Reklama:
Zbývá už jen 82 ks kusů!
100 % Whey Protein + 500 g zdarma, vyberte si z 11 příchutí dříve, než dojdou zásoby! Více zde.

Arnold Strongman Classic Europe 2016 - výsledky a video

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Arnold Strongman Classic 2016 - reportáž
a výsledky
Arnold Strongman Classic Australia 2016
- reportáž a video
Arnold Strongman Classic Brasil 2016
- výsledky
Arnold Strongman Classic Africa 2016
- reportáž a video
Arnold Strongman Classic Asia 2016
- reportáž a video

Závodníci z celého světa se sešli na posledním letošním Arnoldovi ve Španělsku, aby zde pro diváky předvedli pořádnou show o prize money v hodnotě 25 tisíc dolarů. Informace o počtu závodníků se zdroj od zdroje lišily, oficiální zdroje uváděly původně patnáct závodníků, ale ve výsledku jich bylo jen devět. Nejzářivější strongman hvězdou byl bezpochyby obrovský Američan Brian Shaw, jenž letos obhájil titul na World's Strongest Man, doplnili ho polští borci Radzikowski a Kieliszkowski. Ze známých tváří nechyběli ani Mikhail Shivlyakov, Matjaž Belšak, Jerry Pritchet, Rauno Heinla.

Giant Dumbbell

Na borce nečekaly žádné brutální váhy, jaké byly k vidění na prvním Arnoldovi v Columbusu. Takže nezvedali 124kg, nebo dokonce 136kg, ale "pouze" 95kg jednoručku. S váhou, kterou na českých soutěžích zvedají borci většinou jednou v nějaké kombinaci, si zahraniční profesionálové pohrávají, jako kdyby to nebyla váha dobře urostlého dospělého chlapa. Expertem na tuto disciplínu je bezesporu čerstvě čtyřiadvacetiletý Slovinec Matjaž Belšak, jenž i přes svých 145 kg vyniká skvělou technikou a především dynamikou, díky které s téměř metrákovou jednoručkou za minutu nasázel 10 opakování. Stejný počet opakování zvládl pouze Krzysztof Radzikowski. O jedno opakování méně si připsali Heinla, Shaw a Shivlyakov.

Dead Lift

Jako druhá disciplína byla pro závodníka připravená "klasika", mrtvý tah s 363 kilogramy na počet opakování v limitu jedné minuty. První vlaštovku v podobě vyhrané disciplíny si připsal Brian Shaw svými 8 opakováními. Američan Jerry Pritchet, jenž si z letošního červencového World Deadlift Championship neodvezl pouze nový osobní rekord 465 kg, ale také zraněný hamstring, dokázal dát s těžkou osou 7 opakování. Usměvavý a ušatý Rus Shivlyakov si připsal body za 6 opakování.

Super Yoke

Nejvíce bodů za nejrychlejší přenesení, podle videa spíše přesprintování, se 450kg konstrukcí na 15 metrů si odnášel Radzikowski. Na druhém místě doběhl Shaw, třetí mladíček Kieliszkowski.

Arm over Arm

Předposlední disciplínou bylo přitahování lehkého pětitunového nákladního vozu pouze za pomocí síly Vašich paží a nohou, pokud je při tom umíte používat. Že při takhle "lehkém" náklaďáku jde spíše o rychlost rukou při ručkování po tlustém laně a celkovou koordinaci pohybů než o hrubou sílu, dokázal svým vítězstvím Mateusz Kieliszkowski. Možná měl i o trochu více sil a motivace než ostatní závodníci, protože z videozáznamu je patrné, že na deadliftu zřejmě nedal ani jedno opakování. Třetí nejlepší byl na této disciplíně Matjaž Belšak.

Atlas Stone

Na úplný závěr si strongmani střihli přehazování 185kg Atlasu přes zhruba metr a půl vysokou laťku. Časový limit byl klasicky 60 vteřin. Brian Shaw, Matjaž Belšak a Mikhail Shivlyakov si rozdělili body za neuvěřitelných 8 opakování!

10 000 dolarů za první místo a druhé letošní vítězství na Arnold Classic oslavoval čtyřnásobný nejsilnější muž světa Brian Shaw. Při vyhlašování si ještě zavtipkoval se samotným Arnoldem. Ten po opravení Brianova: "Dnes ráno jsme spolu byli na snídani" na: "Seděli jsme spolu u stolu a ty jsi snědl svoji snídani, moji snídani i snídani všech okolo" sklidil potlesk diváků. Na druhém místě skončila polská superstar Mateusz Kieliszkowski, se kterým jsme Vám letos přinesli celkem obsáhlý rozhovor. Vzhledem k tomu, jak se mu vedlo na deadliftu, stále zřejmě léčí problém se zády, o kterém nedávno mluvil. Třetí místo a šek na 4000 dolarů si ze Španělska odvážel jeden z nejlepších tlakařů na světě Krzystof Radzikowski. Ten po soutěži na sociálních sítích oznámil, že má ze třetího místa velkou radost, stejně jako z návratu po vážném zranění.


Arnold Strongman Classic Europe 2016 - výsledky

pořadí jméno země
1. Brian Shaw USA
2. Mateusz Kieliszkowski Polsko
3. Krzysztof Radzikowski Polsko
4. Matjaž Belšak Slovinsko
5. Mikhail Shivlyakov Rusko
6. Rauno Heinla Estonsko
7. Jerry Pritchet USA
8. Justin Fisher USA
9. Sigfus Fossdal Island


Krzysztof Radzikowski - Super Yoke

Giant Dumbbell

Dead Lift

Super Yoke

Arm over Arm

Atlas Stone

Vyhlášení


Zdroje:
www.facebook.com
www.vk.com
www.startingstrongman.com

Foto:
Instagram


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Majka (11:31) • Píšu e-maily, ale že jste to Vy, můžete rovnou na redakce@ronnie.cz. :) Nezapomeňte tel...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
Zodiak411 (11:05) • S tím gynem je to diskutabilní. Někdy postihují a někdy ne. Ale osobně si myslím, že po...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Zodiak411 (10:32) • Děkuju moc za ceny :) Jsem rád, že mi tip konečně vyšel po dvou letech :) Chtěl bych se...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
xroll (10:17) • A pokud by si nechal gynekomastii odstranit bylo by to ok? Ne každý kdo sype má gynekom...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
ezio (09:00) • Absolutní vítěz kondiční kulturistiky s gynekomastií? rozhodčí a pořadatelé by se měli...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra