Reklama:

Strongman Champions League Curacao 2016 - výsledky a video

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Strongman Champions League Latvia 2016
- reportáž a video
Strongman Champions League Bulgaria 2016
- reportáž a video
Strongman Champions League England and Finland 2016
- reportáž a video
Strongman Champions Romania 2016
- reportáž a video

Zřejmě nejexotičtější destinací Champions League se stalo Curacao, kde se odehrálo 14. kolo této strongman ligy. Ostrov, který leží v jižní části Karibského moře přibližně 60 kilometrů od pobřeží Venezuely, patří do jižní části Závětrných ostrovů a je součástí Malých Antil. Na závodním poli se zde sešlo celkem 11 strongmanů, a i když podle fotek počasí nevypadalo úplně úžasně, předpověď počasí hlásila, že se teplota na ostrově pohybuje kolem 30 stupňů, takže na zimu si závodníci určitě stěžovat nemohli. Minulou Champions League v Rumunsku vyhrál polský závodník Baron.

Závodníci před sebou měli dva dny nabité disciplínami. Jako první na ně zaútočil Trap Bar Deadlift s 355 kilogramy na počet opakování. Vskutku neuvěřitelný výkon předvedl Kanaďan Jimmy Paquet, který s touto váhou nasázel 14 opakování! Jeho výkon si můžete prohlédnout dole na videu. Obdobné výkony a trocha štěstí mu dopomohly k celkovému vítězství. Další neobvyklou disciplínou bylo zvedání kamene o váze kolem 100 - 110 kg na počet opakování. S touto disciplínou si dokázali poradit pouze čtyři borci. I tuto disciplínu vyhrál Paquet. Kolikrát kámen dokázal dostat nad hlavu, nevím, ale Alex Moonen v této disciplíně skončil na třetím místě se dvěma opakováními.

Jako třetí disciplínu si pořadatelé pro závodníky připravili vrh 14kg koulí. Z vyhrané disciplíny se tentokrát radoval Polák Radzikowski, který si na své konto připsal i dva nové světové rekordy. Poslední disciplínou prvního dne bylo klasické držení baterek v předpažení. Po skončení si závodníci šli užívat příjemné prostředí ostrova a relaxovat.

Start ve druhém dni se velmi dobře vydařil nejsilnějšímu muži Nizozemska Alexovi Moonenovi. Tahání kamiónu pouze v popruzích vyhrál a posunul se tak do čela závodu. Před poslední disciplínou byl na prvním místě Dainis "Titán" Zageris z Lotyšska, který měl dvoubodový náskok na Paqueta. Kanaďan Paquet ovšem na rozdíl od Zagerise neudělal při poslední disciplíně chybu, a tak se z vítězství radoval on. Zageris při poslední disciplíně Loading Race upustil v jedné chvíli barel a skončil tak celkově na druhém místě. Bronz si odvážel Alex Moonen a čtvrtý skončil Radzikowski, jenž před týdnem skončil třetí na Arnold Strongman Classic Europe. Další kolo slavné strongman ligy se uskuteční v portugalském Portu, kde se budou borci snažit kvalifikovat do letošního finálního závodu v Dubaji, který je lákavý především avizovanou výhrou 1 kg zlata!


Strongman Champions League Curacao - výsledky

pořadí jméno země body
1. Jimmy Paquet Kanada 55,5
2. Dainis Zageris Lotyšsko 54,5
3. Alex Moonen Nizozemsko 51,0
4. Krzysztof Radzikowski Polsko 43,0
5. Enzo Tauro Itálie 35,5
6. Joachim Gustavsson Švédsko 31,5
7. Marcos Ferrari Brazílie 28,0
8. Dan Harrison USA 21,5
9. Simon Sulaiman Sýrie 16,0
10. Marionchelo Soleana Curacao 15,0
11. Alex Bartelb Curacao 12,5Jimmy Paquet - 14x 355 kg Trap Bar Deadlift


Zdroje:
www.wikipedia.org
www.facebook.com
www.mlonutrition.com

Foto:
www.facebook.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra