Reklama:

Patrik Kincl: "Cítil jsem se opravdu super, ten pás jsem měl přivézt!"

Ronnie.cz > Powerlifting > Bojové sportyV minulém rozhovoru s Filipem Mackem o jeho zápase o udržení v ruské ACB jsme nakousli také nešťastný osud titulového zápasu Patrika Kincla. Dnes Vám proto přinášíme rozhovor i s Patrikem, českou jedničkou welterweight.

Patriku, aktuálně všichni vědí, že jsi přišel o šanci dostat se k pásu ACB, protože soupeř převážil o celých 6 kg a zápas tedy nemohl proběhnout. Jak se k celé věci postavili organizátoři?

Nejdříve byli opravdu zaražení a nevěděli, co se děje. Myslím, že tohle se jim ještě nestalo. Pomalu jim začalo docházet, že přišli o hlavní zápas večera. Ke mně se zachovali profesionálně. Omluvili se za způsobené komplikace, slíbili nápravu a okamžitě začali s mým týmem jednat, co a jak dál.

Co se ti v tu chvíli honilo hlavou? Je vůbec někde možné, aby se potkali dva borci s takovým váhovým rozdílem? Šel bys do takového zápasu?

Nevěřil jsem tomu. Asi čtyřikrát jsem se kluků ptal, jestli se nespletli. Myslel jsem si, že Duraev převáží, ale maximálně dvě kila, a že se budeme dohadovat o tom, co dál. Za svou kariéru jsem takový rozdíl na váze ještě neviděl. Absolutně nechápu, jak vůbec mohl přijít na vážení? Co se mu honilo hlavou? Za mě je tohle absolutní neprofesionalita a ostuda.

Vyjádřil se k tomu nějak tvůj soupeř? Měli jste nějakou osobní interakci?

Ano, vyjádřil. Večer se s námi sešel a začal mi vysvětlovat, proč k tomu došlo, že to ACB říkal, že to nedá a podobně. Od jednoho člověka jsme se pak dozvěděli, jak to doopravdy bylo. Celá schůzka byla jen pohádka, aby nevypadal tak špatně.

A můžeš nám říct, jak to tedy bylo? Kde se stala chyba?

Začalo to zprávou od ACB, když jsem byl na kempu v USA. Psali mi, že se Duraev zranil, že nebude moci nastoupit a že by titul přesunuli na listopad. Jelikož jsem nechtěl zahodit tvrdou přípravu, domluvili jsme se na náhradním soupeři. To bylo sice kvůli možné prohře nebo zranění riskantní, ale já si opravdu věřil. Požádal jsem ale organizátory, aby se váhová kategorie posunula na catch weight do 80 kg (catch weight je váhový limit, který neodpovídá žádné tradiční váhové kategorii - pozn. red.), abych nemusel dvakrát v krátkém čase shazovat. Jenže po dvou dnech mi psali, že Duraev do zápasu jde a že jestli budu chtít, mohou mi domluvit požadovanou catch weight. Na to jsem jim odepsal, že ne, že nemám problém váhu udělat. Tady se stala první chyba, a to v překladu. Matchmaker si přeložil moji odpověď tak, že nemám s catch weight problém.

Asi týden před zápasem jsem organizátorům psal, jestli mají k titulovému zápasu také povolenou toleranci. Odpověď mi vyrazila dech. Odepsali, že je přece domluvena catch weight. No a začal kolotoč vyjednávání a nátlaku z obou stran, až nakonec Duraev souhlasil s welterweight a my odletěli. Jak to dopadlo, bylo možné vidět na mé FB fanpage živě.

Sečteno a podtrženo. Duraev se zranil měsíc a půl před zápasem a neudělal váhu. Místo toho, aby zápas zrušil, sám přemlouval ACB, aby zápas byl, a počítal s catch weight. Proč se k této váze ani nepřiblížil, nezjistím. A ani mě to nezajímá.

PATRIK KINCL
věk: 27 let
narozen: Hradec Králové
sportovní úspěchy:
 • mistr České republiky v combat sambu
 • účastník mistrovství světa v combat sambu v Japonsku
 • šampión organizace GCF
 • česká jednička velterové váhy
 • má dvouletou smlouvu s organizací ACB
 • Ač zápas neproběhl, celou přípravu jsi absolvoval naplno. Jaký byl tréninkový kemp? Cítil ses dobře připravený?

  Cítil jsem se opravdu super a byl jsem přesvědčen, že titul získám. Jsem v nejlepší životní formě. Dieta šla super a poslední kila jsem shazoval opravdu lehce a cítil se skvěle. Tréninkový kemp jsem absolvoval po boku největších hvězd v USA v JacksonWink, to pro mě byla neuvěřitelná škola.

  Jaký je rozdíl mezi trénováním tady u nás a v USA?

  Tréninky byly sice rozděleny na postoj, zápas, zem, MMA a samozřejmě sparringy. Vedli je různí trenéři, ale tréninky na sebe navazovaly a vycházely z technik z předešlých lekcí a dnů. Prostě to mělo hlavu a patu. Vše dávalo logický smysl. Důraz se klade na detaily, kontrolu a pohyb. Byli jsme tam jedni z mnoha. Nejsme jejich zápasníci, to je jasné, ale zaplatili jsme si. A podle toho vypadal i jejich přístup. Je ale pravda, že mají zájem na tom, aby se člověk stále zlepšoval. To si vysvětluji tím, že si tak chtějí i vychovávat sparringy pro své nejlepší fightery.

  Jak se ti dělala váha? Kolik jsi shazoval?

  Shazoval jsem asi 14 kg a jak už jsem zmínil, váha nebyla žádný problém. Zkusil jsem trochu experimentovat, což se mi osvědčilo. Cítil jsem se plný sil i poslední den. To bylo dobré znamení.

  Co jsi dělal jinak?

  To nechci říct. Jednou na svém know-how zbohatnu. (smích) Stále ještě experimentuji, hledám a čtu. Někdy mi ale přijde, že čím více čtu, tím méně vím.

  Už víš, kdy se uskuteční další zápas? Podle všeho by to měl být znovu titulový zápas, ale s jiným soupeřem. Máš nějaké podrobnější informace?

  Momentálně je pro mě obrovskou výzvou zápas s Aslambekem Saidovem, který by měl proběhnout 18. prosince. Aslambek je totiž sedmý muž evropského žebříčku a třicátý osmý toho světového. Výhra by znamenala nejen zisk titulu, ale i velkou prestiž.

  Budeš něco na své přípravě měnit? Máš pocit, že je ještě co zlepšovat?

  Jestli je co zlepšovat? Je neuvěřitelné množství věcí, které musím zlepšit, ale beru to jako výhodu. Neustále se mohu posouvat a nebude tak lehké načíst můj styl, který se stále vyvíjí. Jinak přípravu trochu změním a upravím přímo na Saidova.

  Na stejné akci, kde jsi měl zápasit ty, bojoval i Filip Macek. Vím, že jsi byl Filipovi velkou podporou. Zajímalo by mě, jak jsi to celé vnímal ty?

  Filip zápasil o udržení v ACB, to je vždy velký tlak. Nechtěl nic podcenit a přišel za mnou, jestli bych mu šel spolu s jeho trenérem do rohu. Ono víc očí víc vidí. Máca vyhrál ve třetím kole na páku na nohu a skoro si odnesl i bonus za submisi večera. Nicméně v zápase dělal zbytečně mnoho chyb, ale věřím, že se z nich poučí.

  Jaká byla oslava po zápase?

  Oslavy se celkem často vyznačují zvracením, takže by se oslavou dalo nazvat těch pár minut po zápase ve sprchách. Filip v oktagonu nechal úplně vše a tohle byl následek jeho absolutního vyčerpání. Jinak jsme si dali na hotelu večeři a šli spát. Jsme suchaři.

  Nebylo ti líto, že se také nemůžeš publiku ukázat?

  Použil bych trochu ostřejší slovo než lítost. Je asi jasné, že mi nebylo příjemné se jen koukat. Měl to být můj večer, měl jsem zvedat pás nad hlavu a přivézt si ho domů, a ne tam jen sedět a koukat.

  Věřím, že příště je pás tvůj. Jistě ti všichni budeme moc držet palce! Je někdo, komu bys chtěl touto cestou poděkovat?

  Rád bych poděkoval partnerům a lidem, kteří mi pomáhají. Svému týmu - Ondřeji Starému v roli trenéra a Danielu Bakeškovi, který se stará o vše okolo zápasů, propagace a podobně. Dlouhodobých parťákem jsou ProFighters a Fit-Pro Czech s.r.o. Dále děkuji těm, díky kterým jsem mohl vycestovat na měsíční kemp do USA. Díky Tomáši Vlachovi za Tepelná čerpadla Pardubice Ondřeji Starému, za CCBR Filipu Todtovi a Tomáši Hálovi. Děkuji firmě Lilien for Men, všem mým sparingům a samozřejmě rodině a přítelkyni. Pokud mě chcete podpořit i Vy, kupte si něco od firem, které mě podporují. Díky všem.

  Díky za rozhovor a budeme sledovat i nadále! Ať se daří!  O autorce

  Pavla Kladivová alias Kulíšek je mladá žena mnoha tváří. No, vlastně spíše mnoha sportů. Jako malá začínala baletem a gymnastikou, pak přišlo plavání. Na střední škole chodila na sportovní gymnázium, kde se setkala téměř se všemi sporty. Mnoho let dělala atletiku (trojskok), následovaly mezinárodní úspěchy v silovém trojboji a vzpírání. Další léta zaznamenala přechod ke CrossFitu, přičichla ke kulturistice, extrémním překážkovým běhům i skokům padákem a v současné době ji naplno pohltily bojové sporty, konkrétně MMA.

  Není pouze mnohostrannou a úspěšnou sportovkyní, je také majitelkou tělocvičny Arena Pavly Kladivové, kde se věnuje trenérské činnosti - před mnoha lety se začala zajímat o zdravotní aspekty silových sportů, takže umí pracovat i s klienty, kteří mají pohybové problémy. Říká o sobě, že je sběratelkou informací, strašně ráda poslouchá chytré lidi a strašně ráda si povídá s lidmi, kteří jsou ve svém oboru dobří.

  log na diskusním fóruprofil autora


  Líbil se Vám článek?
  Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

  Související články:

  Diskuse k článku:
  Reklama:
  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Text:
  ...
  Upozornit na novou odpověď e-mailem.
  Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

  22.10.06:19Nikolai - V zápase rozhoduje každý kilogram a žádný rozumný fighter ..
  22.10.05:25Petr Prielozny - Nemohlo se to vyresit tak, ze by se te zeptali, zda souhla..
  Zobrazit všechny příspěvky  Jméno: pamatovat
  Heslo:  Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
  Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
  Vyhledávání:
  RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra