Reklama:

Mistrovství Slovenska siláků
do 90 kg 2016 - výsledky

Ronnie.cz > Powerlifting > Strongman

[Text: Milan Gabrhel] První zářijovou neděli se odehrál souboj o titul nejsilnějšího strongmana ve váhové kategorii do 90 kilogramů. Přihlásilo se celkem 13 závodníků, z toho dva čeští borci. Nejmladším účastníkem startovního pole byl Mikuláš Prieložný, který má 17 let, nejlehčím byl domácí Matúš Beták, který vážil jen něco přes 82 kilogramů. Vůbec se ale mezi ostatními neztratil!

Nejzkušenějším borcem byl Michal Gunda, který patří mezi pravidelné účastníky závodů ve slovenském poháru. Aby mohl v Trenčíně s ostatními poměřit síly, musel shazovat 8 kilo! Návrat do soutěžního kolotoče zažil Pavol Stančík, který kdysi taktéž úspěšně závodil ve slovenském poháru. Zájem siláků o tuto akci byl tak enormní, že Ľubomír Vizi, který pracuje v Anglii, přicestoval jen kvůli tomuto závodu!

Milan Gabrhel, viceprezident Slovenské asociace silných mužů, řekl médiím: "Nejvíce si cením rozhodnutí mezinárodního rozhodčího evropských, světových i slovenských soutěží Pavola Gugy, který den před závodem rozhodoval MČR v Brně, ale tady sám nastoupil jako závodník, aby sám poznal, jaké to je být rozhodovaný. Také tyhle zkušenosti pak zúročí ve své práci mezinárodního rozhodčího."

Celou akci zastřešila firma Todos Bratislava, spoluorganizátorem byli Tomáš Kollár a Milan Gabrhel, který soutěží provázel jako moderátor. Po slavnostním nástupu, kdy siláky do arény přivezli motorkáři Black Kings, mohly závody začít. Na regulérnost dohlížel Branislav Golier, šestinásobný nejsilnější Slovák, zatímco o zapisování výsledků se starala Majka Golierová.

Na strongmany čekalo celkem pět testů síly. Úvod patřil čtyřem otočením 300kg pneumatiky. Prvenství zde získal Pavol Guga. Následovalo zvedání dvou 100kg koulí, potom i 130kg koule. Tady se předvedl Mikuláš Prieložný, svěřenec někdejšího úspěšného závodníka Tomáše Kollára. S menší ztrátou skončil za ním jako druhý účastník slovenského poháru Michal Gunda, třetí místo v druhém testu síly si připsal Petr Dědourek. Ten je pod trenérským dohledem českého profesionála Radka Patáka.

Třetí disciplínou bylo zvedání dvou závaží o váhách 180 a 220 kg na schody. Většina borců měla značný hendikep, protože schody byly dost vysoké. To neplatilo pro Prieložného, který si připsal druhou vyhranou disciplínu. Druhé místo patřilo Antonu Pavlákovi a Pavolu Gugovi, kteří dokázali 220kg závaží dát na první schod. Předposlední zkouškou byla tlaková disciplína Viking Press. Závaží uložené na horizontálním načiní ukotveném na vertikálním stojanu, které mělo váhu přibližně 100 kg, siláci zvedali do propnutých paží nad hlavu. Nejvíce platných pokusů (14) si připsal Guga před Dědourkem (12) a Prieložným (10).

Závěr patřil kombinaci přenesení dvou pytlů a stokilové koule. Prvenství si v disciplíně opět připsal Prieložný, který porazil druhého Gugu o šest setin, třetí skončil Dědourek. Tři vyhrané disciplíny, jedno druhé a jedno třetí místo znamenaly, že titul nejsilnějšího siláka do 90 kilogramů získal a mistrem Slovenska se stal Mikuláš Prieložný. Teprve sedmnáctiletý závodník tak zúročil náročnou přípravu pod vedením Tomáše Kollára a radoval se z celkového prvenství. Prokázal nesporný talent a navzdory mladému věku se ukázal být příslibem do budoucna. Možná se připojí mezi závodníky Slovenského poháru silných mužů.

Druhé místo obsadil a vicemistrem Slovenska pro rok 2016 se stal Pavol Guga, který i přes výškový hendikep dokázal zvítězit ve dvou disciplínách a dvakrát skončit druhý. Nebýt zaváhání na koulích, mohl vítěze potrápit ještě více.

Třetí se na závodech umístil český závodník Petr Dědourek. Petr patří mezi nejlepší "devadesátkaře" v České republice. I díky českým závodníkům byla akce pestřejší. Oni zde na oplátku získali cenné zkušenosti. V rámci mistrovství Slovenska tak mezi slovenskými závodníky bronz připadl Michalu Gundovi, který se celkově umístil čtvrtý. Drobné zaváhání, ale jistě i únava ze shazování nadbytečné váhy se podepsaly na jeho výkonech. Navzdory tomu mu patří třetí místo na Mistrovství Slovenska silných mužů do 90 kilogramů.

Všem závodníkům gratulujeme ke skvělým výkonům a perfektní akci, děkujeme firmě Todos Bratislava a všem partnerům, kteří napomohli ke zdárnému průběhu závodů. Znovu se uvidíme nejdříve v sobotu 10. září v Košicích, kde budeme svědky Mistrovství Slovenska silných žen.


Mistrovství Slovenska siláků do 90 kg 2016 - výsledky *

pořadí jméno body
1. Mikuláš Prieložný 62,0
2. Pavol Guga 54,5
3. Petr Dědourek 51,0
4. Michal Gunda 46,0
5. Ľubomír Vizi 44,0
6. Pavol Stančík 35,0
7. Anton Pavlák 32,5
8. Filip Sukovatý 28,5
9. Matúš Beták 26,0
10.-11. Tomáš Jurkovič 21,5
10.-11. Lukáš Kvasnička 21,5
12. Michal Póša 20,5
13. Mário Mihalovič 12,0

    * Výsledky zahrnují také české závodníky, kteří se umístili na 3. a 8. místě (Petr Dědourek a Filip Sukovatý)Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

07.09.06:59Dave1913 - Je dobře že na Slovensku `devadesátky` už valí. Doufám, že..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 73 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínMichael Toscano ladí formu na profi d...
moab (08:38) • Nešlo by zobrazování fotek v galerii vrátit do původní verze? Ta byla sice hrozná (okno...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
ja.va (00:41) • Přiznám se bez mučení, že diskuze pod články na ronnie.cz navštěvuji jen kvůli radám mí...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Jay32 (22:39) • já to vidím možná trochu jinak. Za prvé nechápu, proč jsou záběry na fotkách a videí po...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
eraZ (20:40) • Už pri prvotnom pohľade na fotky som mal ten pocit, že Lukáš mal najlepšiu formu. Teraz...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Patrick (12:31) • Ja som len preletel vysledky diky MiroErasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra