Reklama:

Pepa "Gorila" Král:
"Nedělám si zadní vrátka."

Ronnie.cz > Powerlifting > Bojové sportyKdo se trochu zajímá o naši fighterskou scénu, Pepu "Gorilu" Krále jistě zná. Tenhle žižkovský zabiják je šampiónem organizace GCF do 77 kg. Byl prvním českým zástupcem v elitní ruské MMA organizaci M1 a je profesionálním českým šampiónem organizace WKN. Kromě toho třikrát vybojoval stříbrnou medaili na MČR v grapplingu. S Pepíkem jsem dělala rozhovor po jeho vítězství na jedné ze série galavečerů XFN, kde porazil "Krále Severu" Honzu Malacha. Tento zápas byl rozhodně jedním z nejlepších, co byl ten den k vidění.

Pepo, tak povídej, proč Gorila?

Gorila mi říkají, protože je to mé oblíbené zvířátko. A hlavně ji rád předvádím. Kdysi mě u toho viděl Ondra Novotný, tak mě pak takhle vyhlásil na zápas a už to bylo. Od té doby mi to zůstalo.

Předně gratuluji k vítězství na XFN, kde jsi porazil Honzu Malacha. Je to pro tebe určitě cenný skalp. V tomto zápase jsi získal pás. Jak tento zápas hodnotíš?

Děkuji. Cenný skalp to je, a to hlavně s ohledem na průběh zápasu. Pro mě to byl opravdu těžký fight. Plný boxerských výměn, zápasení a hlavně velkých zvratů. Prostě tři kola války. Bojovalo se o profesionální titul ČR a podle toho to prostě vypadalo. Takže mám pás, toho si strašně vážím!

Zajímá mě, jestli si v průběhu takového zápasu stihneš uvědomovat jednotlivé momenty. Co se ti honí hlavou?

Cítil jsem, že jsem Honzu přebodoval. Hlavou se mi honilo, že prostě nedostanu knokaut. Že budu bojovat, dokud bude třeba!

Probíhala tvá příprava nějak odlišně od jiných? Přeci jen Honzův styl máš nakoukaný, takže můžeš lépe odhadnout, na co se připravit.

Už jsem to někde říkal. Já se v přípravě soustředím hlavně sám na sebe. Neodlišuji je podle soupeře.

V čem vidíš své silné a naopak slabé stránky?

Moje síla je hlavně v zápasení jako takovém. Jakmile začnu, chci tam nechat všechno. Nedělám si zadní vrátka. To je moje přednost a vlastně slabina zároveň. Jdu do toho od začátku na 100 %!

PEPA "GORILA" KRÁL
Věk: 35 let
Bydliště: Praha, Žižkov (miluje ho a bude tam žít navěky)
Sportovní úspěchy:
 • šampión GCF do 77 kg
 • první český zápasník M1 (elitní ruská organizace MMA)
 • profesionální český šampión WKN
 • třikrát 2. místo na MČR v grapplingu
 • Šli jste s Honzou domluvenou nestandardní váhu - 73 kg. Proč ne 77 nebo 70 kg?

  Ano, šli jsme předem domluvenou váhu 73 kg. Oba normálně závodíme standardní 70ku, ale já měl před zápasem nějaké zdravotní problémy, a tak se mi nechtělo shazovat o ty 3 kg více. Nicméně to bylo předem domluvené, takže pohoda. (úsměv)

  Kolik jsi musel shazovat? Jak vypadá tvá dieta a jak to zvládáš? Je to s věkem náročnější?

  Sundával jsem přibližně 13 kg. Dietu jsem držel klasickou. Jak se blíží zápas, snižuji příjem sacharidů na minimum. Snažím se jíst kvalitní stravu. Maso, ryby, hodně zeleniny a rýži. Nejhorší je vždycky poslední týden. Přestávám solit a nejím už skoro žádné sacharidy. A co je nejhorší, snižuji příjem tekutin. Na dotažení váhy je často třeba sauna nebo horká vana. S věkem se to horší. Nemám to rád, ale k tomuhle sportu to prostě patří.

  Jak často a co vlastně trénuješ?

  Trénuji dvakrát denně, šest dní v týdnu.

  Zařazuješ do své přípravy i silový trénink?

  Příprava na zápas mi většinou trvá kolem tří měsíců. Určitě je její součástí i silová příprava, ale také vytrvalost - běh, plavání. Jak se blíží zápas, postupně jdou tréninky více do výbušnosti a rychlosti. Nedílnou součástí je samozřejmě technika, sparingy, no prostě MMA. A v mém věku je hodně důležitá i regenerace. Saunička, masáže či kryo.

  Jak moc řešíš stravu v mimozápasovém období.

  Když se nepřipravuji na žádný zápas, tak stravu vůbec neřeším. Rád jím. A taky si dám rád pivo. (úsměv)

  Co nějaké doplňky stravy? Sportovní suplementy? Je něco, co ti zaručeně funguje?

  Používám doplňky stravy od mého sponzora Fit-Pro. Nejlepší zkušenosti mám s BCAA, glutaminem a proteinem. Jak jsem už říkal, regenerace je pro mě důležitá a bez suplementů mi to nejde.

  Jaké máš další plány do budoucna? Můžeme čtenáře pozvat na nějaký další super zápas?

  Nějaké nabídky jsem už dostal. Ale ještě nevím, jak to všechno bude. Zatím to vypadá, že bych mohl zápasit někdy na podzim.

  Máš nějakou vysněnou metu? Cíl, kam by ses chtěl dostat?

  Já už jsem se dostal tam, kde jsem chtěl být. Už se cítím lépe v pozici trenéra. Ale zápasím, protože mě to stále baví. Nicméně teď je můj cíl vychovat další skvělé zápasníky, což se nám v PriMMAtu, myslím, daří. Za to jsem moc rád!

  Chtěl bys někomu touto cestou poděkovat

  Chtěl bych poděkovat především svým rodičům za podporu, kterou jsem od nich vždycky cítil. Všem klukům z PriMMAtu za to, že se nám povedlo dát dohromady tak skvělou partu a rozjet náš gym, kde se můžu naplno věnovat tomu, co mě baví. Další velké díky patří mým sponzorům - Hot Peppers, Fit-Pro, Márovi Čížkovi a dalším, bez kterých bychom to nedokázali. A nesmím zapomenout na fanoušky, kteří nás chodí podporovat a fandí nám.


  O autorce

  Pavla Kladivová alias Kulíšek je mladá žena mnoha tváří. No, vlastně spíše mnoha sportů. Jako malá začínala baletem a gymnastikou, pak přišlo plavání. Na střední škole chodila na sportovní gymnázium, kde se setkala téměř se všemi sporty. Mnoho let dělala atletiku (trojskok), následovaly mezinárodní úspěchy v silovém trojboji a vzpírání. Další léta zaznamenala přechod ke CrossFitu, přičichla ke kulturistice, extrémním překážkovým běhům i skokům padákem a v současné době ji naplno pohltily bojové sporty, konkrétně MMA.

  Není pouze mnohostrannou a úspěšnou sportovkyní, je také majitelkou tělocvičny Arena Pavly Kladivové, kde se věnuje trenérské činnosti - před mnoha lety se začala zajímat o zdravotní aspekty silových sportů, takže umí pracovat i s klienty, kteří mají pohybové problémy. Říká o sobě, že je sběratelkou informací, strašně ráda poslouchá chytré lidi a strašně ráda si povídá s lidmi, kteří jsou ve svém oboru dobří.

  log na diskusním fóruprofil autora


  Líbil se Vám článek?
  Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

  Související články:

  Diskuse k článku:
  Reklama:
  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Text:
  ...
  Upozornit na novou odpověď e-mailem.
  Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

  14.09.21:00Petr Prielozny - Dobre cteni.
  Zobrazit všechny příspěvky  Jméno: pamatovat
  Heslo:  Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
  Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
  Vyhledávání:
  RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra