Reklama:
Zbývá už jen 82 ks kusů!
100 % Whey Protein + 500 g zdarma, vyberte si z 11 příchutí dříve, než dojdou zásoby! Více zde.

Strongman Cup Jaroměř 2016
- reportáž a video

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Ve východočeské Jaroměři se v sobotu 15. října uskutečnil podzimní závod Strongman Cup Jaroměř 2016, na který jsme Vás před nedávnem prostřednictvím tohoto článku zvali. U tamního Fitnesscentra Jaroměř se ráno potkali "příchozí", tedy úplní nováčci, a strongmani do 105 kg, kteří už mají se závoděním zkušenosti. Podrobnou reportáž z celého závodu pro Vás sepsal jeden z pořadatelů Jaroslav Svoboda. Ke článku nám také poslal obsáhlou fotogalerii, kterou si můžete prohlédnout zde nebo se na konci článku můžete podívat na videozáznam z akce.


[Text: Jaroslav Dvořák] 15. října se otevřely brány města Jaroměře, které pohostilo svými výzvami 25 siláků. Za chladného počasí se rozhodli poměřit svou sílu, vytrvalost a pevné nervy v tamním historicky prvním siláckém klání - Strongman Cupu. I když se dá říct, že sezóna strongmanů je už u konce, přišlo si zazávodit poměrně slušné množství borců, mezi nimiž byli i ostřílení závodníci. Závody začínaly v 10 hodin ráno ve venkovních prostorách Fitnesscentra Jaroměř, kde bylo letos v létě otevřeno nové strongman centrum se vší výbavou, která je k tomuto sportu potřeba. Klání bylo rozděleno na dvě kategorie - začátečníky a strongmany do 105 kg. Obě kategorie soutěžily bezprostředně po sobě, takže měl závod ten správný spád. Připraveny byly celkem čtyři disciplíny, z nichž dvě byly "medley" - v kombinaci, anebo "v supersériích", jak by řekli kultíci.

Overhead Medley

Všichni závodníci museli v limitu jedné minuty postupně zvednout kovovou kládu, axle bar a jednoručku. Příchozí zápasili s 62kg kládou, 62kg axlem a 40kg jednoručkou. Nutno podotknout, že kláda v Jaroměři se stane nejspíše legendou, protože nejenže je řádně tlustá, má i široké úchopy, takže řádně ztěžkne. Za příchozí disciplínu vyhrál Jakub Binar, který vše stihl v čase 8,35 vteřin. Na strongmany do 105 kg čekaly stejné disciplíny, ale navýšené o 20 kg, u jednoručky, která je v Jaroměři dlouhá jeden metr, pak váha rovných 66 kg. Zde předvedl talentovaný Jan Gruszka solidní "fičák", protože uvedenou kombinaci zvládl v rekordním čase 10,69 vteřin. Celou kombinaci pak dokončili pouze tři závodníci, což svědčí o její náročnosti.

Farmer's Walk

Snad nejstarší silácká disciplína potěšila příchozí začátečníky váhou 77 kg. Kufry byly vysoké a dobře se držely. Zde exceloval David Klír, který 20m trať zasprintoval za 10,5 vteřin, ihned následovaný Jaroslavem Fouskem s časem 10,62 vteřin. Těžší kategorii pak přivítaly kufry o váze 84 kg. Přestože byly o dobrých 10 cm nižší, nečinily nikomu problém. Nejrychlejší byl na 20m trati nováček Pavel Řezníček, který zaběhl čas 10,65 vteřin s Janem Gruszkou v těsném závěsu s 11,35 vteřinami.

Super Yoke

Tato disciplína dala klukům řádně zabrat. Příchozí přenášeli na zádech konstrukci o váze 180 kg na 20 m. Nejrychlejší a nejsilnější nohy předvedl mladý talent Alexandr Globa s časem 13,25 vteřin. Za ním byl pak o fous pomalejší David Klír s 13,63 vteřinami. Těžší váhovka si pak postěžovala, že plánovaných 250 kg je na jejich záda málo, proto si odhlasovali váhu konstrukce rovných 300 kg! Rozhodčí i pořadatel jim to umožnili. Zde jsme byli svědky parádního zápasu, protože pár kluků tuto váhu nikdy na zádech nenosilo, i tak všichni borci došli zdárně do cíle. Nejrychlejší byl opět Jan Gruszka, jemuž patřil čas 17,78 vteřin, za ním zkušený závodník Karel Prášil s časem 17,9 vteřin.

Loading Race a Atlas Stones

Poslední disciplína byla zdvojená. Začátečníci si osahali, jaké to je pracovat v kyslíkovém deficitu, když museli postupně ze vzdálenosti 10 m přenést a vyložit na stůl vysoký 1,3 m pneumatiku těžkou 61 kg, 40kg kouli, 60kg pytel s pískem a následně na tento stůl položit 70kg Atlasův kámen. To vše v limitu do jedné minuty! Nejhorší problémy nastávaly s pneumatikou, která řádně zamíchala výslednými časy. Kromě několika zakopnutí se všem ve zdraví a v limitu podařilo disciplínu dokončit. Zde vyhrál David Klír s 26,62 vteřinami, následovaný sprinterem Alexandrem Globou s 29,02 vteřinami. Těžší kategorie si pak poházela se 112kg Atlasem, který bylo nutné přehodit přes osu 1,3 m vysokou v co největším počtu opakování, a to v limitu jedné minuty. Naprosto úžasný výkon zde předvedl zkušený závodník Ludvík Lang, který si s koulí lehce poházel celkem devětkrát, na jeho paty se tlačil Jan Gruszka s 8 opakováními.

Na závody se taktéž dorazil podívat profesionální strongman Jiří Tkadlčík, který divákům i závodníkům předvedl, jak vypadá zdvih nejtěžší koule, která tu byla k dispozici, když hravě zdvihl 175kg Atlasův kámen. Jirka byl velkou motivací pro všechny závodníky.

Kategorii příchozích vyhrál David Klír s celkovým bodovým ziskem 54 bodů, stříbro bral Jarda Fousek a bronz Alexandr Globa, kterému chyběl pouze jediný bod na druhé místo. Naprosto zamíchané byly karty ve vyšší kategorii, kde exceloval Jan Gruszka s 34 body. Za ním byl stříbrný Pavel Řezníček, který prokázal velký talent, jelikož se jednalo o jeho vůbec první závody. O tomto borci určitě ještě uslyšíme. Třetí místo bral zkušený borec Karel Prášil, který bojoval i přes zranění vzniklé na letošním šampionátu strongmanů do 105 kg.

Pořadatelský tým děkuje firmám Donap, Stamont, Amix, Risolino, baru U Berana, cyklobaru U Apače a Jirkovi Tkadlčíkovi, který přijel závodníky podpořit. Díky patří i pomocníkům, divákům a samozřejmě všem závodníkům, že v chladném počasí našli síly a dorazili předvést super výkony.


Strongman Cup Jaroměř 2016
- videozáznamLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Majka (11:31) • Píšu e-maily, ale že jste to Vy, můžete rovnou na redakce@ronnie.cz. :) Nezapomeňte tel...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
Zodiak411 (11:05) • S tím gynem je to diskutabilní. Někdy postihují a někdy ne. Ale osobně si myslím, že po...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Zodiak411 (10:32) • Děkuju moc za ceny :) Jsem rád, že mi tip konečně vyšel po dvou letech :) Chtěl bych se...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
xroll (10:17) • A pokud by si nechal gynekomastii odstranit bylo by to ok? Ne každý kdo sype má gynekom...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
ezio (09:00) • Absolutní vítěz kondiční kulturistiky s gynekomastií? rozhodčí a pořadatelé by se měli...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra