ se zúčastnit také mistrovství České republiky, které bude v lednu?

Ano, plánuji. Už se nemůžu dočkat. (úsměv)

Pokud vím, závodíš i v dresech. Kterou divizi preferuješ?

V dresech jsem začínala, takže to je taková moje srdeční záležitost. Dresy mě baví a určitě bych se jim chtěla v budoucnu zase věnovat. Vnímám tady však problém, že pokud člověk nemá nejnovější vybavení, tak není konkurenceschopný. Nicméně ve světle posledních událostí stejně zjišťuji, že mi přece jenom RAW divize sedí mnohem více a jsem zde schopná podávat relativně pěkné výkony. Takže se budu soustředit převážně na RAWku.

Užíváš nějakou suplementaci?

V mimosoutěžním období užívám takový ten základ - vitamíny a minerály, kloubní výživu, protein, BCAA, glutamin. V soutěžní přípravě pak přibývá krealkalyn, arginin a tribulus.

Díky za rozhovor, chtěla bys na závěr také někomu poděkovat?

Také děkuji, poděkovat bych chtěla svému partnerovi Mirkovi a rodině za podporu a pochopení. Celému fóru Ronnie.cz, protože to je super banda. (úsměv) A v neposlední řadě svému kamarádovi Liborovi Vizentovi, protože bez něho bych trojboj už v začátcích vzdala.


Mistrovství severní Moravy v klasickém (RAW) silovém trojboji 2016 - fotogalerie


Fotografie:
Richard Adámek
TJ Viktorie Bohumín


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 47 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
Ronnie (20:38) • No hele z mého pohledu, než aby se tu řešila placatost Země, tak to radši ať tu diskuse...
magazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
th.0th (20:19) • Nebýt jeho a Tommyho, tak by to byl z hlediska diskuze prakticky mrtvý web. Možná 90 %...
magazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
Zodiak411 (15:32) • Aspoň tady bude zase klid. Nicméně by si to už i zasloužilo pamětní desku ve stylu,ve s...
magazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
Diegito (11:43) • škoda smazání posledního příspěvku mimo mísu tohoto portálu. Zrovna tohle jsem si chtěl...
magazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
Ronnie (10:25) • Tak mi to stačilo a toho blázna jsem (zase) zabanoval. Prosím, pokud se to zase někdy o...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra