Reklama:
Spalovač tuků Thermogel v akci 1+1 ZDARMA
Oblíbený silný spalovač tuků nyní v akční nabídce! Více zde.

Mistrovství ČR v silovém trojboji družstev 2016 - reportáž, rozhovor a fotogalerie

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

Jak již víte ze zveřejněné pozvánky a výsledků, v sobotu 22. října se v Lukově u Zlína odehrálo 3. Mistrovství ČR družstev v silovém trojboji. Klání se zúčastnilo 10 nejlepších, čtyřčlenných týmů. Pořadatelství se zde jako tradičně ujali členové TJ Olympie Zlín pod vedením pana Stanislava Krčka, který byl zároveň jmenován i delegátem mistrovství. Na místo hlavního rozhodčího usedl Jaroslav Doleček a jako postranní rozhodčí se představili pánové Ivan Karpíšek a Alexandr Kolář. Role komentátora se ujal pan Miroslav Vacek, předseda ČSST.

Družstvo reprezentující TJJM Chodov A ve složení Milan Špingl, Jan Pinc, Milan Daňo a Pavel Hulák získalo 1956,33 bodů a sesadilo tím z pomyslného trůnu loňské mistry, domácí závodníky z TJ Olympie Zlín. Za 1949,45 bodů Wilkse obsadilo stříbrnou příčku družstvo TJ Sokol Nymburk A, ve kterém se představili Zbyněk Krejča, Jaromír Sršeň, Tomáš Břinčil a Michaela Drabálková. Bronz doslova vybojovali zlínští borci Róbert Valach, Adam Porteš, Michal Krček a Miroslav Hejda. I když jeden soutěžící z jejich týmu nezvládl ani jeden pokus v dřepu, podařil se jim husarský kousek a s 1870,33 skončili "na bedně".

Na mistrovství se představilo celkem pět žen. Nejúspěšnější z nich se stala závodnice z týmu TJ Olympia Zlín B Eva Bánovská, která získala 461,66 bodů Wilkse. Zároveň se jí podařilo jako jediné ženě vytvořit nový národní rekord v dřepu masters 1 do 57 kg s hodnotou 145 kg. Rekord vytvořil i zlínský Adam Porteš, který vytáhl v mrtvém tahu činku s hmotností 330 kg, což je nové maximum v kategorii juniorů do 105 kg.

Mezi 35 muži letos kraloval talentovaný slovenský závodník, hostující za domácí oddíl TJ Olympia Zlín, Róbert Valach. Ten za nazvedaných rovných 1000 kg získal 564,60 bodů a pomohl tím velkou měrou k bronzu svému družstvu. Stříbrnou pozici obsadil nymburský závodník Zbyněk Krejča. Ten kromě 932,5 kg a 538,52 bodů vytvořil i nový český rekord v kategorii mužů i masters 1 v kategorii do 120 kg v benči, když překonal činku s hmotností 302,5 kg. Třetím nejúspěšnějším mužem mistrovství se s 937,5 kg a 524,90 body stal zástupce TJJM Chodov A Milan Špingl.

Róbert Valach na Mistrovství ČR v silovém trojboji družstev 2016

Róbert Valach

Poprosila jsem o zodpovězení několika otázek Róberta Valacha, nejlepšího soutěžícího celého mistrovství.

Jak se ti soutěžilo a jak jsi spokojený se svým výsledkem?

Navzdory všem komplikacím, které se před startem objevily, se mi závodilo dobře. S výkonem jsem byl maximálně spokojený. Na to, že to byla taková malá generálka před MS, tak až nad očekávání. Konečně jsem dosáhnul na hranici 1000 kg, což mi udělalo strašnou radost.

Jak probíhala tvoje příprava?

Příprava je aktuálně zaměřená na MS, tuto soutěž jsem absolvoval v rámci tréninku.

Jaká je tvoje nejoblíbenější disciplína?

Oblíbená disciplína? (smích) Je to trojboj, takže všechny. Nebylo to tak vždycky, ale tenhle sport musí člověk mít rád jako celek.

Jsi ze Slovenska, probíhá tvoje příprava ve stejné posilovně, kde trénuje i zbytek družstva?

Trénuji v TJ Olympia Zlín, díky čemuž se mohu plnohodnotně připravovat na soutěže.

Jaké jsou tvé další sportovní plány?

Nejdříve mě čeká 20. listopadu MS open v USA, kde bych chtěl překonat 1000 kg. Za dva týdny nato bude následovat Sportfestival (Christmas Cup), což bývá pěkné zakončení sezóny.

Chceš tímto někomu poděkovat?

Poděkování patří hlavně SAKFST (Slovenská asociace kulturistiky, fitness a silového trojboje) za jejich podporu a důvěru. Tréninky by bez kluků z Olympie neměly takovou atmosféru a úroveň, můj výkon je vždycky částečně i jejich zásluha. Děkuji také lidem, kteří mi věří a podporují mě. Kdo by o mně chtěl vědět více, může sledovat můj Facebook.

Děkuji za rozhovor a přeji co nejlepší sportovní výsledky na dalších soutěžích a hodně úspěchů i v osobním životě.


Mistrovství ČR v silovém trojboji družstev 2016 - fotogalerie


Foto:
Jiří Foldyna, Martin Turek, Václav Patočka


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
Jan777 (23:04) • Myslím, že oni sami dělají vše pro to, aby se z Olympie-svátku všech kulturistů a fanou...
magazínJim Manion vyvrací spekulace o tom, ž...
Zodiak411 (23:01) • Už jsem to právě zaznamenal. Údajně má vítězi připadnout jeden milion dolarů. Což je te...
magazínFoto: aktuální forma Shawna Rhodena
Zodiak411 (22:55) • Já nemám problém vést normální diskuzi, ale rád provokuju :) Když udělám chybu, tak ji...
magazínFoto: aktuální forma Shawna Rhodena
th.0th (20:35) • Hezkyyy! Takovou sebereflexi jsem nečekal. Palec nahoru!
magazínFoto: aktuální forma Shawna Rhodena
Zodiak411 (18:12) • Copak Tommy? Sám se mi to bojíš napsat? :) th.0th : Uznávám, že způsob, kterým jse...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra