Reklama:

Strongman show v Nové Dubnici 2016 - reportáž a fotografie

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Předposlední akcí Slovenské asociace silných mužů v roce 2016 byla novinka s názvem Strongman show. O poslední říjnové sobotě se tak střetli nejsilnější muži střední Evropy v Nové Dubnici. Tuto soutěž mohli diváci zhlédnout díky pomoci pana starosty Marušince, jeho zástupce pana Pažítka, starosty Dubnice nad Váhem pana Gašparíka a pana Ridoška, poslance NR SR. A o co vlastně šlo? O slavnostní vyhodnocení Středoevropského poháru silných mužů, spojené s vytvořením nových středoevropských rekordů. Nesmíme zapomenout poděkovat ani partnerům, kteří se rovněž zasloužili o vznik této skvělé show.

Medailisté středoevropského poháru - zleva druhý Rafal Kobylarz, uprostřed vítěz Konstantin Ilyin,
vpravo bronzový Volodymyr Cyfra.

V kině Panorex se fanouškové silných mužů dozvěděli, že ročník 2016 středoevropského poháru měl osm zastávek, zúčastnilo se ho 33 závodníků a vítězem se už počtvrté stal Konstantin Ilyin. Rekord si zapsal Ivan Hryhorovskyy, který dokázal osmkrát obtočit kolem krku 100kg kouli. Primát a Guinessův rekord drží Branko Golier s patnácti otočkami. Ivan získal certifikát středoevropského poháru. Husarský kousek se podařil mladému Pavlu Horňákovi, který dokázal provést sedm otočení s lehčí 60kg koulí. Taktéž si zasloužil certifikát nového amatérského rekordu.

Následně jsme se se skvělým moderátorem, kterým byl prezident Asociace Evropského poháru siláků Milan Gabrhel, dostali až k nejlepšímu závodníkovi v tlakových disciplínách - Františku Pirosovi. Ten měl v plánu atakovat magickou 200 kg vážící kládu. Začínal na váze 130 kg, postupně předvedl zdvih 150 kg, 160 kg i 170 kg. Po této váze se pokusil o zdvih 175kg klády, kterou regulérně zvedl, na což dohlížel Pavol Guga, mezinárodní rozhodčí a jeden z organizátorů Strongman show. Nový rekord tak měl nakonec váhu 175 kg.

František Piros a jeho úspěšný zdvih 175kg klády.

Po zpěvu Paľa Drapáka a vystoupení úspěšných fitnessek jsme se dostali k další části show. Následoval pár 150kg kufrů a stopky. Vyzyvatel Ivan Hryhorovskyy a Volodymyr Cyfra, třetí v bodování poháru. Oba zdvihli těžké náčiní a drželi je, dokud jim nepovolily ruce. Certifikát za rekord si odnesl mladý Cyfra, když dokázal udržet kufry po dobu úctyhodných 50 vteřin.

Finále celého večera patřilo dvojici Šíma - Kobylarz. Druhý jmenovaný skončil v bodování ligy druhý a odnesl si hodnotné ceny od pana starosty Marušince. Show Šímy a Kobylarze spočívala v mrtvém tahu. V rozcvičovně skončili na váze 300 kg, na pódiu pak diváci viděli nejprve 330 kg a následně 360 kg, které už zvládnul jen Šíma. Odhodlal se i k 380 kg, které úspěšně zvedl, 405 kg už ale bohužel bylo nad jeho síly. I tak si ale odnesl dekret o novém středoevropském rekordu v mrtvém tahu.

Neuvěřitelných 380 kg v provedení Čestmíra Šímy.

Jak jsme již zmiňovali, vítězem se stal Kosťa Ilyin, který měl zvednout co nejvíckrát 100kg jednoručku v časovém limitu jedné minuty. Kosťu bohužel sužovala zranění kolene a zad, pro diváky ale předvedl jeden platný pokus. Odnesl si množství hodnotných cen, krásný putovní pohár pro vítěze a určitě i skvělé zážitky.

Strongman show tak splnila očekávání. Diváci zhlédli dechberoucí výkony a nové rekordy a seznámili se tak s účastníky středoevropské ligy. Pevně věříme, že v příštím roce SASIM připraví velkolepé vyhlášení poháru, jako tomu bylo letos. Kinosál Panorex nakonec ustál nápor nejsilnějších mužů Evropy.

Účastníci Strongman show v Nové Dubnici.

Děkujeme městu Nová Dubnica, panu starostovi Marušincovi, panu zástupci Pažítkovi, panu poslanci NR SR Ridoškovi, panu starostovi Dubnice nad Váhem Gašparíkovi, partnerům akce, organizačnímu týmu a všem, kteří přispěli ke zdárnému průběhu Strongman show. Uvidíme se na poslední akci SASIMu, na populárním Sportfestivalu, který se bude konat 17. prosince na výstavišti Expo Center v Trenčíně. Sledujte stránku Sportfestivalu anebo naši facebookovou fanpage a dozvíte se všechny aktuální informace. Hodně síly, přátelé!


Foto:
Boris Bárdoš - Muscle&Fitness


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

08.11.16:02jarda98 - Snad cestmir brzy nabere formu a zase ukáže co v něm je
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínMichael Toscano ladí formu na profi d...
moab (08:38) • Nešlo by zobrazování fotek v galerii vrátit do původní verze? Ta byla sice hrozná (okno...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
ja.va (00:41) • Přiznám se bez mučení, že diskuze pod články na ronnie.cz navštěvuji jen kvůli radám mí...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Jay32 (22:39) • já to vidím možná trochu jinak. Za prvé nechápu, proč jsou záběry na fotkách a videí po...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
eraZ (20:40) • Už pri prvotnom pohľade na fotky som mal ten pocit, že Lukáš mal najlepšiu formu. Teraz...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Patrick (12:31) • Ja som len preletel vysledky diky MiroErasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra