Reklama:

UFC 203: Miocic zničil Overeema a zůstává králem těžké váhy

Ronnie.cz > Powerlifting > Bojové sporty

UFC 203, která se o víkendu odehrála v americkém Ohiu, tentokrát povinně sledovali všichni fanoušci wrestlingu. V krátkém a nepříliš úspěšném debutu se zde představila hvězda WWE CM Punk. Samotné UFC se ale krok vyplatil, na pay-per-view akci sledovalo asi 700 000 fanoušků a dalších 18 875 našlo cestu přímo do clevelandské haly. A i když byly dva zápasy na poslední chvíli zrušeny (Borg vs. McCall a Barroso vs. Dollaway), několik opravdu dramatických utkání a dobrých finišů udělalo kvalitní podívanou i tak.


Sean Spencer vs. Yancy Medeiros
Galavečer zahájili ve veltru Američané Yancy Medeiros (3-4, 1 NC UFC) a Sean Spencer (3-4 UFC). Už v prvním kole se Medeirosovi podařil pěkný kop do hlavy, a když ve druhém svůj trik zopakoval, Spencer šel k zemi. Medeiros neváhal a omráčeného borce chytil do gilotiny, kterou vzápětí ukončil zápas. Submission vyhrál Yancy Medeiros a zároveň si připsal prémii za výkon večera. Po utkání prohlásil, že veltr je pro něj pohodlná váha a že doufá, že se v budoucnu ještě víc předvede. Spencerova bilance se řítí k zemi a je otázkou, zda jej ještě čeká další šance.

Ani druhý zápas v lehké váze netrval příliš dlouho. Drew Dober (3-1 NC UFC) poměřil síly s debutujícím Jasonem Gonzalesem a rychle se ukázalo, kdo z nich bude mít navrch. Dober byl v zápase rychlejším, tvrdším borcem a svého soupeře umlátil za necelé dvě minuty. KO tak vyhrál Drew Dober a poprvé ve své historii si připisuje dvě výhry v řadě v UFC.

Ve váze do 158 liber bojovali Nik Lentz (8-4, 1 NC UFC) a taktéž debutující Michael McBride zaskakující za Mairbeka Taisumova. Lentz si s jednodušším soupeřem poradil, i když cesta nebyla snadná. McBride se cukal hlavně v prvním kole. Ve druhém mu ale začaly docházet síly, Lentz prosadil svůj grinding styl a nakonec vyčerpaného soupeře dorazil na zemi. Vítězství, které ale pro žebříček nemá větší význam, vybojoval Nik Lentz, který po utkání pochválil soupeře za jeho tvrdost a nevypočitatelnost.

Ve střední váze se utkali Brad Tavares (7-4 UFC) a brazilský Caio Magalhaes (4-2 UFC). Oba se do klece vraceli po roční pauze způsobené jednak zraněními a jednak pliváním na soupeře (Magalhaes v zápase s Joshem Sammanem). Caio se od začátku snažil dostat soupeře na zem, ale Tavares mu prchal a při tom bodoval. Dobrá možnost k submission se Brazilci nenabízela, strádal a ve třetím kole vypadal vyloženě vyčerpaný. Tavares mu naložil, ale utkání neukončil, takže ke slovu přišli bodoví rozhodčí, kteří stylem split decision určili vítězem Tavarese. Brad Tavares po zápase řekl, že si dá souboj s kýmkoliv, kdo přichází v úvahu. Moc rád by bojoval v New Yorku nebo doma na Havaji.


Jessica Andrade
V ženské bantamové váze bojovala domácí Jessica "Evil" Eye (1-4, 1 NC UFC), kterou vyzvala brazilská Bethe "Pitbull" Correira (2-2 UFC). K vidění byla tři kola nepříliš přesného kickboxu. Eye se snažila postupovat, ale často své rány míjela, Correira bojovala sice pasivněji, ale některé její countery měly slušné parametry. Se zkrvaveným obličejem skončily po třech kolech obě dámy a sudí měli nelehkou práci. K velké nelibosti domácích fanoušků označili jako vítězku Bethe Correiru, čímž spustili orchestr bučení. Correira ale zůstala nad věcí. Bojovat na horké půdě pro ni prý nebyl problém. Eye nechápala, jak mohla prohrát. Co si budeme povídat, bylo to velmi těsné rozhodnutí.

V ženské slámové váze nastupovaly v prvním zápase hlavní části večera brazilská Jessica Andrade (5-3 UFC) a skotská Joanne Calderwood (3-1 UFC). Andrade se vrhla na soupeřku jako býk a během minuty měla takedown. Potom si vylepšovala pozici, několikrát s Calderwood praštila o zem, a když se skotské válečnici podařilo vstát, Andrade ji chytila do gilotiny a nepustila. Submission vyhrála Jessica Andrade a připsala si bonus za výkon večera. Po zápase přiznala, že plánovala knokaut v postoji, ale věděla, že je silnější a má výhodu na zemi i v klinčích. Dvě působivé výhry před limitem v řadě, pomalu to vypadá na title shot. Calderwood prohrává po dvou výhrách a její cesta za titulem je tak zpomalena.


Jessica Andrade vs. Joanne Calderwood
V bantamu se utkali favorizovaná dvojka divize Uriah Faber (9-5 UFC) a Jimmie Rivera (3-0 UFC). Rivera měl jasný plán bránit Uriahův tlak a counterovat jeho pokusy - a tato taktika vyšla do puntíku. Faber ochutnal pár tvrdých ran a také řadu kopů, a i když se pokusil běh událostí změnit, na disciplinovaného Riveru jednoduše neměl. Jimmie Rivera si připsal mimořádně cennou výhru na body a posunul se v žebříčku nahoru. Faber, ač skvělý bojovník, má už 37 let a na špičce nemůže být věčně. Doufám ale, že pár dobrých zápasů ještě udělá.

Ve veltru se stala dlouho očekávaná událost - debut CM Punka nejen v UFC, ale i v MMA. Soupeřem byl vybrán talent z show Lookin‘ for a fight Mickey Gall (1-0 UFC). Už na vážení byla situace horká, CM Punk odmítl nabízenou ruku a Mickey Gall se smál - podle svých slov říkal Punkovi, že chápe, že je herec a hraje. V kleci se ale nehrála žádná hra, alespoň ne ze strany Mickeyho Galla. Talentovaný borec praštil s wrestlerem o zem v řádu vteřin, a i když se Punk kroutil jako had, Mickey Gall jej za dvě minuty a čtrnáct vteřin donutil k submisson. Zde žádné překvapení, nicméně s ostatními bojovníky trošku zahýbalo, když se dozvěděli, že Punk vzal za svůj debut půl milionu dolarů. UFC tak čelí kritice, že bojovník bez schopností má lepší plat než zkušení veteráni. Punk si po zápase přišel za soupeřem popovídat, evidentně s pokorou, jakou člověku dá jen drtivá prohra. Gall řekl, že příště už nechce žádného amatéra, ale válku. Vyzval Sage Northcutta, který v médiích výzvu přijal, tak uvidíme. CM Punk se dočkal i řady pochvalných reakcí za to, že do oktagonu vůbec vstoupil, o konci prý zatím neuvažuje. Že bychom ho uviděli v kleci i podruhé? Těžko říct, jakého soupeře by UFC musela sehnat, aby zápas dopadl jinak…


Edmund Tarverdyan
V těžké váze se po ztrátě titulu vracel Fabricio Werdum (8-3 UFC), jehož soupeřem byl Travis Browne (8-4-1 UFC), přítel Rondy Rousey. Werdum byl jasným favoritem a čekaly se od něj velké věci, v tom duchu také začal - s mocným skokem nakopl soupeře rovnou do obličeje. Potom si Browne po vykryté ráně stěžoval na zlomený prst, ale než rozhodčí nahlásil pauzu, ještě jich pár od Werduma schytal.

Přivolaný lékař nechal utkání pokračovat (což bylo pro Browna štěstí, protože bojovník žádné právo na timeout nemá a v případě ukončení by prohrál). Browne zbylá dvě kola nepředváděl vůbec nic, tempo polevilo, ale aktivnějším a útočnějším borcem zůstával Werdum. Na body nebylo co řešit, ale kouč Travise Browna, "populární" Edmund Tarverdyan šel říct Werdumovi pár slov a Werdum mu odpověděl front kickem do těla. Málem se strhla rvačka, ale nakonec se vše uklidnilo a Fabricio Werdum tak mohl přijmout své vítězství. Moc velký dojem ale neudělal a osobně si nemyslím, že by nyní měl dostat zápas o titul. Záležitost s Tarverdyanem mu patrně projde, ale profesionální chování to nebylo, i když vezmeme v úvahu, že jej Tarverdyan provokoval. Mimochodem, tento kouč si vyslechl v poslední době hodně kritiky - prakticky každý borec se pod ním zhorší a říkat Brownemu po prvním kole, kdy dostal nařezáno, že je Werdum bezmocný, je buď přespřílišná snaha podpořit svého borce, nebo neskutečná trenérská naivita.

A nakonec zlatý hřeb - souboj o titul šampióna v těžké váze mezi Stipe Miocicem (9-2 UFC) a Alistairem Overeemem (6-3 UFC). Čekala se pořádná řežba, kterou také fanoušci dostali. Oba borci si rovnou od startu vyměňovali rány, které by normálního člověka poslaly do rakve a je samé srážely na zem. Overeem zkusil gilotinu, ale ačkoliv se mylně domníval, že Miocic odklepal, utkání pokračovalo. Overeem soupeře kopl, ale Miocic se vrhl dopředu a smrští ran srazil soupeře na pletivo, kde jej před větším výpraskem zachránili rozhodčí! KO vyhrál Stipe Miocic, obhajuje titul těžké váhy a dává konečně fanouškům v "prokletém" Clevelandu, kde se sportovcům nedaří, důvod k radosti. Oba dva zápasníci pak získali prémii za utkání večera.

Fabricio Werdum vs. Travis Browne


Stipe Miocic Highlights


Foto:
www.mmajunkie.com
www.ufc.com
www.sherdog.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 59 sekundami?
NOVÉ INZERÁTYpráce recepční(obsluha)do fitness-brig...
Olympia Fitness Praha(Opatov,Hostivař) hledá brigádníky do svého týmu - STUDENTKU/STUDENTA na poz...
bazar Sběratel koupí větší sbírku pošt...
Vášnivý sběratel koupí větší sbírku poštovních známek. Solidní jednání a okamžitá platba. 777097...
práce Hledáme instruktory/ky
Nový prémiový fitness klub v nově vznikající čtvrti DOCk na Palmovce hledá spolehlivé instruktory...
seznamka Asiat hledá svalovce na společné posi...
Štíhlý asiat, nepříliš zkušený v posilování, hledá svalovce na společné posilování, který by mi p...
bazar Chodící pás - Walking program
Prodám 11 kusů chodících / běžeckých pásů s 0,5 kg činkami pro Walking program. Vhodné jak pro tr...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra