Reklama:
Zbývá už jen 75 ks kusů!
100 % Whey Protein + 500 g zdarma, vyberte si z 11 příchutí dříve, než dojdou zásoby! Více zde.

Slovenský pohár silných mužů #6 (Bánovce nad Bebravou) 2016 - výsledky a reportáž

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Pavol Guga] Poslední zářijová neděle patřila silákům slovenského poháru. Finálové kolo strongman ligy nováčků se odehrálo pod taktovkou Braňa a Majky Golierových a Milana Gabrhela na parkovišti před poliklinikou v Bánovcích nad Bebravou. Na startu se objevila známá jména - závodníci, kteří absolvovali většinu kol slovenského poháru v tomto roce. Postupně se silní muži objevili v Prešově, v Kajali a Banské Bystrici, na Duchonce a v Zamaguří. V Bánovcích bylo připravené velkolepé finále a získali jsme i nového profesionála. Kdo z dvojice Šuľan - Griglák tedy získal právo zařadit se mezi profesionální strongmany?

Kromě slovenských silných mužů se divákům představili i dva čeští závodníci a silák z Ukrajiny. Soutěží provázel diváky známý moderátor a viceprezident SASIMu Milan Gabrhel. Na správnost a regulérnost disciplín dohlíželi Pavol Guga a Braňo Golier. Pět náročných testů síly čekalo na čtrnáct závodníků. Úvod již tradičně patřil zdvihu ocelové klády, která vážila 115 kg. Za ziskem profi karty vykročil s 9 úspěšnými zdvihy Šuľan. O prvenství se v úvodu dělil s Ukrajincem Pyndusem, který rovněž zvládnul 9 opakování.

Po tlakové disciplíně přišla na řadu síla úchopu. Přejít 15 metrů dlouhou dráhu s párem 120kg kufrů a následně přenést 300kg ohradu, tak zněl úkol v druhé disciplíně. Po nepovedeném úvodu si plný bodový zisk připsal Griglák před českými borci Zadžorou a Švejdou.

Během přestávek se svými exhibičními vystoupeními předvedla divákům nejsilnější žena Slovenska Jana Vašková. Ukázala, že dokáže zvednout nad hlavu 60kg nápravu a pozvednout čtyřtunový automobil. Sílu svých zad předvedla, když několikrát zvedla 160kg činku s tlustou osou! Mimochodem, na posledním mistrovství světa si zapsala světový rekord v mrtvém tahu, když zvedla neuvěřitelných 233 kg. Kromě Janky Vaškové mohli diváci zhlédnout i exhibiční vystoupení dětí z oddílu Fitness Gabrhel pod vedením Marianny Holbové.

Jako třetí v pořadí následovaly mrtvé tahy s automobilem. Už druhé vítězství si tu připsal Ukrajinec Pyndus s 11 opakováními před českým Švejdou s 10 a třetím Griglákem s 9 opakováními. Třem strongmanům se nepovedlo provést ani jeden platný pokus, což nejlépe svědčí o náročnosti disciplíny.

Předposledním testem bylo tahání kamiónu, které bývá kvůli nerovnosti terénu pro většinu borců zpravidla hodně velkým soustem. To ovšem neplatilo pro Ondřeje Zadžoru, který jako jediný dotáhl tahač do cíle. Jen pár centimetrů chybělo druhému Šuľanovi. Třetí skončil Tomáš Piros, pro kterého se závod nevyvíjel podle jeho představ. Tomáš se ale nevzdával a bojoval až do konce.

Závěr patřil šesti otočením 400kg pneumatiky. Vítězem této disciplíny i celkovým vítězem se stal Ondřej Zadžora z České republiky. Předvedl vyrovnaný výkon bez viditelného zaváhání a stal se tak Bánovským silákem pro rok 2016. Druhé místo v závěru patřilo Milanovi Šuľanovi, který si druhým místem zajistil dostatečný počet bodů, takže se stal novým profesionálním závodníkem Slovenské asociace silných mužů. Po vážném zranění, kdy si utrhl Achillovu šlachu, se vrátil ve velkém stylu. Umístil se třetí na mistrovství Slovenska a vítězstvím v prvním kole slovenského poháru v Prešově naznačil, že má ambice postoupit mezi elitu. To se mu nakonec i podařilo, když se nejtěsnějším rozdílem pouhého jednoho bodu stal novým profesionálním závodníkem.

Třetí místo v Bánovcích v závěrečné disciplíně vybojoval Ľubo Griglák. Ten pod vedením profíka Petera Rekeneie předváděl v sezóně skvělé výkony. Do posledního kola vstupoval s cílem vybojovat postup do elitní kategorie siláků. Nebýt drobných zaváhání, mohlo se mu to povést. Ľubo ale bude mít zase za rok šanci dokázat, že mezi profíky patří. Nám nezbývá než oběma borcům poděkovat za skvělé výkony, které předváděli během celé sezóny.

Slovenská asociace silných mužů děkuje všem závodníkům, kteří se zúčastňovali závodů v roce 2016! Věříme, že se na nich společně setkáme zase v příštím roce. Těšit se můžete na nové aktivity, které pro Vás připravujeme. Nejdříve se uvidíme na vyhodnocení středoevropského poháru, o kterém Vás budeme informovat na našem webu anebo na fanpage Slovakstrongman. Děkujeme i Braňovi, Majce a Damiánovi Golierovým, prezidentovi SASIMu Vladimíru Bátikovi, viceprezidentovi Milanu Gabrhelovi a všem těm, kteří se postarali o velkolepé finále strongman ligy. Dále partnerům akce, organizačnímu týmu a jednoduše každému, kdo se zasloužil o zdárný průběh Bánovského síláka 2016! Děkujeme!

Poslední závody roku 2016 nás čekají už 17. prosince na výstavišti Expo Center. Tam proběhne už 6. ročník tradiční akce Sport Festival, na který Vás srdečně zveme!


Slovenský pohár silných mužů #6 (Bánovce nad Bebravou) 2016 - výsledky

pořadí jméno body
1.Ondřej Zadžora 63,5
2.Milan Šuľan 58,5
3.Ľubomír Griglák56,0
4.Jaroslav Švejda49,0
5.Volodymyr Pyndus 46,5
6.Peter Supák 41,0
7.Jozef Vrtal 37,5
8.Martin Šulej 34,0
9.Miroslav Pohlodek33,0
10.Ladislav Kovácz 26,5
11.Michal Dzivjak 25,0
12.Tomáš Piros 22,5
13.Peter Kováč 10,0
14.Pavol Horňák 9,0

Konečné pořadí Slovenského poháru silných mužů 2016

pořadí jméno body
1.Milan Šuľan* 66
2.Ľubomír Griglák 65
3.Peter Supák48
4.Michal Dzivjak38
5.Tomáš Piros 37
6.Martin Šulej 36
7.Peter Očovay 26
8.Denis Hanák 25
9.Juraj Rákoci23
10.Pavol Horňák 17
11.Ladislav Kovácz 16
12.Maroš Štefaňák 12
13.Jozef Vrtal 9
14.Miroslav Pohlodek 7
15.Peter Kováč 7
16.Michal Kuča 7
17.Michal Grunda 7
18.Martin Dulai 5
19.Marek Bujdoš 4
20.Róbert Blacha 3
21.Adam Sobek 2
22.Michal Póša 1
23.Dávid Nagy 0
24.Tomáš Jurkovič 0

      * stává se profesionálemLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 39 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Majka (11:31) • Píšu e-maily, ale že jste to Vy, můžete rovnou na redakce@ronnie.cz. :) Nezapomeňte tel...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
Zodiak411 (11:05) • S tím gynem je to diskutabilní. Někdy postihují a někdy ne. Ale osobně si myslím, že po...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Zodiak411 (10:32) • Děkuju moc za ceny :) Jsem rád, že mi tip konečně vyšel po dvou letech :) Chtěl bych se...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
xroll (10:17) • A pokud by si nechal gynekomastii odstranit bylo by to ok? Ne každý kdo sype má gynekom...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
ezio (09:00) • Absolutní vítěz kondiční kulturistiky s gynekomastií? rozhodčí a pořadatelé by se měli...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra