Reklama:

Mistrovství Moravy v silovém trojboji družstev 2016 - reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Soutěže

V Ostravě se 24. září konalo 3. Mistrovství Moravy v silovém trojboji družstev. Podrobné výsledky jste si již mohli prohlédnout zde. Závody pořádal Colbert club SSK Vítkovice v čele s předsedou Jiřím Foldynou. Na regulérnost a dodržování pravidel soutěže dohlíželi tři rozhodčí, na levé straně to byl Alexandr Kolář, na pravé Michal Krček a jako hlavní rozhodčí Stanislav Krček.

Soutěže se oproti mistrovství Čech zúčastnilo výrazné méně závodníků. Ve dvanácti čtyřčlenných družstvech se proti sobě utkalo přes třicet závodníků, někteří závodili RAW, někteří v dresech. I přesto to byla zajímavá podívaná.

Třetí místo obsadilo družstvo SK Fitness Gym Olomouc, které získalo 1479 bodů a nazvedalo 2367,5 kg. Nejvyšší výkon předvedl Stanislav Macák, který zapsal 735 kg (428,06 bodů). Ten se zároveň umístil na třetím místě v absolutním pořadí mužů. Dále v družstvu závodil Josef Lipka s výkonem 605 kg (379,10 bodů), Martin Štoppl s 517,5 kg (366,07 bodů) a Jakub Veselský s 510 kg (306,46 bodů).

Na druhém místě skončil oddíl TJ Olympia Zlín - C s 1494 body a 2440kg totalem. Nejvíce Wilksových bodů z družstva nasbíral Lukáš Kovařík, se kterým si níže můžete přečíst rozhovor. Lukáš v součtu získal 670 kg (422,84 bodů), Tomáš Chovanec 655 kg (386,58 bodů), Jan Vavruša 625 kg (384,50 bodů) a David Pimek dosáhl totalu 490 kg (300,81 bodů).

Na první příčce se s náskokem více než 100 bodů umístilo družstvo TJ Lokomotiva Krnov, které zapsalo regulérních 1604 bodů s totalem 2287,5 kg. Nejlépe se umístil v družstvu i v celém závodu Tomáš Juříček, kterého můžete znát i jako reprezentanta na mezinárodních závodech. Jednoznačně vyhrál s 491 body a 655kg totalem. Jiří Škapa nazvedal 592,5 kg (395,79 bodů), Lukáš Tomčák 595 kg (380,68 bodů) a Filip Hasmanda 445 kg (335,71 bodů).

V absolutním pořadí žen se na třetím místě umístila Barbora Plíhalová z TJ Svitavy, která nasbírala 274,10 bodů a total 237,5 kg. Na druhém místě Sára Halásová z Colbert Club SSK Vítkovice s 207,5kg součtem a 277,78 body a první místo obsadila dorostenka Karolína Adamová ze Svitav s 250 kg a 303,97 body.

Třetí místo v absolutním pořadí můžu si zajistil Stanislav Macák z SK Fitness Gym Olomouc s 735 kg a 428,06 body, druhé místo pak Pavel Pláteník, ten zapsal 660 kg s 430,25 body. Na prvním místě se o více než 60 bodů umístil Tomáš Juříček z TJ Lokomotiva Krnov, který při 69 kilech nazvedal 655 kg (491,90 bodů).

Níže si můžete přečíst připravené rozhovory s Lukášem Kovaříkem a Karolínou Adamovou.


Lukáš Kovařík

Lukáši, jsi spokojený se svým výkonem a s průběhem celé soutěže?

Se svým výkonem jsem spokojený, hlavně kvůli tomu, že jsem se na třetím pokusu na dřepu zranil, takže jsem pokračoval v soutěži s mírnými obavami a musel jsem jít na jistotu, abych to klukům nepokazil. Družstva přece jenom nejsou o jednotlivcích, ale o čtyřech lidech. Na každém z nich to stojí a je důležité, aby každý zapsal, jak se mezi liftery lidově říká, a aby nikdo nevypadl, pak by se těžko bojovalo o přední místa. Takže tady nejde až tak o mě a můj výkon, ale o výkon mého týmu, na který jsem obrovsky hrdý. Zamakali jsme a obsadili krásné druhé místo za týmem z Krnova v čele s českým reprezentantem. Celá soutěž proběhla dle mého názoru bez viditelných problémů, jen jedna věc, co mi dělala trochu problém, byl špatný vzduch v rozcvičovně a na závodišti, špatně se mi dýchalo. Prostředí bylo netradiční, avšak pěkné. Ostatně kluci z Vítkovic dělají každým rokem kvalitní a pěkné závody, vždy se sem rád vracím.

Jak dlouho ses na soutěž připravoval a jakou metodiku jsi k přípravě použil?

To je dobrá otázka. (smích) Ve středu před závody jsme se s týmem domluvili, že půjdu na sobotní závody družstev, tak jsem doma pobral dresy a šel si zkusit základní pokusy. (smích) Prvně jsem měl jít závodit na extraligu do našeho B týmu, ale to by se mi zase krylo se závody RAW, které jsou hned další víkend po extralize, takže jsem nakonec šel závodit sem.

Závodíš i RAW, plánuješ v dohledné době nějaké soutěže bez vybavení?

Jak jsem již zmínil, RAW soutěže jezdím. Přijde mi to jako zajímavé zpestření v přípravě a líbí se mi, že se zde ukáže pravá surová síla a smažou se rozdíly které za nás "zvedají dresy". (smích) Tím v žádném případě nechci říct, že v dresech je to sranda, to ne, je to pořádná dřina. Avšak RAWka má své kouzlo. První soutěž bez vybavení mám za měsíc na oblasti Moravy, na které si jdu udělat výkonnostní třídu, abych mohl startovat příští rok na MČR RAW v Praze.

Jak jsi se dostal ke cvičení a k trojboji?

K trojboji jsem se dostal tak, že jsem předtím dělal 12 let judo a potřeboval jsem zesílit. Chtěl jsem mít větší sílu než soupeři. Postupně mě to tak chytlo, že jsem u trojboje zůstal.

Užíváš nějakou suplementaci?

Suplementaci užívám, ale pouze v přípravě před soutěžemi, ve zbytku roku nepoužívám nic. Ze suplementů zařazuji kreatin, glutamin, BCAA a protein.

Díky za rozhovor. Chtěl bys závěrem někomu poděkovat?

Rádo se stalo. Poděkovat bych chtěl hlavně klukům z našeho oddílu za perfektní spolupráci, bez nich by se šlo jen stěží připravovat na soutěže. Dále oddílu TJ Olympia Zlín za super zázemí!


Karolína Adamová

Jsi spokojená se svým výkonem? Jak se ti závodilo?

Se svými výkony jsem spokojená, ale chci se zlepšit ještě mnohem víc. V poslední době jsem se zlepšila o 12,5 kg na bench-pressu, a i když je tato disciplína mojí slabinou, je mojí nejoblíbenější.

Jakou tréninkovou metodiku jsi zvolila pro přípravu? Pomáhá ti někdo se sestavováním tréninků?

Momentálně jedu podle tréninku ruského trenéra Borise Sheika. Trénuji 4x týdně. Tento trénink mi hodně vyhovuje a zvedl mi výkony. Tréninkový plán se mnou cvičí i můj přítel, se kterým jsme si sestavili i vlastní silový trénink.

Jestli se nemýlím, nezávodíš tak dlouho. Máš nějaké ambice do budoucna?

Teď v září to byl přesně rok od mých prvních závodů družstev ve Zbýšově. Chtěla bych své výkony ještě hodně zvýšit a zapracovat na svých slabinách. Také bych chtěla dopilovat techniku u sumo mrtvého tahu, kterou jsem začala cvičit teprve před pár týdny. Mým cílem je překonat stávající rekordy v RAW trojboji a jet na mistrovství světa.

Jak jsi se dostala k silovému trojboji?

Začala jsem cvičit jen tak pro zábavu. Asi hlavně proto, že jsem měla 47 kg a chtěla jsem přibrat, jelikož se mi nelíbilo, jak jsem byla vyhublá. Také jsem začala lépe a pravidelně jíst. K silovému trojboji jsem se dostala díky oddílu, do kterého jsem se časem registrovala.

Budeš se připravovat v blízké době na nějaké závody?

Ano, můj tréninkový plán je v plném proudu a vychází mi přesně do závodů, které budou u nás ve Svitavách.

Chceš v tomto rozhovoru někomu poděkovat?

Chtěla bych poděkovat mému příteli za pomoc a podporu při všech tréninkových cyklech, které máme možnost trénovat spolu. A také za velkou trpělivost, kterou se mnou má. (úsměv) A že mě spoustu věcí naučil, díky němu jsem dnes tam, kde jsem. (úsměv)Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra