Reklama:

Mistrovství východních Čech v klasickém (RAW) silovém trojboji 2016
- reportáž, rozhovory a fotogalerie

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Jak jsme Vás již informovali v pozvánce a ve výsledcích, v sobotu 29. října se ve Svitavách konalo 3. Mistrovství východních Čech v klasickém (RAW) silovém trojboji. Na soutěži se sešlo 58 soutěžících, kteří ukázali, že se na závody opravdu poctivě připravili. Na řádnost soutěže dohlíželi rozhodčí Zdeněk Zvonič, Radek Geibl a Jiří Prášek s delegátem Jaroslavem Dolečekem.

V dorostenkách se umístila na třetím místě v absolutním pořadí Kateřina Novotná z TJ Lanškroun s totalem 237,5 kg a 240,87 body, druhé místo obsadila Tereza Rábová z oddílu TJ Lanškroun, která zapsala 232,5 kg a 255,61 bodů, na prvním místě pak Karolína Adamová, závodící za místní TJ Svitavy, ta jasně zvítězila s 257,5 kg a 316,31 body.

Na třetím místě v juniorkách skončila Jolana Moravcová z TJ Svitavy s 305 kg totalem a 304,02 body, druhé místo náleželo Zuzaně Uhlířové s 287,5 kg a 330,46 body, které uteklo první místo téměř jen o bod, to však vybojovala Tereza Sluková z oddílu TJ AŠ Marvel Gym Mladá Boleslav, která nazvedala 275 kg a 331,49 bodů. S Terezou si můžete níže přečíst rozhovor.

V dorostencích třetí místo obsadil Petr Řeháček z SK Zlobr Sedlčany s výkonem 527,5 kg a 327,53 bodů, na druhém místě Dominik Ryšavý z TJ Lanškroun, který nazvedal 547,5 kg, což mu připsalo 356,47 bodů. První místo si vybojoval Jaroslav Němec z SK Zlobr Sedlčany s totalem 662,5 kg a 416,58 bodů.

Jaroslav Horák z TJ Olympia Zlín se umístil na 3. pozici v juniorech s totalem 590 kg a 378,60 bodů, nad ním Martin Tomandl z oddílu TJ CST Atlantic Čáslav s výkonem 602,5 kg a 379,27 bodů a na prvním místě Tomáš Král z SK Zlobr Sedlčany s 675 kg a 381,70 bodů, se kterým jsme Vám také připravili rozhovor.

V absolutce žen skončila na třetím místě dorostenka Karolína Adamová s 257,5 kg a 316,31 bodů, na druhém Zuzana Uhlířová s totalem 287,5 kg a 330,46 bodů a první místo získala Tereza Sluková s 275 kg a 331,49 body.

Třetí místo v absolutním pořadí mužů obsadil Josef Lipka s totalem 622,5 kg a 393,11 bodů, který již závodí v kategorii masters 1, na druhém místě pak Jaroslav Němec s 662,5 kg a 416,58 bodů. První místo jednoznačně vyhrál Jakub Sedláček s výkonem 800 kg a 507,60 bodů.

Níže jsme pro Vás připravili rozhovory s Terezou Slukovou a Tomášem Králem.


Tereza Sluková

Jak se ti závodilo ve Svitavách? Jsi spokojená se svým výkonem?

Ve Svitavách se závodilo dobře. Závod netrval dlouho, takže se nestihla projevit ani únava. S výkonem jsem spokojená, protože se mi povedlo zapsat si osobní rekordy ve všech disciplínách. Navíc jsem usilovala o získání EVT, což se mi povedlo. S výsledky jsem o to spokojenější, že jsem se intenzivně připravovala pouze tři týdny.

Jakou metodiku jsi využila v přípravě? Pomáhal ti někdo sestavit tréninky?

V přípravě jsem se soustředila hlavně na dřepy, protože je to moje nejslabší disciplína. Zlepšila jsem techniku a hrála jsem si s počty opakování a sérií. Podstata je v tom, že každý trénink ubíráte počet opakování a zároveň přidáváte váhu. Pomáhal mi přítel, kterému trénink pomohl zlepšit se ve dřepu, stejně tak to zafungovalo i na mě. Jinak nijak zvláštní metodu asi nemám, prostě makám. (úsměv)

Jaké další závody plánuješ v nejbližší době?

Plánuji Mistrovství ČR dorostenců a juniorů RAW, které se koná 7. ledna v Praze. Tam bych chtěla nadále zlepšit výkony ve všech disciplínách, hlavně ve dřepu.

Jaká je tvá nejoblíbenější disciplína?

Nejoblíbenější disciplínou je asi mrtvý tah. Tam se dá méně zkazit na technice, než je tomu u dřepu a bench-pressu. Musíš prostě vložit maximální sílu. (úsměv) Navíc jsem teď přešla z klasiky na sumo techniku a musím říct, že mi více vyhovuje.

Děláš i nějaký jiný sport?

Sportovat mě obecně moc baví, ať jde v podstatě o cokoliv. Již odmalička jsem se věnovala různým sportovním aktivitám. Na základce jsem cvičila šest let aerobik, potom chvíli gymnastiku, hrozně mě baví plavat. Do posilovny jsem poprvé vkročila asi před třemi roky, ale trojboji se věnuji necelé dva roky. Teď už cvičím ve svém, s přítelem jsme si otevřeli vlastní posilovnu. Máme rádi "old school", starý železo. (úsměv) Veškerý svůj volný čas trávím tam, je to můj druhý domov. Vyzkoušela jsem si i základy thajského boxu, vzpírání a mám ráda klasickou kulturistiku. Zůstávám ale věrná trojboji a budování síly. (úsměv)

Chceš na závěr někomu poděkovat?

Určitě chci poděkovat především mému příteli, který mi pomáhá s tréninky a podporuje mě. Dále patří velké díky mému oddílu TJ AŠ Marvel Gym Mladá Boleslav, že mi umožňuje soutěžit. A v neposlední řadě děkuji i všem, co mi věří a drží mi palce.


Tomáš Král

Jsi spokojený se svým výkonem, který jsi podal?

Abych řekl pravdu, tak spokojený moc nejsem, jelikož mi nevyšel total, který jsem měl původně v plánu, což bylo pokořit ještě letos hranici 700 kg. Ale když se zamyslím nad tím, že jsem skoro nespal, jel přes 200 km a ještě se tak trochu vyboural s kamarádem, tak to dopadlo více než dobře.

Jak probíhala tvá příprava?

Příprava byla poměrně dost náročná, jelikož jsem měl letos nějakých šest závodů, z toho dva strongmanské, takže se projevila únava i pár zranění. Každopádně jsem chtěl zakončit letošní sezónu mistrovstvím Čech družstev v EQ, které jsem odjel RAW, ale pak se mi před očima objevily tyto závody ve Svitavách a řekl jsem si, že to ještě dojedu a pokusím se o nějaký slušný výsledek. Co se týče mého tréninku, tak cvičím celoročně čtyřikrát v týdnu, někdy I častěji. Trenéra už dlouhou dobu nemám a vše si dělám sám.

Předpokládám, že plánuješ závodit na mistrovství ČR v lednu, jaké jsou tvé ambice?

Určitě bych chtěl republiku vyhrát, ale co bude, to ukáže čas.

Plánuješ do budoucna závodit v dresech?

Absolutně neplánuji. Cvičím v komerční posilovně, kde na to nemám zázemí. Jsme tam s kamarádem jen dva trojbojaři a abych řekl pravdu, měl jsem na nohou jednou v životě závodní bandáže a myslel jsem, že budu brečet. Vadí mně i to, že je to jiná technika než u RAW, kterou trénuji celé roky, takže se budu držet svého.

Dle čeho máš sestavený jídelníček?

Přesně daný jídelníček žádný nemám. Snažím se jíst tak z 50 % zdravě a z 50 % si dopřávat, na co mám chuť. Přeci jenom jsem v nejtěžší kategorii, tak si nemusím moc hlídat štíhlou linii.

Chtěl bys v tomto rozhovoru někomu poděkovat?

Rozhodně chci poděkovat všem svým kamarádům a kolegům z trojboje, že mi pomáhají na závodech. Také svojí rodině, že mě nesráží a podporuje mě v tom, co dělám a co miluji. V neposlední řadě odílu SK Zlobr Sedlčany a Jirkovi Práškovi za to, že mi umožnil moje první závody před dvěma lety, a když se na něco zeptám nebo něco potřebuji, tak mi ochotně vyjde vstříc. Díky všem.


Mistrovství východních Čech v klasickém (RAW) silovém trojboji 2016 - fotogalerie


Fotografie:
TJ Svitavy


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJay Cutler - tipy a triky k předsoutě...
Jay32 (17:56) • Pro mě nejlepší kulturista v letech 2000-2010. Škoda že byl na vrcholu zaroven s Colema...
magazínLukáš Osladil - trénink břicha a zad
Lukas82 (10:55) • Jasně, příště se Lukáše zeptám. Díky za dotaz!
magazínDruhý díl úspěšné knihy Sacharidové v...
accept (10:32) • Prosím,můžeš nám to přeložit do češtiny?
magazínDruhý díl úspěšné knihy Sacharidové v...
abebas (18:02) • Já dělam a měl jsem 83 kilo 84 kilo na 76 kilo jsem z toho dostal večeře. Supertrneéra...
magazínAntoine Vaillant objem začne s hmotno...
amoresPE (14:17) • https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2556122404691546&id=1689595404677588&fs=1&focus_composer=0Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra