Reklama:
Protein Scitec jen za 333 Kč!
Navíc při koupi 3 kusů mléčná rýže ZDARMA!

Mistrovství světa v mas-wrestlingu 2016 - výsledky

Ronnie.cz > Powerlifting > Ostatní sporty

Mas-wrestling si už našel cestu i do České republiky
Mas-wrestling: JIP Cup 2016 - výsledky a fotografie
Mistrovství Evropy v mas-wrestlingu 2016
- výsledky a fotografie
Mas-wrestling: Austrian & European Cup 2016 - výsledky
[Text: Kamil Szwarc] O víkendu 3. - 4. září se konalo teprve druhé Mistrovství světa v mas-wrestlingu. Zatímco první ročník se před dvěma lety odehrál v místě vzniku mezinárodní federace tohoto sportu, v ruské republice Sakha, tentokrát se mistrovství uskutečnilo v kyrgyzském městě Cholpon-Ata. Představilo se zde 191 sportovců z 32 států. Z České republiky do Kyrgyzstánu přicestovali dva závodníci a jedna závodnice.

Kyrgyzské federaci se podařilo domluvit zařazení mas-wrestlingu na program letošních Světových her kočovníků (World Nomad Games), což se ukázalo jako povedené. Světové hry kočovníků jsou významnou sportovní událostí a těší se velkému zájmu diváků. Mas-wrestling se tak i tentokrát dostal zase do většího povědomí, a to i díky zájmů novinářů a televize.

Naše závodnice Martina Koucká byla původně zapsaná v kategorii do 55 kg, bohužel se jí ale nepodařilo navážit, a tak musela startovat v těžší kategorii do 65 kg. V kvalifikaci se utkala s Američankou Sarou Geer. Za stavu 1:0 pro Američanku se jí podařilo zabojovoat, nakonec však bohužel prohrála 2:1 a do dalších bojů tak již nepostoupila. Kategorii nakonec vyhrála Marina Fedorenko, která před postupem do finále porazila nám známou pravidelnou účastnici našich závodů Klaudii Wieczorek z Polska, která v této kategorii vybojovala bronz.

Dalším našim závodníkem, který se na MS ukázal, byl v kategorii do 80 kg mladý a talentovaný závodník Marek Machulda, který bohužel nepotvrdil, co jsme od něj čekali. Vypadnul po prvním zápase, který prohrál 2:0 se závodníkem Kazachstánu Romanem Grigorievem. Ten nakonec vybojoval bronz po vítězství 2:1 s nám rovněž známým závodníkem ze Slovenska Attilou Kitanovičem.

Naší poslední nadějí byl Rostislav Bek, vážící 118 kg, který bojoval v kategorii do 125 kg, a z prvního kola postoupil díky volnému losu. V dalším kole měl za soupeře mistra Mongolska Batkhurela Sangiho, s nímž si hezky poradil. Vítězství 2:1 mu vyneslo postup do čtvrtfinále, kde si ale už nevěděl rady se silově disponovanějším Stefanem Sekejem reprezentujícím Norsko a prohrál 2:0.

Na mistrovství se opět potvrdila kvalita ruských závodníků, kteří získali první místo v soutěži družstev (9 zlatých, 2 stříbrné a 1 bronzová medaile), druhý byl Kyrgyzstán (1 zlatá, 1 stříbrná, 4 bronzové) a třetí Gruzie (2 zlaté a 1 stříbrná). Na každoročním kongresu byly přijaty mezi členy mezinárodní federace další státy, mezi nimi i naši sousedé ze Slovenska. Mezinárodní federace mas-wrestlingu tak nyní čítá celkem 38 států.

Příští rok nás čeká série světových pohárů a na MS se můžeme opět těšit v roce 2018.

Kompletní výsledky mistrovství si můžete prohlédnout zde.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie