Reklama:

UFC 204: Bisping přebodoval Hendersona a uhájil tak titul

Ronnie.cz > Powerlifting > Bojové sporty


Mirsad Bektič
O víkendu se v britském Manchesteru odehrál další galavečer UFC 204. Vzhledem k tomu, že domácí Michael Bisping obhajoval titul střední váhy, vzbudila akce velkou pozornost - na místo přišlo 16 000 diváků, kteří jen na vstupném zaplatili necelé dva miliony dolarů. A že se bylo na co dívat. Pouhé dva zápasy skončily na body (z toho jeden byl navíc vyhlášen zápasem večera), zbytek byl zakončen pestrou paletou způsobů.

První utkání nabídlo brazilský duel mezi Leonardem Santosem (4-0-1 UFC) a Adrianem Martinsem (4-1 UFC). Dalo by se říct, že šlo o to nejnudnější na začátek. Zápas totiž moc akce nenabídl. Santos využíval svého dosahu, bombardoval soupeře bodovacími fackami a celkem bez problémů se prosekal k výhře. Martins se ve třetím kole sice zmohl na jistý odpor, ale výraznější úspěch si nepřipsal. Na body tak vyhrál Leonardo Santos.

Ve veltru se střetli "Platinový" Mike Perry (1-0 UFC) a domácí Danny Roberts (2-0 UFC). Tahle ostrá řežba mohla skončit hodně rychle, ale oba borci ukázali výdrž. Hlavně tedy Danny Roberts, kterého Perry narval na klec a seřezal hned v úvodu. Do druhého kola ale Angličan nastoupil jako politý živou vodou. Chvilku to vypadalo, že svou aktivitou kolo vyhraje, ale skončil zase u klece, kde mu svalnatější Perry solil jeden krátký úder za druhým. Ve třetím kole se Roberts pustil do závěrečného odporu, ale Perry jej nakrmil kolenem a neměl problém jej na zemi dorazit. Vítězem nádherného zápasu se tak stal Mike Perry a zůstává v profi kleci neporaženým borcem.

V lehké váze bojoval Marc Diakiese, domácí hvězdička a debutant, a polský Lukasz "Wookie" Sajewski (0-2 UFC). První kolo bylo pro Angličana peklem - Sajewski měl plán založený na tom, že bude mlátit se strikerem Diakiesem o zem i o klec. Diakiese si nemohl prozápasit cestu ven tak snadno, jak by potřeboval, byť se mu podařil jeden nádherný takedown. Ve druhém kole ale Polákovi došly síly, inkasoval stále brutálnější rány, až spustil Marc Diakiese závěrečnou smršť a sudí musel ukončit zápas. "Chtěl bych dát britským fanouškům pořádné zápasy a také sem jednou dovézt titul," prohlásil po utkání šťastný Diakiese. Sajewski má třetí prohru po sobě a bude muset nejspíš soutěž opustit.


Jimi Manuwa
Ve veltru se střetli Jamajčan Leon Edwards (3-2 UFC) a Rus Albert Tumenov (5-2 UFC). V prvním kole si Edwards připsal takedown a prakticky celou dobu držel soupeře na zemi, bezmocný Tumenov se jen vztekal. Ve druhém kole vypadal Edwards unavenější, Tumenov se postupně osměloval svými ranami a začalo to vypadat na zajímavé třetí kolo. Tam se ale opět vytáhl jamajský borec. Podařilo se mu Tumenova sundat na zem a zezadu se pokusit o submission. "Einstein" se sice cukal, ale nebylo mu to nic platné. Submission vyhrál Leon Edwards. Tumenov má poprvé v UFC kariéře dvě prohry v řadě, Edwards navíc není žádná superhvězda, mladý Rus má nad čím přemýšlet. Edwards si naopak řekl o pozornost.

V bantamové váze se konalo utkání mezi Polákem Damianem Stasiakem (1-1 UFC) a "Dangerous" Daveym Grantem (1-1 UFC). Daveymu se dařily takedowny, ale v kontrole nezůstal, rtuťovitý Stasiak se nenechal nachytat, utíkal a sám si připisoval takedowny. Ve druhém kole se Grant stabilizoval a začal soupeře trestat ranami, ale lajdácký lowkick jej stál boj v postoji. Ve třetím kole rozhodla utkání zemařina. Damian Stasiak dostal soupeře na zem a ukončil zápas armbarem. Pro Granta zklamání, protože očekávání byla velká.


Michael Bisping
V bantamové váze na sebe nastoupili domácí legenda Brad "One Punch" Pickett a brazilský veterán Iuri Alcantara. Britští fanoušci si asi přáli jiný příběh než ten, který se odehrál. Alcantara trefil loket z otočky, začal soupeře mlátit na zemi, a když se sudí neměl k ukončení, během chvilky se mu podařilo utáhnout triangl. Iuri Alcantara tak zvítězil stylem submission a připsal si bonus za výkon večera. A i když to tenhle Brazilec už do špičky nejspíš nikdy nedotáhne, v Manchesteru se vytáhl parádně. Picketta může tahle prohra mrzet. Začíná to vypadat, že šikovný britský štírek už má nejlepší roky přeci jen za sebou. Možná si ještě nějaký ten mač dá, ale těžko věřit, že by nějak zamíchal s pořadím špičky.

Hlavní část galavečera zahájili v pérové váze bosenský Mirsad Bektič (3-0 UFC) a Russell Doane (2-3 UFC). V tomto utkání nebylo víceméně co řešit. Bektič vzal soupeře rovnou na zem, a i když se Doane ještě cukal a podařilo se mu dokonce vstát, nakonec odhalil záda a Mirsad Bektič jej uškrtil rear-naked chokem. Se čtyřmi výhrami po sobě se Bektič stává velmi zajímavou tváří své váhové kategorie. Je jasné, že příště už potřebuje pořádného soupeře.

Jediný zápas v těžké váze se uskutečnil mezi nizozemským Stefanem Struvem (11-6 UFC) a Polákem Danielem Omielanczukem (4-2 UFC). Pokud si Omielanczuk myslel, že agresivitou smaže výškový rozdíl, šeredně se mýlil. Struve neměl v postoji problém si jej držet od těla a do žádného většího problému se nedostal. A když sundal soupeře na zem, bylo jasné, že v průšvihu je Polák. První kolo sice skončilo po regulérní době, ale ve druhém šel Struve na jistotu, soupeře sundal na zem a D'Arce choke se postaral o zbytek. Vítězem se stal Stefan Struve a vypadá to, že nalezl starou formu. Jsem moc zvědavý, jak se mu bude dařit dál. Na tiskovce už vyzval borce z nejlepší pětky. Omielanczuk měl ambice procpat se do top 10, ale vypadá to, že si bude muset ještě počkat.


Gegarde Mousasi
Domácí fanoušky pořádně rozparádil také zápas v polotěžké váze mezi Britem Jimim Manuwou (4-2 UFC) a americkým Ovincem St. Preuxem (7-3 UFC). Favoritem byl mohutný Američan, který Manuwu nejdříve hodil na zem, kde jej téměř celé kolo zpracovával, k finiši se ale nedostal. Do druhého kola nastoupil úplně vyčerpaný, Manuwa naopak působil čerstvým dojmem. Začal rozdávat drtivé rány, St. Preux neměl sílu je bránit a po několika peckách se svalil na zem. Výtečným výkonem si výhru urval Jimi Manuwa, jenž si zároveň připsal prémii za výkon večera. Manuwa nikdy nevypadal jako borec z úzké elity, ale touto výhrou nasadil mnoha odborníkům brouka do hlavy. Dokáže se procpat mezi nejlepší?

Ve střední váze se konal zápas mezi Gegardem Mousasim (6-3 UFC) a stárnoucím Vitorem Belfortem (7-4 UFC), který není od omezení lékařského testosteronu ve zrovna skvělé formě, nicméně ještě má co nabídnout. Papírový favorit Mousasi začal tlakem, a i když Vitor občas vypálil ostrý counter, bylo vidět, že tahá za kratší kousek provazu. Ve druhém kole Mousasi zařadil čtverku a nad Belfortem se zatáhla mračna. Nejdřív schytal kop do hlavy, pak sadu ran a musel jít na zem. Tam jej Gegard Mousasi bez potíží dorazil. Po zápase vítěz uvedl, že nyní bezesporu patří mezi pět nejlepších v divizi, ale myslí si, že je lepší než někteří z nich. Uvidíme, další zápas by to mohl potvrdit, nebo vyvrátit. Belfort je možná zralý na důchod nebo na superfight s veteránem, do bojů o titul už patrně nezasáhne.

Hlavním zápasem večera byl souboj o titul ve střední váze mezi Michaelem Bispingem (19-7 UFC) a Danem Hendersonem (9-8 UFC). Okolnosti utkání jsme již zmiňovali v našem preview, pojďme se podívat na samotný souboj. Henderson spoléhal především na svoji dělovou ránu, legendární H-bomb, a během zápasu umístil hned dvě. Obě srazily Bispinga na zem. Dost možná byl šampión kousek od porážky, ale "Hrabě" tyto problematické situace zvládl. A ve zbytku zápasu byl zkrátka mladším, trošku lepším a o dost čerstvějším borcem. Vždycky když šlápl na plyn, Henderson přestával stíhat a inkasoval řadu ran. Na konci se sice pokusil o zdrcující závěr, ale Bisping jej ustál, a přestože měl šeredně zválcovaný obličej, na body vyhrál a titul obhájil Michael Bisping. Oba borci si také připsali prémii za výkon večera. Henderson již před mačem prohlásil, že po něm končí. Po zápase řekl, že na svůj věk nepředvedl špatný výkon a že je na svou kariéru hrdý. Bezesporu má být na co! Bisping si po utkání rýpl do potenciálních vyzyvatelů, kteří vyčítali Hendersonovi, že neměl na title shot nárok. Prohlásil, že ani nepamatuje, kdy Weidman naposledy zápasil, Rockholda vypnul za tři minuty a "Boží bojovník" Romero by se měl stydět za svůj doping. Jedno je jisté, můžete sebrat Bispingovi titul, ale jeho prořízlou pusu mu určitě nikdo nevezme.

Mike Perry vs. Danny Roberts


Michael Bisping Highlights


Foto:
www.mmajunkie.com
www.foxsports.com
www.mmanewssource.com
www.mmalatestnews.com
www.sherdog.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYpráce recepční(obsluha)do fitness-brig...
Olympia Fitness Praha(Opatov,Hostivař) hledá brigádníky do svého týmu - STUDENTKU/STUDENTA na poz...
bazar Sběratel koupí větší sbírku pošt...
Vášnivý sběratel koupí větší sbírku poštovních známek. Solidní jednání a okamžitá platba. 777097...
práce Hledáme instruktory/ky
Nový prémiový fitness klub v nově vznikající čtvrti DOCk na Palmovce hledá spolehlivé instruktory...
seznamka Asiat hledá svalovce na společné posi...
Štíhlý asiat, nepříliš zkušený v posilování, hledá svalovce na společné posilování, který by mi p...
bazar Chodící pás - Walking program
Prodám 11 kusů chodících / běžeckých pásů s 0,5 kg činkami pro Walking program. Vhodné jak pro tr...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra