Reklama:
Zbývá už jen 82 ks kusů!
100 % Whey Protein + 500 g zdarma, vyberte si z 11 příchutí dříve, než dojdou zásoby! Více zde.

Strongman Champions League Romania 2016 - výsledky a video

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

Strongman Champions League Serbia 2016
- reportáž a video
Strongman Champions League Latvia 2016
- reportáž a video
Strongman Champions League Bulgaria 2016
- reportáž a video
Strongman Champions League England and Finland 2016
- reportáž a video

V rumunském městě Sibiu se o uplynulém víkendu konalo další kolo série Strongman Champions League. Celkem se na startovním poli sešlo dvanáct závodníků. Mezi favority patřil polský zkušený strongman Mateusz Baron, který sice vypadá, že vraždí lidi na objednávku, ale ve skutečnosti je to veliký pohodář. Na paty mu v průběhu závodu šlapali Nizozemec Alex Moonen a Rakušan Martin Wildauer. Wildauer už ve 20 letech zatáhl 400 kg na mrtvý tah. I Česká republika měla mít v Rumunsku svého zástupce, barvy trikolóry měl hájit Jiří Vytiska, ale kvůli zranění bicepsu při posledním závodě v Brně musel svou účast zrušit.

Na všech dvanáct závodníků čekalo celkem sedm disciplín, které byly rozděleny do dvou dnů. V prvním dni se objevilo tahání několikatunového nákladního vozu. Nejlépe si s ním na vzdálenost 20 metrů poradil Alex Moonen (25,34 vteřin), druhý nejlepší čas měl Baron a třetí Wildauer. Disciplínu Hercules Hold jste mohli vidět mnohokrát i na českých soutěžích, a proto není divu, že se objevuje i v této prestižní lize. Nejsilnější úchop předvedl Solvang. Dvě auta dokázal držet na nakloněné plošině téměř 46 vteřin. Za ním se v disciplíně umístili Todorchev a Baron. Třetí disciplínou bylo tradiční zvedání železné klády na počet opakování. Váha klády byla pravděpodobně 150 kg. Baron a Wildauer se společně dělili o body s pěti opakováními. Nor Solvang si připsal 4 opakování. Poslední disciplínou prvního dne bylo držení v předpažení - Forward Hold. I zde vyhrál Solvang, jenž za sebou nechal Moonena a Comorovschiho.

Druhý den odstartoval Car Deadlift, kde si spravil chuť Martin Wildauer. 10 opakování v jeho podání mu zajistilo první vyhranou disciplínu. O jedno opakování méně zvládl Baron a zapsal si tak body za druhé místo. Zajímavostí je, že na nedávném tréninku zatáhl 402 kg na mrtvý tah. Na tom by nebylo nic tak výjimečného, jenže Baron to zatáhl při tělesné hmotnosti 135 kg! Ale zpět k disciplíně. 7 opakování zvládl s autem ještě Moonen a získal další cenné body. Před časem jsem psal o nových pravidlech v této lize, která měla za úkol vymýtit různé speciální pomůcky, podpůrné dresy a podobně, aby v závodě šlo především o hrubou sílu daného jedince. Když jsem si ale procházel fotky ze závodu, bylo tam jasně vidět, že se do dresu soukal za pomoci tří kolegů Estonec Lauri Nami. A věřím, že nebyl jediný. Nevím, proč k tomu došlo, zda to byla jen nějaká výjimka, nebo se ta nová RAW pravidla neuchytila, ale odpověď na to budeme mít asi až s příštím závodem. Po statické disciplíně se závodníci proběhli zhruba 50 metrů s 300 - 310kg konstrukcí Frame Carry. Vítězem se stal Baron, jenž s ní zasprintoval čas 20,27 vteřin. Druhý byl Wildauer a třetí Todorchev. Poslední disciplínu, Conan's Wheel, vyhrál Němec Andreas Altmann a ještě se tak alespoň trochu posunul nahoru v tabulce. Baron a Nami se umístili za ním.

S velkým bodovým náskokem vyhrál sedmadvacetiletý Mateusz Baron, který si tak odvážel trofej za první místo a zároveň příjemně tučný šek kolem 2 - 3 tisíc eur. Na druhém místě skončil panující nejsilnější muž Nizozemí Alex Moonen. Bronz pro sebe vybojoval Martin Wildauer, který se v letošní sezóně vracel do své dřívější formy. Strongman sezóna v Čechách je téměř u konce, záměrně píšu téměř, protože nás ještě stejně jako minulý rok čeká závod Strongman Opava, který 29. října v rámci kulturistické soutěže GP PEPA Opava pořádá Stanislav Pešát ve spolupráci s ČNFS. V Opavě se odehraje poslední závod profesionálů a amatérů, jenž mezi sebou budou bojovat o přestup mezi profesionály.


Strongman Champions League Romania - výsledky

pořadí jméno země body
1. Mateusz Baron Polsko 72,0
2. Alex Moonen Nizozemsko 63,5
3. Martin Wildauer Rakousko 62,0
4. Bjorn Solvang Norsko 55,5
5. Lauri Nami Estonsko 50,5
6. Daniel Gracia Gibraltar 44,0
7. Andreas Altmann Německo 43,5
8. Stoyan Todorchev Bulharsko 42,5
9. Vladimir Comorovschi Rumunsko 41,5
10. Adrian Boros Maďarsko 25,0
11. Vladimir Bulatovic Srbsko 20,0
12. Alex Arginteanu Rumunsko 9,0


Car Deadlift

Truck Pull

Frame Carry

Hercules Hold


Foto:
Silvana Armat


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

21.09.21:18Tom.K. - Tak ještě doplním. Dnes opět celou šichtu na place s Andre..
20.09.22:54Tom.K. - ja pro změnu zase jen z toho, co se tam pak řeší večer u c..
20.09.22:52Ferry - Super, to jsi mohl napsat už do prvního příspěvku, ale asp..
20.09.22:16Tom.K. - Ano, tak to bylo skutečně původně navrženo. Ohradila se sp..
20.09.21:32Ferry - To není pravda, pravidla platí od 1. července letošního ro..
20.09.19:19Tom.K. - Nova pravidla pro strongman champions league, co se tyka p..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Majka (11:31) • Píšu e-maily, ale že jste to Vy, můžete rovnou na redakce@ronnie.cz. :) Nezapomeňte tel...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
Zodiak411 (11:05) • S tím gynem je to diskutabilní. Někdy postihují a někdy ne. Ale osobně si myslím, že po...
magazínVýsledky tipovací soutěže: Wings of S...
Zodiak411 (10:32) • Děkuju moc za ceny :) Jsem rád, že mi tip konečně vyšel po dvou letech :) Chtěl bych se...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
xroll (10:17) • A pokud by si nechal gynekomastii odstranit bylo by to ok? Ne každý kdo sype má gynekom...
magazínGP Ostrava 2019 - fotogalerie
ezio (09:00) • Absolutní vítěz kondiční kulturistiky s gynekomastií? rozhodčí a pořadatelé by se měli...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra